Sırala
Görünüm:
Toplam 16 ürün görüntüleniyor.

Sıcak Çikolatalar

Soğuk kış günlerinde adeta içimizi ısıtan hatta ısıtmakla kalmayıp mutluluk veren bir içecek Çikolatalar. Verdiği mutluluk hissiyatı bir kenara içilen Çikolatalar adeta kış mevsimi ile bağdaşmış bir durumda diyebiliriz. Dışarıda hafif kar yağarken, sıcacık evin içinde Çikolata eşliğinde kitap okumak herkesi sevebileceği türden bir aktivedir.

Uzun yıllar öncesine dayanan bir lezzet: Çikolatalar

Günümüzde vazgeçemediğimiz özellikle mutluluk hormonu salgıladığı için adeta o tüm kalorileri yok saydığımız Çikolatanın tarihi çok eski zamanlara dayanmaktadır. Bu benzersiz lezzet insanlığa damga vurmuş bir tatlı türü olduğunu söyleyebiliriz. Çikolatanın  temeli, M.Ö. 1500 yılına kadar gittiği düşünülmektedir. İnsanlığın köklü uygarlıklarından biri olan Aztekler zamanında Çikolata yenilecek bir tatlı çeşidi olmaktan ziyade, cenaze törenleri veya kutlamalar gibi özel ve dini günlerde de kullanılmak üzere tüketilen bir tatlı çeşidi imiş. Çikolatanın ham maddesi olan kakao ise o kadar değerli bir olguya sahipmiş ki alışveriş zamanlarında para yerine kullanılan bir değermiş. Bu kadar değerli bir yiyecek olan kakaoya Aztek uygarlığı “Tanrının Yiyeceği” anlamında kullanılan bir besinmiş.

  1. S. 1500 yıllarına gelindiğinde kakao içecek formuna geçiş sağlamıştır. Ardından 1600 yıllarında ise kakaonun içine şeker eklemesi yapılarak günümüzdeki her kesimden insanın gönlüne taht kuran Çikolata olarak karşıma çıkmaya başlamıştır.

Farklı çeşitleri ile herkesin sevdiği bir içecek: Sıcak Çikolatalar

Sıcak Çikolatalar kişinin damak zevkine göre farklı çeşidi olan bir lezzet Sıcak Çikolatalar. Klasik tatlardan vazgeçmeyen ben bildiğim tadı isterim diyenler için klasik Sıcak Çikolatalar, yoğun Çikolata aroması sayesinde çok sevecekleri bir içecek türü diyebiliriz. Üstelik Çikolatanın vücuda oldukça fazla faydası bulunmaktadır.

 Çikolata, hafızayı güçlendirir: Tadının yanı sıra Çikolata içeriğinde bulunan bileşenler sayesinde hafızayı koruyucu ve güçlendirici bir yapıya sahiptir.

Çikolata, antioksidan görevi yapar: Son yıllarda sık sık duyduğumuz bir kelime olan antioksidan, Çikolatanın yapısında bulunmaktadır. Vücudumuz için oldukça yararlı olması ile bilinen antioksidan, Çikolata severlerin gönlüne taht kuran bir diğer Çikolatanın özelliklerinden.

Çikolata, kalp krizi riskini azaltır: Yapısındaki mineral ve bileşenlerin çok olmasından dolayı Çikolata, kanın incelmesinde yarar sağlar bu sebeple Çikolata yemenin kalp sağlığı için aynı zamanda kalp krizi riskini düşürdüğü ve felç riskini azalttığı söylenebilir.

Çikolata, bağışıklık sistemini güçlendirir: Yapısındaki mineral ve bileşenlerin çok olmasından dolayı Çikolata, bağışıklık sistemini güçlendirici bir yapıya sahiptir. Çikolata yiyecek hastalıklara yakalanma riskinizi minimize edebilirsiniz.

Çikolata, mantıklı düşünmenizi sağlar: Yapısındaki mineral ve bileşenlerin çok olmasından dolayı Çikolata, stres anında mantıklı düşünmeyi sağlar. Bu sebeple yoğun çalışma hayatında yediğiniz küçük bir parça Çikolata bile işlerinizi su gibi berrak olarak görmenizi sağlar.

Çikolata, sinir sisteminizi harekete geçirir: Yapısındaki mineral ve bileşenlerin çok olmasından dolayı Çikolata, stres anında mantıklı düşünmeyi sağladığına değinmiştik. Buradan hareketle Çikolatanın sinir sisteminizi harekete geçirdiğini buna bağlı olarak refleks bakımından güçlendirici ani tepki vermenizi sağlayacağını da belirtebiliriz.

Çikolata, görsel-duyusal reaksiyonları iyileştirir: Yapısındaki mineral ve bileşenlerin çok olmasından dolayı Çikolatanın stres anında mantıklı düşünmeyi sağladığına aynı zamanda sinir sisteminizi harekete geçirdiğini buna bağlı olarak refleks bakımından güçlendirici ani tepki vermeye etki ettiğini belirtmiştik. Bu iki maddeye bağlı olarak yediğiniz bir parça Çikolatanın görsel-duyusal reaksiyonları iyileştirici ve güçlendirici bir etkisinin olduğunu da belirtebiliriz.

Çikolata, yorgunluk halini ortadan kaldırır: Yapısındaki mineral ve bileşenlerin çok olmasından dolayı Çikolata, sinir sisteminizi harekete geçirdiğinden bahsetmiştik buna bağlı olarak yediğiniz bir parça Çikolatanın yorgunluk hissiyatınızı giderici bir etkisinin olduğunu da söyleyebiliriz.

Çikolata, idrar söktürücüdür: Yapısındaki mineral ve bileşenlerin çok olmasından dolayı Çikolatanın antioksidan özelliği gibi vücuda faydalı bir özelliğinin olduğunu belirtmiştik. Çikolatanın bir diğer vücut metabolizmasına katkı sağlayan etkisi ise idrar söktürücü bir özelliğe sahip olmasıdır.

Beyaz Çikolata sevenlere has lezzet: Sıcak Beyaz Çikolata

Sıcak Çikolata sevenlere özel bazı lezzetler olduğunu söylemiştik. Klasik Sıcak Çikolatalardan marjinal tatlara geçiş yapmak isteyenler için Sıcak Beyaz Çikolata çok güzel bir alternatif. Beyaz Çikolatanın o sütlü tadını Sıcak Çikolata ile daha belirgin hissedeceksiniz.

Farklı tat arayışında olanlar için benzersiz lezzet: Aromalı Sıcak Çikolata

Sıcak Çikolata sevenlere özel bazı lezzetler olduğunu söylemiştik. Klasik Sıcak Çikolatalardan marjinal tatlara geçiş yapmak isteyenler için aromalı Sıcak Çikolata çok güzel bir alternatif. Damak tadınıza en uygun aromayı seçerek aromalı Sıcak Çikolatanızı oluşturabilirsiniz. İster Çikolatalı, ister vanilya, ister fındıklı veya karamelli aromalardan birini tercih edebilirsiniz.

 

https://www.kahveciniz.com/cikolatalar

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.