Sırala
Görünüm:
Toplam 16 ürün görüntüleniyor.

Sıcak İçecek Otomatları

İş hayatının vazgeçilmezi İçecekler. Çalışma hayatında yapılan küçük İçecek molaları, çalışanların moralini yükseltmekle kalmayıp üstelik geç çalışma saatlerinde uyku problemine çözüm sağlıyor. Bu sebeple ofislerde İçecek otomatları sık tercih ediliyor. Fakat modern çalışma hayatının en güzel getirilerinden biri kahve makinelerinin yavaştan yerini almaya başlayan İçecek otomatları.  Ofis ortamına farklı bir hava katmasının yanı sıra otomatlar daha pratik bir kullanıma sahip.

Soğuk kış günlerinde ofisteki yardımcınız Sıcak İçecek otomatları

Sıcak İçecek otomatları farklı çeşitlere ayrılmaktadır. Soğuk kış günlerinde ofiste içinizi ısıtmak için sadece Sıcak İçecek otomatlarının yanına gitmeniz ve bölmeye para atmanız yeterli. İstediğiniz İçecek tam istediğiniz şekilde hemen elinizin altına geliyor. Çalışanların güzel bir motive kaynağı olan Sıcak İçecek Otomatları yönetici kesiminde bulunan insanlar için de güzel bir deneyim imkanı yaşatıyor.

Sıcak İçecek otomatlarından hangi İçecekler alınabilir?

Sıcak İçecek Otomatlarından Çay türleri, bitki Çayları, kahveler ve kahve çeşitleri alınabilmektedir.

Meyveli bitki Çayları

Soğuk kış günlerinde veya tatlı ihtiyacını karşılamak için çoğu zaman bitki Çayı içilir. İçtiğimiz dökme Çaylar gibi meyveli bitki Çaylarının da birçok yararı bulunmaktadır.

AdaÇayı: Ülkemizde en sık tüketilen bitki Çaylarından biri adaÇayıdır. Küçükken hastalanınca anneniz mutlaka size yapmıştır hatta. AdaÇayının ise faydaları saymakla bitmez. En bilinen fayda olarak adaÇayı mide ve bağırsak gazlarının giderilmesine yardımcı olur. Boğaz, dişeti ve bademcik iltihaplarının iyileşmesine yardım eder.

Kuşburnu Çayı: Kış aylarında sık sık tüketilen bir diğer bitki Çayı da kuşburnu. Kuşbunu Çayı şeker hastalığına karşı etkilidir. Sindirim sisteminin rahatlamasına, kramp veya adela ağrıları gibi durumlara karşı etkilidir. Ayrıca afrodizyak etkisi bulunmaktadır. Sinir sistemi yatıştırıcı ve anspazmatik etkisi vardır, idrar yolu enfeksiyonunu önler.

Limon Çayı: Limon Çayı bilindiği üzere, c vitamini olarak ön plana çıkmaktadır nezleye iyi gelir sinir sistemini yatıştırır. Ayrıca Limon Çayının içeriğinde A, B, C ve D vitaminleri bulunmaktadır. Limon Çayı kalbi ferahlatır ayrıca böbrek tıkanıklıklarını ve bademcik iltihaplarının giderilmesinde yardımcı olur. Limon Çayının tansiyonu düşürücü etkisi bilinmektedir.

Melissa Çayı: Melissa Çayı, insanı yatıştırma etkisi ile bilinmektedir. Melissa Çayı aynı zamanda hafıza zayıflığına iyi gelir. Kalbe kuvvet ve ferahlık verir. Çarpıntı ve sıkıntıyı uzaklaştırıp zihni açar. Akrep sokmalarında

Nane Çayı: Melissa Çayı gibi nane Çayı da yatıştırıcı etkisi ile bilinmektedir.Yapraklari Çay hâlinde yatıştırıcı, mîdevî, gaz söktürücü, bulantıyı giderici olarak kullanılır. Nâne esansı, çok miktarda zehir etkili olmasına karşılık az miktarı mîde ağrılarına ve bulantılara karşı kullanılabilir. Bakterilere karşı etkilidir. Safra salgısını uyarıcı etkisi vardır. Nane en bilinen gaz söktürücülerden biridir.

Chai Tea: Chai Tea son zamanlarda oldukça popüler olan bir İçecek türü. İçinde bulundurduğu zengin baharatlardan dolayı insan vücuduna iyi etkileri bulunmakta. Genel hatlarıyla siyah Çayın içerisine konulan zencefil ve diğer baharatların karışımından oluşmaktadır. En popüler olarak kullanılan baharatlar kakule, tarçın, rezene, karabiber ve karanfildir ancak yıldız anason, kişniş tohumları ve karabiber de diğer sevilen seçeneklerdir. Chai Tea Hazırlanışının ılık su ve Sıcak süt olması dikkat çekici özelliklerinden biri.

Mocha: Mocha, diğer bir adı ile Caffe Mocha sütle çikolatının benzersiz uyumundan ortaya çıkan espresso bazlı bir İçecek türü. Mochanın yapım aşamalarında çikolata olarak çikolatanın farklı vasyasyonları kullanılır. Bu varvasyonlara çikolatalı şurup, çikolata tozu veya çikolata sosu örnek gösterilebilir.

Latte: Kelime anlamı itibariyle incelediğimizde Latte kelimesi, esasında İtalya’da Caffe Latte olarak geçmektedir. Latte kelime anlamı itibariyle süt anlamına gelmektedir buradan Caffe lattenin, sütlü kahve anlamına geldiğini anlayabiliriz. Latte yapımının teknik boyutunu kısaca tanımlayacak olursak eğer, Latte espresso kahvesinin süt ile birleştirilmesi olarak tanımlanabilir.

 

 

https://www.kahveciniz.com/sicak-icecek-makinalari

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.