Sırala
Görünüm:
Toplam 2 ürün görüntüleniyor.

Toz kremalar

Kahvelerin en büyük dostu toz kremalar. Kahveyle birleşince ortaya çıkan şölen gibi bir lezzet tüm kahve severlerin gönlünü feth ediyor.

Toz kahve kreması nedir?

Son zamanlarda hazır tüketim maddelerinin hareket halinde tüketilmesi ile daha fazla rağbet edilen bir madde toz kremalar. Toz kremalar birçok kahve yapında kullanılmakta. Bu sebeple kahveler konusuna biraz değinip, toz kahve kremaları ve kahvenini birleşimine geri dönüş yapalım.

Kahve nedir?

Kahve, Rubiaceae ailesi olarak adlandırılan diğer bir ismi ile kökboyasıgiller, coffea isimli cinsten tropik çalı çeşitlerine, bu çeşitlerinden ve tohumlarından hazırlanan içeceğe verilen isimdir. Hepimizin sevdiği bir içecek olan kahve, bir ağaç meyvesinin çekirdeğidir. Ailesi; Rubiaceae, cinsi de Coffea’dır.

Birçok Coffea türü vardır. Ancak bu türler içinden genellikle iki tanesine rağbet çoktur. Bu iki tür Coffea Arabica (Arap Kahvesi) ve Coffea canephora (Robusta) olarak adlandırılmaktadır. Bilindiği üzere tarım olarak üretimi yapılan ilk kahve türü Arap kahvesidir. Geçmişte Arabistan’da yetiştirilen bu tür günümüzde daha çok Latin Amerika’da yetiştirilmektedir.

Robusta ise Doğu Afrika ve Kongo Havzası kökenli olarak varsayılmaktadır. Coffea canephora (Robusta) ise Afrika ve Madagaskar’da yetiştirilmektedir. Arabia ve Robusta kahvelerinin tarımını da Asya’da yapılmaktadır.

Kahve ağaçları standart boyu 8 ila 10 metre arasında değişmektedir. Ancak üretim teknikleri sebebi ile standart olarak 2 ila 3 metreye kadar uzaması tercih edilmektedir. Bu ağaçların yaprakları yeşildir ve yetişme koşulları sebebi ile tropikal bölgeye, volkanik zemine, orta derecede neme ihtiyaçları vardır.

Toz krema ve kahvenin birleşimi ile çıkan benzersiz lezzet

Toz kremalar, kahvenin o sertlik derecesini kırmak daha yumuşak bir tat elde etmek için kullanılmaktadır. Toz kremalar, kahvenin tadının muhteşem dengelenmesinde rol oynar diyebiliriz. Kahvenin yoğun hazzı toz kremalar yolu ile daha da doruklara çıkmakta. Toz kremalar normal sütle kıyaslandığında kahveye daha yumuşak daha hoş bir tat ve kalite eklemektedir. Ayrıma toz kremalar, eklendikleri kahvelere daha az yağ oranı eklemektedirler, bu oran normal süte kıyasla oldukça düşük bir orandır. Ayrıca su yağ oranından dolayı içilen kahvenin koyulaşma ihtimali daha zordur. Bu sebeple yumuşak bir içim sağlanır. Toz kahve kremaları, birçok kahve türünün yapılmasında kullanıldığı için, toz kremalar ile birçok kahve türü elde edilebilmektedir.

Kahve kremalarına rağbet, hızlı tüketim mamüllerinin ayak üstü denilebilecek tarzda tüketilmesinden dolayı daha da arttı. Bu sebeple toz kremalar bazında bakıldığında birçok yeni çeşidin ve farklı bir aromaların çıktığını söyleyebiliriz. Bu çeşitler ve farklı aromalar ile damak tadına en uygun kahveyi yapmaya olanak sağlarken aynı zamanda farklı kahve deneyimleri yaşamak isteyenlerin severek kullanacakları bir başka yenilik olduğu da söylenebilir. Size en uygun toz krema ile cappucinodan tutun da cafe latteye kadar birçok kahve yapımını sağlayabilirsiniz. Kahvenizde kullanacak olduğunuz toz krema sayesinde, kahvenizden aldığınız yoğun hazzı iki katına çıkarabilir aynı zamanda yumuşak içim ile severek tüketebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.