Sırala
Görünüm:
1 2 3 4
Toplam 57 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4

Kapsül Kahveler

Uzun yıllar boyunca kültürümüzün bir parçası haline gelen kahveler, yıllar geçtikçe değişime uğramakta. Kahve, tatların artık daha yoğun ve üstüne üstlük daha kolay şekilde hazırlanması mümkün kılındı. Kahve tiryakilerinin oldukça beğendiği, aynı tat alınıp artı olarak zamandan tasarrufun sağlandığı bir kahve şekli ortaya çıktı. Bu kahve şekli ise Kapsül Kahveler.

Kapsül kahve nedir?

Kapsül kahve, plastik bir kapsülün içine yerleştirilmiş olan önceden ince ince öğütülmüş sıkılaştırılmış kahve türüdür. Pratik olması sebebi ile oldukça sevildiğini söyleyebiliriz. Ancak başlangıç itibariyle Kapsül Kahveler için belirtmemiz gereken en önemli kural, standart olmayışları. Aynı marka olmadıkça Kapsül Kahveler standart değildir. Buna bağlı olarak da kullanılan makine de farklılık göstermektedir. Başlagıçta nespresso uyumlu kapsül kahve dememizin yegane sebebi buydu. Kapsül Kahvelerde bahsettiğimiz gibi nespresso uyumlu, ekspresso uyumlu gibi birkaç tane daha alternatif bulunmaktadır. Bu yüzden bu farklılıklara dikkat etmelisiniz.

Kapsül Kahveler ile ne tür kahveler yapılabilir?

Kapsül Kahveler öğütülmüş olması sebebi ile kapsül kahveye uyumlu Kapsül kahve makinesi ile birçok kahve türü yapabilirsiniz. Bu kahve türlerine latte , americano, espresso gibi örnekler verilebilir. Kapsül Kahvelerin en önemli bir diğer özelliği ise sertlik derecelerinin ayarlanabilir olması. Ayarlanabilir derken ki kastımız, aldığınız bir nespresso uyumlu kapsül kahvenin sertlik derecesine göre seçim şansınız bulunmakta. İster sertlik derecesi 5 ister 7 bu tamamen sizin seçiminize bağlı. Bu yüzden sertlik skalasının oldukça geniş olduğunu da söyleyebiliriz.

Kahvenin yararları nelerdir?

Kapsül kahve içmek karaciğere yararlıdır:  Kapsül kahve tüketmek özellikle karaciğerinize faydalıdır. Günde 3 ila 4 Kapsül kahve içenlerin siroz olma riski %80 azaldığı araştırmalarla ortaya çıkmıştır. Aynı zamanda Kapsül kahve içmek karaciğer kanseri riskini %40 kadar azalttığı bilinmektedir.
Kapsül kahve, dikkatinizi toplamada yardımcı olur: Bilindiği üzere kafein psiko-aktif bir maddedir. Bu sebeple uyarıcı bir etkisinin olduğunu söylenebilir. Kapsül kahve içtikten yaklaşık olarak 45 dakika içinde noradrenalin ve dopamin salgılanma başlar. Bu salgılar sayesinde çevreye olan duyarlılığınız artar.

Kapsül kahve içmek metabolizmanızı hızlandırır: Kapsül kahve içmek %11 metabolizmanızı hızlandırır. Buradan hareketle Kapsül kahve içmenin iyi bir yağ yakıcı özelliğinin olduğunu söyleyebiliriz.

Kapsül kahve, yüksek besin değeri ve faydalı birçok mineral barındırmaktadır: İçilen kahve ile vücudunuza birçok antioksidan madde almış olursunuz. Bunlardan bazıları b2, b3 ve b5 vitaminleri, manganez, magnezyum ve potasyumdur. Bu yararlı öğelerin vücuda emilimi birçok sebze ve meyveye göre kahvede daha çoktur. Sağlıklı bir hayat için mutlaka Kapsül kahve içmelisiniz.

Kapsül kahve parkinson riskini azaltır: Parkinson hastalığının temel sebeplerinden biri olarak dopamin seviyesinin az olmasından dolayı olduğu bilinmektedir. Bahsettiğimiz üzere Kapsül kahve içildikten 45 dakika içinde dopamin salgılanmaktadır. Bu sebeple Kapsül kahve içmek Parkinson hastalığına yakalanma riskini %32 ila %60 oranında azaltmaktadır.
Kapsül kahve, depresyon ve mutsuzluğu önler: Çağımızın hastalıklarından biri kesinlikle depresyon. Esasında küçümsenen bir hastalık olsa da depresyon kişinin ruh sağlığını olumsuz etkilerken aynı şekilde kişinin toplum içindeki rolü için de önemli ölçüde zarar vermektedir. Bahsettiğimiz üzere Kapsül kahve içildikten 45 dakika içinde dopamin salgılanmaktadır. Bu sebeple Kapsül kahve içmek depresyona yakalanma riski %20 oranında azaltmaktadır ve hatta intihar girişimini %50 oranında önlemektedir. Aynı şekilde Kapsül kahve içme sonrasında salgılanan hormonlar sayesinde gelen mutluluk ve rahatlık hissi ile Kapsül kahve stres seviyenizi düşürecektir.

Kapsül kahve içmek kalp hastalıklarını önler: Günde 2 ila 3 bardak Kapsül kahve içmek kalp sağlığına önemli ölçüde yarar sağlamaktadır. İçerdiği zengin mineraller sebebi ve salgıladığı hormonlar sebebi ile Kapsül kahve içmek 30 dakika yürüyüşe eş değer olarak görülmektedir.
Kapsül kahve, vücudunuzu temizler: Kahve yapısı itibariyle idrar söktürücü bir yapıya sahiptir. Bu sebeple içecek olduğunuz bir kapsül kahve bile vücudunuzdaki bakterilerden atılmasında yardımcı olur. Bilindiği üzere bu sebepten ötürü kahve içen insanlar daha az hastalığa yakalanmaktadır.

Alzheimer olma riskinizi azaltır: Kahve içmek yapısındaki zengin minerallerden dolayı vücuda katkısı oldukça fazladır. Bu sebeple kahvenin içindeki bulunun kafein miktarından dolayı düzenli kahve içen insanların daha az alzeheimer hastalandığı bilinmektedir.

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.