Sırala
Görünüm:
Toplam 10 ürün görüntüleniyor.

Kahve Sifonu

Uykusuz gecelerin ve uzun çalışma saatlerinin dostu, uykunun düşmanı, dost meclislerindeki koyu muhabbetin vazgeçilmezidir, Kahve. Ülkemiz ve dünya çapında bir Kahve kültürü var ve bu Kahve kültürü uzun yıllara dayanmakta. Geçmişten günümüze değişmeyen değerlerden biridir Kahve çekirdeği. Kahve çekirdeğinin serüvenine en büyük katkıyı şüphesiz ki Kahve demleme teknikleri de yardımcı oldu diyebiliriz. Son yıllarda cafe kültürünün artması ve faydaları sebebi ile sık tercih edilen Kahve türlerinden biri de filtre Kahveler. Filtre Kahveler, filtre kağıtları sebebi yağ oranının azaltılmasından kaynaklı ve yumuşak içimi sebebi ile sık tercih edilen Kahve çeşitlerinden biri. Ülkemizde yeni yeni patlat veren bir içecek türü olsa da filtre Kahveler dünya kültüründe oldukça önemli bir yere sahiptir. Kahve Sifonu veya diğer bir adı ile sifon Kahve Makinesi hemen hemen her Kahve tiryakisinin evinde olmasını isteyeceği türden bir Kahve demleme ekipmanı.

Temeli uzun yıllara dayanan bir makine.

Kahvenin öyküsünün zamanla değişime uğradığı olmuştur, tabii ki. Ülkemize baktığımızda bunu net olarak görebiliyoruz. Nasıl mı? Bir cafeye gittiğinizde önünüze koyulan menüden anlayabilirsiniz. Türk Kahvesinin envai çeşidi görürken, aynı zamanda yeni yeni oluşmakta olan filtre Kahve kültürünü gözlemleyebilirsiniz. Filtre Kahve severlerin, sayısı gün geçtikçe artmakta ve buna bağlı olarak Kahve makineleri de piyasaya çıkmakta. Çünkü insanlar sadece cafeye gittiklerinde değil, uzun çalışma saatlerinde de yanlarında istiyor filtre Kahveyi. Hal böyle olunca Kahve Makinesi ortaya çıktı. Fakat bu Kahve makinelerinin içinden birinin temeli uzun yıllar öncesine dayanmakta. Bu Kahve Makinesi Kahve Sifonu olarak bilinen sifon Kahve Makinesi. Dış görünüş itibariyle incelendiğinde Kahve Sifonu sanki kimya laboratuvarından çıkmışçasına bir görünüm uyandırmaktadır. Kahve artık üçüncü nesil Kahve dalgası ile bambaşka bir boyuta çıktığı için Kahve Sifonu tam olarak üçüncü nesil Kahveye hitap ettiğiniz düşünebiliriz. Çünkü dış görünüş itibariyle sifon Kahve Makinesi özenli ve adeta titiz Kahve yapımını çağrıştırıyor.

1841’den günümüze kadar kullanılan makine: Sifon Kahve Makinesi

Kahve tutkunlarının mutlaka denemek isteyeceği sifon Kahve Makinesi esasında 1841 yılına dayanan bir öyküsü var. 1841 yılında Fransız Madan Vassiex’in hayata geçirdiği ve patenti alınmış olan bir Kahve tekniğidir sifon Kahve Makinesi. Öncelikle sifon Kahve Makinesi Japonya ve Amerika da ilk zamanlardaki popülerliğine tekrar ulaştı diyebiliriz. Kahve kültürünün gelişmesi ile tekrar gözler sifon Kahve Makinesine çevrildiği başka bir değişle. Kahve yapımı artık bir sanata dönüştüğü için sifon Kahve Makinesi, Kahve severlere bambaşka bir tutkunun kapılarını aralıyor. Sifon Kahve Makinesi ile yapılan Kahveler, içimi hoş ve yumuşak, hoş aromalı ve berrak bir Kahve tadı sunmaktadır.

Kahve Sifonu ile mükemmel filtre Kahveler için bazı püf noktalar

Öte yandan Kahve demleme metotlarında bir diğer önemli noktada da, Kahvenin taze ve ince ince öğütülmüş olmasıdır. Bilindiği bu kural esasında her Kahve için geçerlidir. Kahveniz ne kadar taze ve ince öğütülmüş olursa Kahvenizin tadı o denli güzel olacaktır. Taze olmayan bir Kahve ile yaptığınız filtre Kahve uzun ve meşakkatli bir hazırlama süresine sahip olsa da istediğiniz tadı ne yazık ki o fincandan alamayabilirsiniz. Bu sebeple Kahve Sifonu Kahve Makinesini kullanırken Kahvenizin taze olmasına özen göstermelisiniz.

 

https://www.kahveciniz.com/sifon-syphon

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.