Sırala
Görünüm:
Toplam 12 ürün görüntüleniyor.

Profesyonel Kahve Makineleri

Uykusuz gecelerin ve uzun çalışma saatlerinin dostu, uykunun düşmanı, dost meclislerindeki koyu muhabbetin vazgeçilmezidir, Kahve. Ülkemiz ve dünya çapında bir Kahve kültürü var ve bu Kahve kültürü uzun yıllara dayanmakta. Geçmişten günümüze değişmeyen değerlerden biridir Kahve çekirdeği. Kahve çekirdeğinin serüvenine en büyük katkıyı şüphesiz ki Kahve demleme teknikleri de yardımcı oldu diyebiliriz. Son yıllarda cafe kültürünün artması ve faydaları sebebi ile sık tercih edilen Kahve türlerinden biri de filtre Kahveler ve espresso bazlı Kahveler. Kahve yaşantımızın olmaz olmazı haline geldiği için bu bağlamda birçok Kahve makinesi çıktı. Bu Kahve Makinelerine filtre Kahve Makinelerini ve Profesyonel Kahve Makinelerini örnek verebiliriz.

Profesyonel Kahve Makineleri nedir?

Profesyonel Kahve Makineleri, çeşitli türdeki Kahveleri yapmaya yarayan Kahve Makineleridir. Bu Kahve Makineleri, fiyat ve performans düzeyi açısından oldukça yüksek kalitede olan ürün kategorisine girmektedir. Bu bağlamda baktığımızda Profesyonel Kahve Makinelerinin yüksek fiyatlı ve yüksek performaslı uzun ömürlü Kahve kategorisine girdiğini söyleyebiliriz.  Profesyonel Kahve Makineleri şık bir tasarıma sahip olması ve teknik özellikleri bakımında oldukça yüksek seviyede ürünlerdir. İş yerine koyacak olduğunuz bir Profesyonel Kahve makinesi iş ortamınızın havasını birden bambaşka bir klasa ve Profesyonelliğe bürüyebilir öte yandan evinizin mutfağına da koyabileceğiniz Profesyonel Kahve makinesinde mutfağınız bambaşka bir klasa bürünebilir.

Kahve nedir?

Profesyonel Kahve Makinelerinde kullanacak olduğunuz Kahvenin de önemli olduğunu belirtmeliyiz.Bu sebeple Kahvelere biraz giriş yapmakta fayda var.

Kahve nedir?

Kahve, Rubiaceae ailesi olarak adlandırılan diğer bir ismi ile kökboyasıgiller, coffea isimli cinsten tropik çalı çeşitlerine, bu çeşitlerinden ve tohumlarından hazırlanan içeceğe verilen isimdir. Hepimizin sevdiği bir içecek olan Kahve, bir ağaç meyvesinin çekirdeğidir. Ailesi; Rubiaceae, cinsi de Coffea’dır.

Birçok Coffea türü vardır. Ancak bu türler içinden genellikle iki tanesine rağbet çoktur. Bu iki tür Coffea Arabica (Arap Kahvesi) ve Coffea canephora (Robusta) olarak adlandırılmaktadır. Bilindiği üzere tarım olarak üretimi yapılan ilk Kahve türü Arap Kahvesidir. Geçmişte Arabistan’da yetiştirilen bu tür günümüzde daha çok Latin Amerika’da yetiştirilmektedir.

Robusta ise Doğu Afrika ve Kongo Havzası kökenli olarak varsayılmaktadır. Coffea canephora (Robusta) ise Afrika ve Madagaskar’da yetiştirilmektedir. Arabia ve Robusta Kahvelerinin tarımını da Asya’da yapılmaktadır.

Kahve ağaçları standart boyu 8 ila 10 metre arasında değişmektedir. Ancak üretim teknikleri sebebi ile standart olarak 2 ila 3 metreye kadar uzaması tercih edilmektedir. Bu ağaçların yaprakları yeşildir ve yetişme koşulları sebebi ile tropikal bölgeye, volkanik zemine, orta derecede neme ihtiyaçları vardır.

Kahvenin oluşum süreci nasıldır?

Kupalarımızı şenlendirilen Kahvenin, oldukça zahmetli bir süreci vardır. Çoğunluklu olarak yağışlı bir günün ardından Kahve ağaçlarında beyaz beyaz renkli çiçekler açmaktadır. Fakat bu çiçekler sadece birçok gün yaşamaktadır. Bu çiçeklerden Kahve yemişi oluşur. Bu yemiş 1,5 cm. büyüklüğündedir ve yuvarlak, yeşil renklidir. Bu yemiş olgunlaştıkça kırmızı renge dönüşür ve yani Kahve için kullanılan bitki kırmızı renkli yemişlerdir. Kalın kabuklu bu kırmızı renkli yemişin içinde çekirdekler bulunmaktadır. Kahvenin elde edildiği kısım bu çekirdek kısmıdır. Genellikle bu yemişin içinde bir iki çekirdek oluşmaktadır. Bu Kahve yemişinin içinde olan çekirdekler ise yeşil renklidir.

Her Kahve makinesinde olduğu gibi Profesyonel Kahve Makinelerinde de bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Bu noktalardan biri kullanacak olduğunuz Kahvenizin taze ve ince ince öğütülmüş olmasıdır. Kahveniz ne kadar taze ve ince öğütülmüş olursa Kahvenizin tadı o denli güzel olacaktır. Taze olmayan bir Kahve ile yaptığınız filtre Kahve uzun ve meşakkatli bir hazırlama süresine sahip olsa da istediğiniz tadı ne yazık ki o fincandan alamayabilirsiniz. Bu sebeple Profesyonel Kahve Makineleri  kullanırken Kahvenizin taze olmasına özen göstermelisiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.