Sırala
Görünüm:
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Bar blendır

Yaz mevsiminin kavurucu sıcaklarında her kesimden insanın tek derdi küçük serinleme molaları vermek. Kimi zaman soğuk içeceklere kimi zamanda buz gibi dondurma arayışımız sürüyor. Hal böyle olunca serinlemek için birçok alternatif yiyecek ve içecek ortaya çıkıyor. Bu alternatiflerden en bilenenleri smoothieler ve milkshakeler.

Smoothie nedir?

Soğuk içecek kategorisi içerisine giren smoothieler, meyve veya sebzelerden yapılmakta olup destekleyici gıdalarla zenginleşirilen, yağlı tohum yulaf ezmesi veya keten tohumu içine eklenmek suretiyle oluşturan bir içecek türüdür. Ülkemizde yeni yeni yayılmakta olan smoothieler, ilk olarak Brezilya ve Arjantin de yani tropik özelliği ile dikkat çeken bölgelerde 1900 yılları itibari ile tüketilmeye başlanmış ardından bu bölgelerden sonra tüm dünyayı kasıp kavurmuştur. Yüksek besin değerine sahip olması smoothielerin birinci tercih sebebi olmasının yanı sıra tatlı bir içecek olması da her kesimden insanın gönlünü feth etmiştir. Smoothielerin en önemli özelliği ise katı ve sıvı arasında yoğun denilebilecek bir kıvamının olmasıdır. Bu kıvamı tutturmak çok önemli zira fazla karışıtırıldığında smoothie değil meyve suyu ortaya çıkmaktadır.

Smoothie kelimesi anlamı itibariyle İngilizce de güler yüzlü ve iki yüzlü anlamına gelen bir kelimeye karışılık gelmektedir. Görünüm itibariyle smoothie, milk shake kıvamındadır. Bir yudum alacağınız smoothiden alacağınız hissiyat kelime anlamında gizli diyebiliriz. Soomothie içtiğinizde “Smooth – Pürüzsüz” dür. Smoothie ismi de aslında buradan gelmektedir. Smoothie, kelimesi İngilizce pürüzsüz (smooth) kelimesinden türetilmiş bir kelimedir. İçerisinde meyve ve isteğe göre sebzeleri barındırdığından arındırıcı ve besleyicidir.

Yaz mevsiminin serinletici içeceği milkshake nedir?

Amerikadan tüm dünyaya yayılmış bir içecek türü olan Milkshake, süt ve dondurmanın eşsiz birlikteliği ile meydana gelmekte. Aynı zamanda bu karışma ezilmiş buz eklemeyerek daha soğuk bir hale getirilirken aynı zaman da kişinin damak  tadına uygun olarak çeşitli çikolata sosları veya çeşitli meyve kombinasyonları karıştırılabilir. Ezilmiş buz sayesinde sıcak havalarda minik serinletici molalar vermenizi sağlıyor Milkshake.

Kelime anlamı itibariyle incelediğimizde ise Milk süt anlamına gelirken Shake çalkalamak karıştırmak anlamına gelmektedir ki bu milkshake yapımı hakkında oldukça büyük ipuçları vermektedir. Milkshake evlerde yapılabilecek kadar kolay ve serinletici bir içecek olmakla birlikte, benim vaktim çok değerli daha pratik bir şeyler arıyorum diyorsanız toz milkshakeler tam size uygun.

Milkshake kabınızın içine toz milkshake boşaltıp ardından belirli miktarda soğuk süt ekleyerek iyice bir çalkalayarak milkshake hazırlayabilirsiniz. Soğuk sütün ısısı sizi tam olarak serinletemez ise hazırlamış olduğunuz milkshake kabının içine birkaç küp buz ekleyebilirsiniz. Ayrıca evinizde bulunan çikolata sosu ile de milkshakenizi damak zevkinize göre tatlandırabilirsiniz.

Bu iki lezziz içeceğin iki ortak noktası nedir?

Bu iki yaz içeceğinin iki ortak noktası bulunmaktadır. Birincisi herkesin tahmin edeceği üzere soğuk ve serinletici olmaları diğer ikinci ortak nokta ise bar blendır kullanımının gerekliliği. Bar blendır, her türlü yiyeceğin kolaylıkla parçalara ayırmaya yarayan küçük ev aletleri kategorisinde yer almaktadır. İşlevi itibariyle her ev yaşantısı sürdüren bireyin olmazsa olmazı olan bir ev aletidir. Bar blendır yardımı ile yemeklerinizde kullanak olduğunuz sebzeleri çok kısa sürede parçalara ayırabilir, yaz mevsiminin sıcak günlerinde hem serinleyeyim ama sağlığımdan da ödün vermeyeyim ya da kendi tatlı ihtiyacımı milkshake ile hem eğlenceli hale getirip hem de serinleyeyim diyorsanız, bar blendır olmazsa olmaz bir ev aletiniz olacaktır. Bar blendır yardımı ile birçok tatlı çeşidi veya yemek çeşidi için sebze ve meyvelerinizi çok kısa sürelerde parçalara ayırabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.