Sıralama seçin
Görünüm:
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Sprey Kremalar

Kahvelerin en büyük dostu Kahve Kremaları. Kahveyle birleşince ortaya çıkan şölen gibi bir lezzet tüm Kahve severlerin gönlünü feth ediyor.

Sprey Kremalar nedir?

Son zamanlarda hazır tüketim maddelerinin hareket halinde tüketilmesi ile daha fazla rağbet edilen bir madde Sprey Kremalar. Sprey Kremalar birçok Kahve yapında kullanılmakta. Bu sebeple Kahveler konusuna biraz değinip, Sprey Kremaları ve Kahvenini birleşimine geri dönüş yapalım.

Kahve nedir?

Kahve, Rubiaceae ailesi olarak adlandırılan diğer bir ismi ile kökboyasıgiller, coffea isimli cinsten tropik çalı çeşitlerine, bu çeşitlerinden ve tohumlarından hazırlanan içeceğe verilen isimdir. Hepimizin sevdiği bir içecek olan Kahve, bir ağaç meyvesinin çekirdeğidir. Ailesi; Rubiaceae, cinsi de Coffea’dır.

Birçok Coffea türü vardır. Ancak bu türler içinden genellikle iki tanesine rağbet çoktur. Bu iki tür Coffea Arabica (Arap Kahvesi) ve Coffea canephora (Robusta) olarak adlandırılmaktadır. Bilindiği üzere tarım olarak üretimi yapılan ilk Kahve türü Arap Kahvesidir. Geçmişte Arabistan’da yetiştirilen bu tür günümüzde daha çok Latin Amerika’da yetiştirilmektedir.

Robusta ise Doğu Afrika ve Kongo Havzası kökenli olarak varsayılmaktadır. Coffea canephora (Robusta) ise Afrika ve Madagaskar’da yetiştirilmektedir. Arabia ve Robusta Kahvelerinin tarımını da Asya’da yapılmaktadır.

Kahve ağaçları standart boyu 8 ila 10 metre arasında değişmektedir. Ancak üretim teknikleri sebebi ile standart olarak 2 ila 3 metreye kadar uzaması tercih edilmektedir. Bu ağaçların yaprakları yeşildir ve yetişme koşulları sebebi ile tropikal bölgeye, volkanik zemine, orta derecede neme ihtiyaçları vardır.

Sprey Krema ve Kahvenin birleşimi ile çıkan benzersiz lezzet

Sprey Kremalar, Kahvenin o sertlik derecesini kırmak daha yumuşak bir tat elde etmek için kullanılmaktadır. Sprey Kremalar, Kahvenin tadının muhteşem dengelenmesinde rol oynar diyebiliriz. Kahvenin yoğun hazzı Sprey Kremalar yolu ile daha da doruklara çıkmakta. Sprey Kremalar normal sütle kıyaslandığında Kahveye daha yumuşak daha hoş bir tat ve kalite eklemektedir. Ayrıca Sprey Kremalar, eklendikleri Kahvelere daha az yağ oranı eklemektedirler, bu oran normal süte kıyasla oldukça düşük bir orandır. Ayrıca su yağ oranından dolayı içilen Kahvenin koyulaşma ihtimali daha zordur. Bu sebeple yumuşak bir içim sağlanır. Sıvı Kahve Kremaları, birçok Kahve türünün yapılmasında kullanıldığı için, Sprey Kremalar ile birçok Kahve türü elde edilebilmektedir.

Kahve Kremalarına rağbet, hızlı tüketim mamüllerinin ayak üstü denilebilecek tarzda tüketilmesinden dolayı daha da arttı. Sprey Kremalar özellikle çubuk şekilde olması sebebi ile çok pratik bir kullanım imkanı ve zamandan tasarruf sağlanıyor. Sprey Kremaların rağbetin fazla olmasının en büyük sebeplerinden biri kişiye standart bir Kahve lezzeti sunması. Sıvı Kahve Kremaları ile size en uygun Kahveyi yaparken rahat bir porsiyon ölçümünde bulanabilirsiniz. Bu sebeple Sprey Kremalar bazında bakıldığında birçok yeni çeşidin ve farklı bir aromaların çıktığını söyleyebiliriz. Bu çeşitler ve farklı aromalar ile damak tadına en uygun Kahveyi yapmaya olanak sağlarken aynı zamanda farklı Kahve deneyimleri yaşamak isteyenlerin severek kullanacakları bir başka yenilik olduğu da söylenebilir. Size en uygun Sprey Krema ile cappucinodan tutun da cafe latteye kadar birçok Kahve yapımını sağlayabilirsiniz. Kahvenizde kullanacak olduğunuz Sprey Krema sayesinde, Kahvenizden aldığınız yoğun hazzı iki katına çıkarabilir aynı zamanda yumuşak içim ile severek tüketebilirsiniz.

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.