Sırala
Görünüm:
Toplam 8 ürün görüntüleniyor.

250 Yıldan Fazla Süregelen Efsane Bir Kahve Lezzeti: Douwe Egberts

      Douwe Egberts kahvelerinin doğuşu 1753 yılında Egbert Douwes ve karısı Akke Thijsses ile beraber Hollanda'nın Friesland eyaletinde bulunan bir kasaba olan Joure’de bir bakkal dükkanı açması ile başlamıştır. İsmi De Witte Os (Beyaz Öküz) olan bu bakkalda Egbert ve Akke günlük olarak keyif yapılabilecek ürünlerden satmaya başlamışlardı. Kahve, çay ve tütün gibi ürünler bu dükkanda satılan ve insanlardan tarafından çok sevilen ürünlerin başında geliyordu.

    10 Ocak 1755 yılına gelindiğinde Egbert ve Akke çiftinin, ismi daha sonra Douwe Egberts markasına verilecek bir oğulları dünyaya gelmişti. Douwe Egberts daha sonra 1775 yılında Ymke Jacobs ile evlenmiş ve ailesinin işlerine katılmıştı. Douwe Egberts 1791 yılında eşi hayatını kaybettikten sonra Lysbeth Mintjes ile evlenmiştir. 19 Şubat 1806 yılına gelindiğinde Douwe Egberts hayatını kaybedince eşi şirketi devralmıştır.

       19, yüzyılın başlarında bölgede Fransız işgali gerçekleşmiş ve bu bölgede yaşayan herkes bir soyadı seçmek zorunda bırakılmıştı. Douwe Egberts ailesi de 1812 yılında soyadı olarak De Jong’u seçmişlerdir. Ancak şirket, Egbert Douwes yerine Douwe Egberts olarak tanınmıştır. Bunun nedeni Douwe Egberts markası ile bölgede iyi bir satış başarısı elde edilmiş olmasıydı. Şirket yönetimi bu marka isminden vazgeçmek istememişlerdi.

          1919'da Douwe Egberts, DE merkezini ve aynı zamanda Utrecht şehrinde Catharijnekade'deki ilk damıtma tesisini açmıştır. Çiğ kahve torbaları at ve vagon kullanılarak bu tesise taşınmıştır.

       1924 yılına gelindiğinde Douwe Egberts, çok önemli bir hediye sistemi ile müşterilerinin gönlündeki yerini pekiştirmiştir. DE’nin müşterilerinin şirketi ve ürünlerini sevmesini sağlamak için çok önemli bir girişime imza atılmıştır. Bu sistem, üzerinden seksen yıldan fazla bir süre geçmesine bugün hala Hollanda'daki en aktif tasarruf sistemlerinden biridir. Bütün hane halkının yaklaşık %70'i Douwe Egberts ürünlerinin üzerinde yer alan mühürleri çöpe atmayıp tekrar kullanılacak şekilde tasarruf etmektedir. Bu sistem ile her yıl 2,5 milyondan fazla hediye dağıtıldığı bilinmektedir. 1925'te DE mührü ilk kez bir tütün ambalajı üzerinde görünmüştür. Mührün tasarımı o zamandan beri birçok kez değişmiştir. Bugün ünlü DE mührü kolayca tanınmakta ve insanların gözünde üstün bir kalite algısı oluşturmaktadır.

     1954'te Douwe Egberts, 50 gram kavanozda Moccona hazır kahvesini tanıtmıştır. Başarılı bir lansman ile oldukça ses getiren bir tanıtımı olan bu kahve, 1975 yılında Hollandalı hanelerin %70'i tarafından hala tüketilmekte idi.

    1963'te Douwe Egberts, Wigomat isminde elektrik ile çalışan bir hızlı filtre kahve makinesini piyasaya sunmuştur.

        1967'de Douwe Egberts, ilk kez Hollandalı bir televizyon kanalında kahvesini tanıtmıştır. Bu alanda reklam kullanan ilk şirketlerden biriydi. İlk DE reklamları tamamen dayanışma ve kahvenin insanları nasıl bir araya getirdiği ile ilgiliydi. Devam eden yıllarda Douwe Egberts, ulusal kahve ve tütün ihracatının yarısından fazlasının sorumluluğunu üstlenmiştir. Douwe Egbert Nederland (1968), Hollanda'da çay ve kahvenin pazarlanmasına ve satılması için kurulan bir şirket olmuştur. 1978’de D.E. daha sonra Sara Lee olarak bilinen Amerikan Konsolide Gıdaları ile ortaklığa girmiştir.

        Douwe Egberts SENSEO®'nun 2001 yılında piyasaya sürülmesi kahve sevenler için yeni bir dönemin başladığına işaret etmekteydi. Artık tek bir fincan kahve hazırlamak mümkündü ve en sevilen kahve kapsülü seçilebilmekteydi. 2003'te Douwe Egberts, 250. yılını birçok özel etkinlikle kutlamıştı.

      2007 yılında hazır kahve serisi, Continental Roasts'tan Pure Range'e güncellendi. Bu güncelleme ile dört karışım oluşturulmuştu: Pure Gold, Pure Indulgence, Pure Smooth ve Decaffeinated.

          Douwe Egberts, 2012 yılında yeni lezzet serisini tanıtmıştır (The Flavour Collective). Hazır kahvelerden oluşan bu ürün serisinde Delicate Vanilla (Narin Vanilya), Smooth Caramel (Yumuşak Karamel) ve Roasted Hazelnut (Kavrulmuş Fındık) gibi lezzetler yer almakta idi. 2013 yılında ürün gamına Enticing Chocolate eklenmiştir.

       İlerleyen yıllarda öğütülmüş kahve seçiminde, Douwe Egberts kahve uzmanları tek bir boyutun yeterli olmayacağını anlamışlardır ve altı yeni öğütülmüş kahve çeşidini kahve severler için üretmişlerdir.

Douwe Egberts Kahve Lezzetleri

Douwe Egberts, dünyanın en büyük kahve üreticilerinden biri olup birçok firma ile ortaklığı bulunan ve farklı sektörlerde de faaliyet gösteren büyük bir şirkettir. Kahve konusunda da çok geniş bir ürün gamı bulunan Douwe Egberts ‘in en sevilen ve en çok tercih edilen kahve lezzetlerinden bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz.

Extra Dark Espresso Çekirdek Kahve

Douwe Egberts ‘in en sevilen kahve çeşitlerinden biri olan bu kahvenin içerisinde %70 oranında Arabica ve %30 oranında Robusta kahve çekirdekleri bulunmaktadır. Kahve keyfini yoğun olarak yaşamak isteyenler ve tadı biraz daha sert olan kahveleri sevenler için ideal bir seçim olmaktadır. Çekirdekleri normalden biraz daha fazla kavrularak hazırlanan kahvenin pürüzsüz ve güçlü bir asidite oranı bulunmaktadır.

Senseo Regular Pod Kahve

Orta seviyede kavrulan kahve çekirdekleri ile hazırlanan bu kapsül kahvelerin zengin bir aroması ve güçlü bir tadı bulunmaktadır. Genellikle 50’li paketler ile satılan bu pod kahve, Philips markasının Senseo model kahve makineleri ile uyumludur.

Dessert Filtre Kahve

%100 Arabica kahve çekirdeklerinin koyu derecede kavrulması ile hazırlanan bu filtre kahvenin zengin bir aroması ve yoğun bir tadı bulunmaktadır. Douwe Egberts ’in kahve uzmanları tarafından büyük bir titizlikle seçilen kaliteli kahve çekirdeklerinin yine büyük bir ustalıkla kavrulup öğütülmesi ile muhteşem bir kahve lezzeti ortaya çıkmıştır. Moka pot, filtre kahve makinesi, French press gibi birçok kahve hazırlama yöntemi ile hazırlanabilen bu filtre kahve genelde 500 gr’lık veya 1 kg’lık özel ambalajları içerisinde satılmaktadır.

Intense Selection Çekirdek Kahve

Tamamı Orta ve Güney Afrika’da yetişen Arabica çekirdeklerinden elde edilen bu kahve UTZ* sertifikalıdır. Espresso harmanları arasında en iyi ve en lezzetli kahve deneyimi sunmaya aday olan bu karışım, ristretto, cappuccino ve latte gibi birçok kahve türü için de önemli bir bileşen olmaktadır.

Douwe Egberts’i Bir Dünya Markası Yapan Eşsiz Bir Lezzet: Likit Kahve Teknolojisi (Cafitesse)

Douwe Egberts tarafından üretilen Cafitesse Liquid Roast (Kavrulmuş Likit) kahve, her zaman lezzetli ve kaliteli kahveler ile servis yapılmasına izin veren, optimal koşullarda demlenmiş bir kahve türüdür. Cafitesse’nin benzersiz yapan şey, tüketiciye yüksek kaliteli kahve sunması ve aynı zamanda kullanıcılara çok kolay bir kullanım kolaylığı tanımasıdır.

Cafitesse Likit Kahvelerinin Çekirdekten Fincana Yolculuğu

  • Douwe Egberts’ in kahve uzmanları tarafından dünyanın her yerinden büyük bir titizlikle seçilen kahve çekirdekleri, Hollanda’da Joure’da fabrikamıza ulaşmaktadır.
  • Kahveler geldikten hemen sonra her bir paket ayrı ayrı kontrol edilmekte ve Cafitesse için sadece en iyi çekirdeklerin kullanıldığı konusunda güvence sağlanmaktadır.
  • Çekirdekler daha sonra detaylı incelenmekte, dikkatle kavrulmakta ve Douwe Egberts’in Master Blender'ları tarafından belirtilen özelliklere göre öğütülmektedir.
  • Çekirdekler kavrulup öğütüldükten hemen sonra, kahve, Espresso'dan 9 ila 10 kat daha kuvvetli, konsantre bir sıvı kahve oluşturularak, en yüksek hassasiyet ve en yenilikçi tekniklerle hazırlanmaktadır.
  • Kahveler, Master Blender’ları tarafından onaylandıktan sonra, kutu tekniğinde hazırlanan özel torbalar kullanılarak vakit kaybetmeden paketlenip mühürlenmekte ve dondurulmaktadır. Böylece tüm taze aromaların yakalanması ve korunması sağlanmaktadır.

Cafitesse Likit Kahveyi Bu Kadar Sevilen Bir Kahve Yapan Özellikleri

Verimlilik: Cafitesse kahvelerinin en önemli faydalarından biridir. Cafitesse ile saatte 650 bardağa kadar servis yapabilmekte ve 23 saniyenin altında bir fincan kahve (1.5L) hazırlanabilmektedir. Cafitesse, işletmeler için de oldukça etkili bir sistemdir. Zira benzersiz kutu / torba teknolojisi (bag-in-box) ile israfın önüne geçilmektedir. Ayrıca, işgücüne ve eğitime daha az zaman ayırarak maliyetler de düşürülebilir.

Mükemmel lezzet: Her kahve severin beklentilerini karşılamak amacıyla, özellikle Cafitesse makineleri için, özenle hazırlanmış çeşitli karışımlar geliştirilmiştir. Çok çeşitli lezzetleri ve lezzet yoğunluklarını kapsayan bu karışımlar, çok çeşitli içecek türleri için de uygundur ve % 100 Arabica ve UTZ sertifikalı sürdürülebilir seçenekler içermektedir.

Kullanım kolaylığı: Sorunsuz bir kullanım, kesintisiz bir bakımla birleştirildiğinde, Cafitesse’yi kullanmak adeta bir zevke dönüşmektedir. Küçük ambalajlı ancak güçlü bileşenleri sayesinde, kahveler bittiğinde yeniden doldurma işlemi hızlı ve kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Büyük bir uzmanlık ile tasarlanmış ambalajlar, içeceklere giden her şeyin makinenin etrafında bir iz bırakmadan, hijyenik olarak temiz kalmasını sağlamaktadır. Temizlik işlemi haftada 10 dakikadan az bir süre gerektirmekte ve aynı derecede hızlı ve basit bir şekilde yapılabilmektedir.

Tutarlılık: Eşsiz Cafitesse ekipmanı ve kutu ve torbadan oluşan teknolojisiyle (bag-in-box), her bir fincan Cafitesse kahvesi talep üzerine tutarlı standartlara göre hazırlanmaktadır. Bu, müşterilerin ve konukların her zaman aynı yüksek kalitede kahveyi almasını sağlamaktadır.

 

Douwe Egberts Sürdürülebilirliğe Önem Veren Bir Şirket Politikası İzlemektedir

Şirketin sürdürülebilirlik politikasının ana konusu, çay ve kahve çiftçileri arasında girişimciliği teşvik etmektir. Kaliteye, insanlara ve çevreye önem veren Douwe Egberts, 2002 yılından beri Douwe Egberts Vakfı aracılığıyla, yaklaşık 60.000 çiftçinin yetiştirme yöntemlerini geliştirmelerine yardımcı olmuştur. Bu yaklaşım daha iyi verim ve daha iyi hasat kalitesi sağlayarak çiftçilerin gelirlerinin buna göre yükselmesini sağlamaktadır. Daha detaylı bilgi için: www.defoundation.org

Douwe Egberts sürdürülebilir ve sertifikalı kahve satın almaktadır. 2013 yılı itibariyle UTZ sertifikalı kahve miktarı 90 milyon kilograma, dünya genelinde satın alınan kahvenin %25'ine ve 90 milyar fincan kahveye ulaşmıştır.

 

* UTZ, sürdürülebilir çiftçilik için bir program ve etikettir. UTZ Programı sayesinde çiftçiler daha iyi mahsuller yetiştirir, daha fazla gelir elde eder ve çevreyi koruyup, dünyanın doğal kaynaklarını güvence altına alarak daha iyi fırsatlar yaratırlar. UTZ, kahve ve kakao konusunda dünyadaki en büyük programdır. Bu da, en doğru uygulamaların hayata geçirilmesi konusundaki uzmanlığı ve profesyonelliği açısından oldukça başarılı bir geçmiş performansa sahip olduğunun kanıtıdır.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.