Sıralama seçin
Görünüm:
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Wacaco Mini Espresso Kahve Makinesi

            Uykusuz gecelerin ve uzun çalışma saatlerinin dostu, uykunun düşmanı, dost meclislerindeki koyu muhabbetin vazgeçilmezidir, Kahve. Ülkemiz ve dünya çapında bir Kahve kültürü var ve bu Kahve kültürü uzun yıllara dayanmakta. Geçmişten günümüze değişmeyen değerlerden biridir Kahve çekirdeği. Kahve çekirdeğinin serüvenine en büyük katkıyı şüphesiz ki Kahve demleme teknikleri de yardımcı oldu diyebiliriz. Son yıllarda cafe kültürünün artması ve faydaları sebebi ile sık tercih edilen Kahve türlerinden biri de Filtre Kahveler. Filtre Kahveler, Filtre kağıtları sebebi yağ oranının azaltılmasından kaynaklı ve yumuşak içimi sebebi ile sık tercih edilen Kahve çeşitlerinden biri. Ülkemizde yeni yeni patlat veren bir içecek türü olsa da Filtre Kahveler dünya kültüründe oldukça önemli bir yere sahiptir. Wacaco  hemen hemen her Kahve tiryakisinin evinde olmasını isteyeceği türden bir Kahve demleme ekipmanı. Bunun sebebi ise taşınabilir nitelikte olması. Bir Kahve makinesinin taşınabilir olması imkansız gibi gözükse de Wacaco ürettiği iki güzel Espresso Makinesi ile bu imkasızı başarmış durumda.

Wacaco Nanopresso Manuel Espresso Makinesi ile iki güzel Kahve türünü hazırlayabilirsiniz.

                  Yer zaman ayırt etmeksizin aldığınız bir yudumda bile rahatlamak ve esperssonun benzersiz tadınıyla dolmak mı istiyorsunuz? Wacaco Nanopresso Manuel Espresso Makinesi tam size göre. Üstelik Wacaco Nanopresso Manuel Espresso Makinesi’nin en büyük özelliği hem öğütülmüş Kahve ile hemde kapsül Kahve ile hazırlayabilmenizdir. Öğütülmüş Kahve ile uğraşacak vaktim yok diyorsanız kapsül Kahveyi tercih edebilir veya ben ince ince öğütülümüş Kahve ile Kahve hazzını yaşamak istiyorum diyorsanız da öğütülmüş Kahve ile Kahvenizi Wacaco Nanopresso Manuel Espresso Makinesi ile yapabilirsiniz.

Üçüncü nesil ile gelen Wacaco Manuel Espresso Kahve Makinesi ile Kahve zevkinizi dorukta yaşayacaksınız.

                      Esasında üçüncü nesil Kahveyi tanımlamak için bir kelime gerekse, bu kesinlikle “özel” olurdu. Neden mi?  Çünkü,  Kahveyi nirvanaya taşıyan bir olay üçüncü nesil Kahve. Bu akımda Kahve adeta kutsala dönüşüyor. Kahveye saygı duyma, adeta şaraba sunulan methiyeler gibi bir yere sahip Kahve.  Bahsettiğimiz üzere bu akımda Kahve kutsala dönüşüyor diyebiliriz. Bu sebeple içilen Kahvenin son haline kadar olan tüm aşamalar büyük bir titizlikle gerçekleşmelidir.  Ve yer ve zaman farkemeksizin ulaşılabilir olması Kahve severlerin rüyalarını süsleyen bir olay diyebiliriz. Tam da bu noktada, ? Wacaco  bu rüyaları süsleyen ikinci Espresso Makinesi ile Kahve tiryakilerini sevindirmiş durumda. Wacaco Manuel Espresso Kahve Makinesi ile yer zaman ayrımı gözetmeksizin mükemmel tada sahip esperessonuzu yudumlayabilirsiniz. Üstelik kesinlikle meşakkatli bir yapım aşaması bulunmuyor. Minimum çaba ile ruhuzuna kadar size saracak bu benzersiz espresso kokusunu hissedeceksiniz. Çalışma prensibine baktığımızda ise tasarımında bulunan yarı otomatik piston ile Kahve kitine az miktarda su enjekte edilmektedir ardından birkaç preslemeden sonra optimum ekstraksiyon basıncı sağlanır ve mükemmel bir espresso elde edilir. Üstelik bu işlemlerin hiçbirinde elektrik gereksinimi bulunmuyor.

Wacaco ile mükemmel espresso için bazı püf noktalar

                               Öte yandan Kahve demleme metotlarında bir diğer önemli noktada da, Kahvenin taze ve ince ince öğütülmüş olmasıdır. Bilindiği bu kural esasında her Kahve için geçerlidir. Kahveniz ne kadar taze ve ince öğütülmüş olursa Kahvenizin tadı o denli güzel olacaktır. Taze olmayan bir Kahve ile yaptığınız Filtre Kahve uzun ve meşakkatli bir hazırlama süresine sahip olsa da istediğiniz tadı ne yazık ki o fincandan alamayabilirsiniz. Bu sebeple Handpresso Kahve makinesini kullanırken Kahvenizin taze olmasına özen göstermelisiniz.

 

https://www.kahveciniz.com/wacaco-demleme

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.