Sırala
Görünüm:
1 2
Toplam 19 ürün görüntüleniyor.
1 2

Almanya’dan Tüm Dünyaya Yayılan, 100 Seneden Fazladır Süregelen Bir Kahve Lezzeti: Jacobs

Jacobs kahvelerinin hikayesi, Johann Jacobs’un 1895 yılında Almanya’da açtığı ufak bir bakkal ile başlamıştır. Almanya'nın merkezi yerlerinden biri olan Bremen’de açılan bu bakkal, kahve, çay, çikolata ve bisküvi tarzında ürünlerin satıldığı bir yerdi. Bu bakkal, her ne kadar kurulduğunda küçük bir işletme olsa Johann Jacobs’un şu müthiş hedef ve vizyonunu taşıyordu: İnsanlara çok uygun fiyatlara sadece en iyi ve en kusursuz ürünleri vermek için çalışacağım.
Johann Bremen’in ticari kuruluşlarından birinde bir perakendeci olarak kahve ticaretini tam anlamıyla öğrenebilmek için uzun yıllar harcamıştır. Her ne kadar bu konuda çırak sayılacak biri olsa da Johann, olağanüstü bir lezzet duygusuna ve ileri düzeyde bir damak zevkine sahipti. Bundan dolayı, farklı kahve çekirdeklerini sürekli olarak kavurup tatlarını test ediyordu. Johann’ın Bremen’de açtığı bu dükkan uluslararası düzeyde faaliyet gösterecek çok büyük bir kahve şirketinin temeli olmuştu. Jacobs kahvelerinin günümüzde bu kadar tanınması, bilinmesi ve sevilmesinin arkasında Jacobs’un kahvelere duyduğu ilgi ve geniş vizyonu yer almaktadır.
Kurulduğu andan itibaren kahve konusunda ilerlemek isteyen Johann Jacobs, 1907 yılında kendi kahve kavurma tesisini kurmuştur. Bu tesis ile Bremen ve çevresindeki bölgelere kavrulmuş kahve ürünleri vermeye başlamıştır.
1929 yılına gelindiği zaman Johann’ın yeğeni Walther J. Jacobs, amcasının yanında işe başlamak için Bremen’e gelmiştir. Walther’ın da şirkete katılması ile beraber, şirket pazarlama ve dağıtım alanında da ilerleme göstermiş ve Walther bu konularda çok önemli projeleri hayata geçirmiştir. Jacobs kahvelerine olan ilgi ve talep artıkça şirket hızlı bir büyüme sürecine girmiş fakat kahvelerinin kalitesinden asla ödün vermemiştir.
Günümüzde Jacobs, şımartıcı aroması (Almanca’da “verwöhnaroma”) ve en önemli ürünü Krönung (Türkçe’de “taç giyme töreni” anlamına gelmektedir) ile Almanya’da en çok satılan premium kahve markasıdır. Jacobs, Almanya’da en çok satılan kuru gıda markası olmasının yanında, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Yunanistan, Letonya, Litvanya, Polonya ve İsviçre'deki en popüler kahve markaları arasındadır. Jacobs, yirmi yıldan fazla bir süredir Bulgaristan, Romanya, Rusya, Türkiye ve Ukrayna gibi diğer Doğu Avrupa ülkelerinde de varlığını sürdürmektedir. Markanın en iyi kahve harmanı olan Krönung, Avusturya ve Rusya'da Monarch (kral, kraliyet) olarak da pazarlanmaktadır. Jacobs’un bu ürünü (Krönung veya Monarch), kahve sevenlerin bir kahvede aradığı en önemli özellik olan iyi bir aromaya sahip olacak şekilde tasarlanmıştır.
Jacobs, günümüzde değeri milyar dolar ile ifade edilecek kadar büyük bir şirket olmuştur. Jacobs’un kahveleri, artık sadece Doğru Avrupa’da değil, Orta Doğu’da da satılmaktadır ve 20’den fazla ülkede pazar lideri konumundadır. Kahve ürünleri arasında kavrulmuş ve öğütülmüş, bütün çekirdek (kavrulan fakat öğütülmeyen kahve), çözülebilir kristaller, kahve kapsülleri ve farklı aromalar ile hazırlanmış karışımları mevcut olan Jacobs, bilgi, birikim v tecrübesi ile lezzetli kahve konusunda piyasanın standartlarını belirlemeye devam etmektedir. Günümüzde, Jacobs markası küresel bir kahve ve çay şirketi olan Jacobs Douwe Egberts'in bir parçasıdır ve 100'den fazla ülkede tüketicilere hizmet vermektedir. Jacobs Douwe Egberts'in markaları arasında Jacobs, Tassimo, Moccona, Senseo, L'OR, Douwe Egberts, Kenco, Pilao Ve Gevalia gibi firmalar yer almaktadır.
Jacobs Douwe Egberts
Günümüzde Jacobs kahvelerine de sahip olan şirketin geçmişi Jacobs’tan çok daha öncelerine dayanmaktadır. 265 yıldan fazla bir geçmişe sahip olan ve halihazırda kahve ve çay konusunda dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Jacobs Douwe Egberts, bu konuda çok engin bir bilgiye ve tecrübeye sahiptir. Dünya genelinde 140 ülkede farklı markalar ile hizmet vermektedir. Bu markalar arasında Jacobs, Tassimo, Moccona, Senseo, LOR, Douwe Egberts, Tiran, Süper, Kenco, Pilao&Gevalia gibi ikonik isimler mevcuttur.
Jacobs’un Her Biri Birbirinden Güzel Kahve Lezzetlerini Yakından Tanıyalım
Jacobs’un eşsiz lezzeti bulunan kahvelerini daha iyi tanıyabilmek için farklı kategorilere ayırıp anlatmak daha uygun olacaktır. Bu nedenle, Jacobs’un kahve ürünlerini, öğütülmüş kahve, bütün çekirdek, kafeinsiz kahve ve hazır kahve olarak sıralayabiliriz
Jacobs Öğütülmüş Kahve Lezzetleri
Jacobs Krönung: Jacobs kahveleri arasında en iyi olarak nitelendirilen kahve ürünüdür. Jacobs’un benzersiz aromaları kavrulmuş premium bir kahve lezzetidir. Bu kadar leziz ve kaliteli kahveyi elde etmek için en iyi bölgelerden yüksek kalitedeki kahve çekirdekleri seçilmektedir. Bu kahveyi içtiğinizde neden bir numaralı ve en çok satan kahve olduğunu anlayacaksınız.
Jacobs Balance: Bu kahve, Jacobs’un lezzet kalitesini korurken, dengeli bir tat sunmaktadır. Yarısı normal, diğer yarısı da kafeinsiz kahve olacak şekilde karıştırılarak hazırlanan Jacobs Balance, kusursuz derece yumuşak, hafif aromalı ve çok yönlü bir kahve deneyimi sunmaktadır.
Jacobs Krönung Mild: Bu kahve, yumuşaklığı kendi doğasından gelen kahve çekirdeklerinin kaliteli ve özenle seçilmesi ile elde edilmektedir. Daha sonra, kafeini çıkarmak zorunda kalmadan, kahvenin lezzetini ekstra yumuşak hale getirmek için özel bir kavurma işlemi uygulanmaktadır. Jacobs Krönung Mild yumuşaklığı ve aromayı mükemmel bir şekilde bir araya getirmektedir.Bu kahve, yumuşak kahve keyfi yaşamak isteyenlerin tercihi olmaktadır.
Jacobs Krönung Decaf: Kafeinsiz Jacobs kahvelerinin en iyisidir. Bu kadar kaliteli bir kahveyi oluşturmak için en iyi bölgelerden yüksek kaliteli kahve çekirdekleri seçilir. Jacobs, bu kadar yumuşak ve kafeinsiz bir kahve yapmak için özel bir kafein alma ve kavurma işlemi kullanmaktadır. Bunun yanında, pratik olarak Jacobs Krönung ile normal ve kafeinsiz kahve arasında bir lezzet farkı yoktur.
Jacobs’un Bütün Çekirdek Halindeki Kahve Lezzetleri
Jacobs Espresso: En iyi kahve çekirdeklerinin bir kısmı, geleneksel bir tarzda espresso kahvesini yoğun ve baharatlı bir tat profiliyle oluşturmak için uyumlu bir şekilde harmanlanır ve ustalıkla kavrulur.
Jacobs Krema: Bu kahvede, en iyi çekirdekler seçilerek harmanlanmış ve dengeli bir kahve lezzeti oluşturmak için ustalıkla kavrulmuştur. Jacobs kavurma ustaları, kahve çekirdeklerini kavurma makinesinde optimal derecede kavurarak adeta sihirli ve şımartıcı bir aroma ile özel bir kahve deneyimi sağlamaktadır.
Jacobs’un Hazır Kahveleri
Jacobs Krönung Instant: Jacobs’un en bilinen kahve lezzeti olan Krönung’un bütün güzelliklerini anında sunmaktadır. Hazırlanması çok kolay olan ve üstün Jacobs lezzetini içerisinde barındıran; bunun yanında hızlı bir şekilde hazırlandığı için sıklıkla tercih edilen bir kahvedir. Bu kahvenin tadı, taze demlenmiş kahveden ayırt edilemeyecek kadar güzeldir.
Jacobs Cronat Gold: Jacobs kahvesinin tüm güzelliklerini bir arada ve hızlı bir şekilde sunmaktadır. Jacobs Krönung Instant kahvesinden farklı olarak Cronat Gold’un tadı daha yumuşaktır. Bu nedenle, tadı sert olan kahvelerden ziyade yumuşak bir lezzet deneyimlemek isteyenler bu kahveyi tercih edebilirler.
Jacobs Velvet Instant: Bu kahve de, içen herkese Jacobs’un eşsiz kahve lezzetinden ödün vermeyen bir deneyim sunmaktadır. Jacobs Velvet, doğal bir krema tabakasına sahip olup zengin aromalı bir hazır kahve seçeneğidir. Krema köpük tabakası, kahve içmeyi daha keyifli bir hale getirmek ve kahve lezzeti ve aromasını tam olarak hissetmek isteyenler için çok iyi bir seçenektir. En kaliteli kahve çekirdeklerin yapılan bu kahvenin tadı da taze demlenmiş kahvelerden ayırt edilemeyecek kadar güzeldir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.