Sırala
Görünüm:
Toplam 5 ürün görüntüleniyor.

Milkshake Tozları

Milkshake, süt ile birlikte dondurma ve daha birçok malzemenin karıştırılması ile ortaya çıkan lezzetli bir içecektir. Milkshake, damakta bıraktığı hoş tadından dolayı pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Milkshake ‘in birbirinden farklı çeşidi bulunmaktadır. Milkshake çeşitleri, kişinin tercihine göre ve beğendiği lezzetlere göre farklılaşmaktadır. Milkshake yapımı sırasında pek çok malzeme kullanılmaktadır. Mevsime bağlı olarak kullanılan meyvelerin yanı sıra çikolata ve çeşitli tatlandırıcılar da kullanılabilir. Milkshake ’in orijinalini aratmayacak ve canınızın çektiği anlarda da birden çok kullanıma sahip milkshake tozlarını kullanarak bu lezzeti her an yaşayabilirsiniz. Çok çeşitli malzemenin birleşmesi ile oluşan milkshake ‘in toz şeklinde sunulması kişilere kullanım kolaylığı sunmaktadır.  Geleneksel milkshake ’in içerisinde dondurma yer almaktadır ancak bazı farklı milkshake çeşitlerinde dondurmanın olmadığı da görülmektedir.

Milkshake Nedir?

Milkshake süt ve dondurmanın ana madde olarak kullanıldığı, bunların yanında mevsimsel meyvelerin, çikolata şuruplarının ve bazı sosların da eklendiği lezzetli bir içecektir. Dondurmanın yer almadığı, bunun yerine meyvelerin blenderda ezilmesi ile oluşan smoothie ise milkshake’den daha farklı tüketim alanlarına sahiptir. Milkshake nedir sorusuna kısa bir cevap verecek olursa, milkshake, aromalı bir süt çeşididir. Bazı ülkelerde “frappe” adıyla da anılmaktadır. Aromalı sütün içerisine buz parçacıkları, çeşitli meyveler, çikolatalar ve soslar karıştırılmaktadır. Oluşan tüm karışım mikser yardımı ile karıştırılarak servis edilir. Soğuk bir servis şekli vardır. Sıcak mevsimlerde sevilerek tüketilir. Milkshake ‘in sıcak havalarda ferahlatıcı bir etkisi bulunmaktadır. Hazırlanması kolay bir içecektir. Evde rahatlıkla kendiniz de hazırlayabilirsiniz.

Milkshake Nasıl Hazırlanır?

Milkshake hazırlamak sanıldığı kadar zor bir iş değildir. Milkshake nasıl hazırlanır sorusunu detaylı bir şekilde cevaplandıralım. Milkshake hazırlamak için meyve, süt ve tercihe göre çikolata sosları bulundurulmalısınız. Milkshake ‘in tadının güzel olması için seçilen meyvelerin taze olması çok önemlidir. Milkshake hazırlarken en çok tercih edilen meyveler muz ve çilek olmaktadır. Meyve tercihi tamamen kişiye göre değişen bir durum olduğundan meyve tercihi milkshake hazırlayanın zevkine kalmış bir durumdur. Milkshake hazırlamaya öncelikle miksere istediğiniz kadar süt ekleyerek başlayabilirsiniz. Sütün tam ya da yarım yağlı olması da içeceğin kıvamını etkileyecektir. Tam yağlı süt kullanırsanız milkshake ‘in kıvamı yarım yağlı süt kullanımına göre biraz daha yoğun olacaktır. Sütü ekledikten sonra, istediğiniz çeşitte bir dondurmadan 1 ya da 2 top olacak şekilde miksere ekleyiniz. Karışıma buz da ekledikten sonra istediğiniz meyveleri bu aşamada miksere ekleyebilirsiniz. Tercihinize göre çikolata ve değişik soslar da katabilirsiniz. Malzemeler eklendikten sonra mikseri çalıştırınız. Mikser önce hızlı seviyede çalıştırılmalıdır. Çünkü sert parçacıklar bu aşamada kolaylıkla parçalanmalıdır. Mikserinizi daha sonra yavaş seviyeye getirmelisiniz. Mikseri kapattığınızda milkshake’inizin kıvamı sudan daha katı bir halde olmalıdır. Mikser yeteri kadar kullanıldıktan sonra da milkshake servise hazır hale gelmiştir.

Milkshake Çeşitleri

Birbirinden farklı milkshake çeşitleri bulunmaktadır. Tercihe göre istenilen milkshake karışımı kolaylıkla hazırlanabilmektedir. Pek çok kafe ve pastanelerde de artık istenilen meyvelerin yer aldığı milkshakeleri bulmak kolay hale gelmiştir. Milkshake çeşitleri sayıca fazladır. En çok talep edilen milkshakeleri şunlardır:

 

  • Sade milkshake,
  • Çikolatalı milkshake,
  • Orman meyveli milkshake,
  • Çilekli milkshake,
  • Frutti milkshake,
  • Mocha milkshake,
  • Baklavalı milkshake,
  • Vanilya milkshake,
  • Karamel milkshake.

Milkshake türleri bunlarla sınırlı değildir. Pek çok lezzet seçeneği sunan milkshake, her damağa uyan tatlar sunmaktadır. Sevdiğiniz meyvelerden güzel bir karışım yapabileceğiniz gibi, en çok tercih ettiğiniz dondurma çeşitlerini de mikserde güzelce karıştırabilirsiniz. Kalorisiz bir içecek yapmak isterseniz, çikolata ve tatlandırıcıları katmamanızda yarar vardır. Diyetinize uygun meyveleri seçerek, ara öğünler için güzel bir milkshake hazırlayabilirsiniz.

Milkshake Tozları Nedir?

Milkshake tozları, birbirinden farklı milkshake lezzetinin toz haline getirilmesi ile ortaya çıkmaktadır. Bu tozlar ile istediğiniz anda tozları süt ile karıştırılarak beğendiğiniz milkshake lezzetini elde edebilirsiniz. Milkshake tozları nedir sorusu sorulduğunda, bildiğimiz milkshake lezzetinin toz haline getirilerek kolay bir hazırlanma şeklinin sunulmasıdır diyebiliriz. Sağlıklı olarak hazırlanan milkshake tozları güvenilirdir. El ya da herhangi bir temas olmadan hazırlananları insan sağlığı için faydalıdır. Bu tozları kullanarak istediğiniz ve çok beğendiğiniz lezzeti anında hazırlayabilirsiniz. Milkshake tozları marketlerde satıldığı gibi internet sitelerinde de satışa sunulmaktadır. Üstelik hemen hemen her çeşidinin toz haline getirilmesi sonucunda da pek çok kişi tarafından milkshake tozları tercih edilmektedir. Normal bir milkshake içeceğine göre toz halinin hazırlanışı daha kolaydır.

Milkshake Tozu Nasıl Hazırlanır?

Milkshake tozunun, normal bir milkshakeden tat bakımından hiçbir farkı bulunmamaktadır. Hatta bazı milkshake tozları, orijinal milkshakeden lezzetinden daha da güzeldir. Milkshake tozu nasıl hazırlanır biliyor musunuz? Bilmeyenler için milkshake tozunun hazırlanışını kısaca anlatalım:

Toz halindeki milkshake içeceğini hazırlamak için bir adet miksere, süte ve buza ihtiyacınız bulunmaktadır. Tercihe göre çikolata ve değişik soslar da kullanabilirsiniz. Miksere 1 çorba kaşığı yani 18-20 gram milkshake tozu koyunuz. Mikserin üzerine isteğe göre bir bardak ya da daha fazla süt ilave ediniz. Bu karışıma buz ve çikolata ekleyiniz. Blenderda 15-20 saniye kadar karıştırınız. Bu karıştırma işleminden sonra da milkshake içeceğiniz muhteşem lezzeti ile içime hazır hale gelmiştir. İster ara öğün olarak tüketin, isterseniz de ana yemeğin yanında hoş bir lezzet olarak tüketin. Milkshake tozunun tadına hayran kalacaksınız.

Milkshake Tozu Nerede Satılır?

Milkshake tozu günümüzde hemen her markette satılmaktadır. En yakınınızdaki bir marketten bile rahatlıkla gidip alabilirsiniz. Milkshake, yapılması zaten çok kolay bir içecektir. Milkshake tozu nerede satılır hemen ayrıntılı olarak açıklayalım. Hemen hemen her markette satışa sunulan milkshake tozları, internetten de rahatlıkla satın alabileceğiniz şekilde satışa sunulmuştur. Pek çok markanın sunduğu milkshake tozları için birbirinden farklı gramaj seçenekleri ile istediğiniz miktarda milkshake tozu satın alabilirsiniz. En bilinen internet alışveriş sitelerinde bile yerini çoktan almıştır. Milkshake tozlarının üretim tarihi önemlidir. Yakın tarihli tozları satın alırsanız sağlıklı ve taze bir içecek için taze milkshake tozu elde etmiş olursunuz. Bayatlamış ve tüketim tarihi geçmiş paketlerin aroma tadı sizi pek mutlu etmeyebilir.

Milkshake Tozu Size Neler Vaat Eder?

Doğal meyveler ile taze sütten yapılmış bir milkshake hepimizin en sevdiği içeceklerden biridir. Sıcak aylarda buz ve biraz dondurma katarak da içeceğinizi kolaylıkla zenginleştirebilirsiniz. Milkshake’in birbirinden farklı çeşitleri bulunmaktadır. Her damağa uyan farklı meyve kombinasyonları ile hem sağlıklı bir içecektir hem de lezzeti ile tüketeni mutlu eder. Milkshake tozu da orijinal milkshake tadı sunan bir tozdur. Miksere milkshake tozundan 1 kaşık koyarak üstüne soğuk süt ve buz eklediğinizde ve mikseri 15-20 saniye çalıştırdığınızda harika bir milkshake içeceğine sahip olacaksınız. Milkshake tozları lezzetinden ve kolay hazırlanışından dolayı günümüzde çok tercih edilen bir üründür. Farklı gramajlarda sunulan paketleri ile istenilen miktarda kolayca satın alınabilmektedir. Milkshake tozu ile hazırlanan milkshake içeceğinin, meyve ve dondurma ile hazırlanan doğal milkshakeden çok bir farkı bulunmamaktadır. Süt kullanımı toz içecek hazırlanırken de kullanılır. Bu da lezzetin hem toz halinde hem de orijinal halinde aynı kalmasına yol açmaktadır.

 

 

 

Smoothie nedir?

Ülkemizde cafe kültürünün yaygınlaşması ile birlikte smoothieler sadece diyet listelerinde ve detoks günlerinde olmaktan adeta kurtuldu. Sağlıklı bir içecek olmasının yanı sıra oldukça besin değeri yüksek bir içecek türü smoothieler.

Soğuk içecek kategorisi içerisine giren smoothieler, meyve veya sebzelerden yapılmakta olup destekleyici gıdalarla zenginleşirilen, yağlı tohum yulaf ezmesi veya keten tohumu içine eklenmek suretiyle oluşturan bir içecek türüdür. Ülkemizde yeni yeni yayılmakta olan smoothieler, ilk olarak Brezilya ve Arjantin de yani tropik özelliği ile dikkat çeken bölgelerde 1900 yılları itibari ile tüketilmeye başlanmış ardından bu bölgelerden sonra tüm dünyayı kasıp kavurmuştur. Yüksek besin değerine sahip olması smoothielerin birinci tercih sebebi olmasının yanı sıra tatlı bir içecek olması da her kesimden insanın gönlünü feth etmiştir. Smoothielerin en önemli özelliği ise katı ve sıvı arasında yoğun denilebilecek bir kıvamının olmasıdır. Bu kıvamı tutturmak çok önemli zira fazla karışıtırıldığında smoothie değil meyve suyu ortaya çıkmaktadır.

Smoothie kelimesi anlamı itibariyle İngilizce de güler yüzlü ve iki yüzlü anlamına gelen bir kelimeye karışılık gelmektedir. Görünüm itibariyle smoothie, milk shake kıvamındadır. Bir yudum alacağınız smoothiden alacağınız hissiyat kelime anlamında gizli diyebiliriz. Soomothie içtiğinizde “Smooth – Pürüzsüz” dür. Smoothie ismi de aslında buradan gelmektedir. Smoothie, kelimesi İngilizce pürüzsüz (smooth) kelimesinden türetilmiş bir kelimedir. İçerisinde meyve ve isteğe göre sebzeleri barındırdığından arındırıcı ve besleyicidir.

Mevsim meyvelerinden taze taze hazırlayacak olduğunuz smoothielere, kendinizi istediğiniz besini ekleyebilirsiniz, bu sizin tercihinize bağlıdır.

Smoothie yararları nelerdir?

Besin değeri sebebi ile diyet listelerinin vazgeçilmezi olan smoothielerin vücut sağlığına ve ruhsal sağlığa birçok yararı bulunmaktadır.

Smootler, vücudunuzun ihtiyacı olan günlük meyve ve sebze ihtiyacınızı karşılamanıza olanak sağlamaktadır.

Hazırlanış itibariyle smoothieler oldukça pratik yapıdadır, zamandan tasarruf sağlayarak sağlıklı içecekler üretebilirsiniz.

Diyet listelerinde olmasının en önemli sebebi smoothielerin , doğru hazırlama yöntemi ve doğru bir porsiyon ölçüsüyle kilo kaybına yardımcı olabilir.

İçerdiği meyve ve sebzelerden dolayı zengin bir vitamin ve minera örgüsüne sahiptir. Bu sebeple smoothieler bağışıklık sisteminizi güçlendirip yenilenmesini sağlar.

İçerdiği meyve ve sebzelerden dolayı smoothieler, antioksidan özelliği sayesinde vücudun ihtiyacı olan detoksun olmasına yardımcı olur.

İçerdiği meyve ve sebzelerden dolayı smoothieler , kişisel sağlık hedeflerinizi karşılamaya yardımcı olabilir. Eğer gün içinde yeterli kalsiyum alamıyorsanız, süt ve süt ürünleriyle smoothie tercih edebilirsiniz. Yeteri kadar protein alamıyorsanız smoothie’lerinizi protein içeren besinlerle zenginleştirebilirsiniz.

İçerdiği meyve ve sebzelerden dolayı smoothieler, kolay sindirimleri sayesinde rahat bir sindirim imkanı sağlamaktadır. Aynı zamanda yüksek derece doygunluk hissiyatı verdiği için tokluk hissi uzun bir süre hissedilir

İçerdiği meyve ve sebzelerden dolayı smoothieler yüksek antioksidan kapasitesiyle daha güzel bir cilde sahip olmanızı sağlar.

İçerdiği meyve ve sebzelerden dolayı smoothieler , tatlı isteğinizi sağlıklı bir alternatife dönüştürmenin iyi bir alternatifidir.

İçerdiği meyve ve sebzelerden dolayı smoothielerin diyet içeriklerinde büyük önemi olan lifi; kırmızı meyveler, yulaf, avokado, yeşillik, kivi, armut, Chia tohumu gibi sağlıklı besinlerden edinmenizi sağlar. Bu uzun süren tokluk hissini beraberinde getirir. Sindirimi düzene sokar.

İçerdiği meyve ve sebzelerden dolayı smoothieler, spor yapabilmeniz ve enerji harcayabilmeniz için şart olan proteini sağlar. Yağsız süt, badem sütü, soya sütü, yer fıstığı, ceviz gibi smoothie içeriklerinde sıkça göreceğiniz besinler sağlıklı birer protein kaynağıdır.

İçerdiği meyve ve sebzelerden dolayı smoothieler, kalorileri göz önünde bulundurulan meyveler sayesinde kan şekeriniz dengeli yükselir, tatlı isteğiniz baskılanır ve tok kalırsınız. Güne daha zinde başlamanın altın kurallarından sadece biri.

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.