Sırala
Görünüm:
1 2 3 4 5 6
Toplam 96 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5 6

Kahve Makineleri

Teknoloji çağı sayesinde, hayatımıza birçok makine ve makine çeşidi girdi. Özellikle bu yeni makineler sayesinde mutfakta birçok işlem kolaylıkla ve pratik biçimde görülebilir oldu.

Ev-ofis makineleri

Evin rahat havasından tutunda iş hayatının yorucu temposunda hep yanımızda olan bazı makineler vardır. Bu makineler Çay makineleri ve Filtre Kahve makineleri.

Filtre Kahve yapımı nasıldır?

Filtre Kahve, makinenin içine konulan suyun ısıtılarak Filtrede bulunan Kahveyi damla damla alt hazneye doldurmasıyla oluşmaktadır. Bu damla damla dökülen Kahve, Filtre yardımı ile süzüldüğü için daha yumuşak ve güzel bir tada sahiptir. Filtre Kahve makinesindeki, Filtre kağıdı ile Kahvenin içindeki yağ ve asitler süzüldüğü için Kahvenin tadı yumuşak hale gelmektedir. Yapımına gelecek olursak; Filtre Kahve makinesinin üst kısmında bulunan Filtre bölümüne Kahve eklenir, ardından eklenen Kahve kadar, su da haznenin içine konulur. Suyun ısınması ile Filtrenin içine koymuş olduğunuz Kahve damla damla alt hazneye dolmaktadır. 

Filtre Kahve yapımının püf noktaları nelerdir?

Filtre Kahve makineleri ile Kahve yaparken bazı önemli noktalar mevcuttur. Bu  önemli noktalardan biri Kahvenin taze ve ince ince öğütülmüş olmasıdır. Bilindiği bu kural esasında her Kahve için geçerlidir. Kahveniz ne kadar taze ve ince öğütülmüş olursa Kahvenizin tadı o denli güzel olacaktır. Taze olmayan bir Kahve ile yaptığınız Filtre Kahve uzun ve meşakkatli bir hazırlama süresine sahip olsa da istediğiniz tadı ne yazık ki o fincandan alamayabilirsiniz. Bu sebeple Filtre Kahve makinesi kullanırken Kahvenizin taze olmasına özen göstermelisiniz.

Güzel muhabbetlerin başlangıç noktası: Çay

Çay hayatımızın her alanında karşımıza çıkan bir içecek türü. Bahsettiğimiz üzere hem ofis hayatında hem de ev hayatında olmazsa olmazımız. Peki, Çay demlemenin püf noktaları nelerdir=

Lezzetli Çay demlemenin püf noktaları nelerdir?

Dökme Türk Çaylarını özellikle sık tüketen bir toplumuz bu sebeple içilen her bir bardak Çaydan daha da lezzet alabilmek için bazı püf noktalar mevcuttur.

- Lezzeti belirleyen en temel unsur, Çayınızın kalitesidir. Ardından Çayınızın temiz olması lezzetli bir Çayın püf noktalarından biridir. Bu sebeple Çayınızı demlemeden önce temiz olduğundan emin olmak için bir ila iki defa sudan geçirebilirsiniz.

- Çay demlerken kullanabileceğiniz tekniklerden biri Çayı demlikte kaynatmaktır. Çayı demliğe aldıktan sonra, demliği ocağa koyun ve kaynama aşamasına gelmeden bir süre bekletin. Daha sonra demliği bir kenara alın ve 1-2 dakika beklettikten sonra Demlenmesi için ocağa alın.

- Çayınızı demledikten sonra suyunun tamamen dibe çökmesini beklemelisiniz. Bu daha lezzetli bir Çay içmenizi sağlayacaktır. Bu nedenle demlikteki Çayı karıştırın ve yüzeydeki Çayları suyun dibine doğru itin.

- Çayın Demlenme süresi de tadını etkileyen faktörlerden biridir. Suyunuz kaynadıktan sonra ocağın altını kısığa alın ve 15-20 dakika kadar bekleyin. Çayınızın tadını acılaştırmamayı dikkat ederek bir süre beklemeye demini almasına bırakın.

- Çayınızı demlerken çok kaynar suyun içine atmamaya dikkat etmelisiniz. Çünkü kaynar su Çayınızın lezzeti kıracaktır. Bu nedenle, Çay demlemek için kullanacağınız bir diğer teknikte suyu kaynattıktan sonra hemen demliğe dökmeyin. Suyun soğumasını bekleyin ve daha sonra Çayı kaynattığınız suyun içine ekleyin.

- Çayınızın içine bazı aroma vericiler ekleyebilirsiniz. Karanfil, Çaya daha farklı bir aroma verir.

Ofis hayatının vazgeçilmezi: Otomatlar

İş hayatının vazgeçilmezi içecekler. Çalışma hayatında yapılan küçük içecek molaları, çalışanların moralini yükseltmekle kalmayıp üstelik geç çalışma saatlerinde uyku problemine çözüm sağlıyor. Bu sebeple ofislerde içecek Otomatları sık tercih ediliyor. Fakat modern çalışma hayatının en güzel getirilerinden biri Kahve makinelerinin yavaştan yerini almaya başlayan içecek Otomatları.  Ofis ortamına farklı bir hava katmasının yanı sıra Otomatlar daha pratik bir kullanıma sahip.

Sıcak içecek Otomatları farklı çeşitlere ayrılmaktadır. Soğuk kış günlerinde ofiste içinizi ısıtmak için sadece sıcak içecek Otomatlarının yanına gitmeniz ve bölmeye para atmanız yeterli. İstediğiniz içecek tam istediğiniz şekilde hemen elinizin altına geliyor. Çalışanların güzel bir motive kaynağı olan sıcak içecek otamatları yönetici kesiminde bulunan insanlar için de güzel bir deneyim imkanı yaşatıyor.

Soğuk içecek Otomatlarında birçok soğuk içecek türü bulunmaktadır. Bu içecek türlerinde mutlaka kişinin isteğine göre bir içecek türü bulunmaktadır. İster temel ihtiyacımız olan soğuk bir su, asitli içeceklerden olan cola türleri, gazoz türleri, portakal aromalı asitli içecek türleri, maden ve mineral suyu çeşitleri, süt ve süt ürünleri, limonata gibi organik soğuk içecek türleri bulunmaktadır. Yazın sıcak havasıyla adeta bütünleşmiş olan limonatadan bahsetmişken, faydalarına da biraz değinelim.

 

https://www.kahveciniz.com/makinalarr

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.