Sırala
Görünüm:
Toplam 8 ürün görüntüleniyor.

Dünyanın En Meşhur Kahve Markalarından Biri: Nescafe

Nestle’nin Nescafe Yolculuğu

Nestle firması tarafından üretilen bir kahve markası olan Nescafe, ‘Nestle’ ve ‘café’  isimlerinin birleşimden meydana gelmiştir. Nestle tarafından ilk olarak 1938 yılında tanıtılan bu meşhur kahve lezzeti çok farklı şekillerde üretilebilmektedir.

Nestlé’nin Nescafe lezzetini geliştirmeye başladığı ilk yıllar 1930’lu yılların başlarına dayanmaktadır. 1930'da, Brezilya’nın yıllık kahve hasadı miktarının önemli ölçüde korunmasına yardımcı olmak amacıyla Brezilya hükümetinin girişimi ile bir kahve markası geliştirmeye başlamıştır. Bir proje olarak başlatılan bu çalışma Max Morgenthaler tarafından yönetilmiştir. En iyi kahve lezzetini elde edebilmek amacıyla yıllarca süren çalışma 1 Nisan 1938 yılında sonuçlarını vermiş ve Nestle, günümüzde hala en çok sevilen kahve tatlarından biri olan Nescafe’yi tanıtmıştır.

Nestle firması, ilk çıktığı yıllardan itibaren insanlar tarafından çok sevilen ve dünyanın birçok yerine ihraç edilen Nescafe ile ilgili yeni lezzetler üretebilmek için çalışmalarına devam etmiştir. 1965 yılına gelindiğinde Nestle, Avrupa’da Necage – Gold adında yeni bir kahve lezzetini tanıtmıştır. Bu kahve dondurularak kurutulmuş bir kahve lezzeti idi.

Nestle, ürünlerinde Nescafe ismini Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) 1960’ların sonuna kadar kullanmaya devam etmiştir. Devam eden yıllarda Nestle, Kanada’da yeni bir kahve markası oluşturmuştur. Uzun yıllar boyunca Nescafe’yi destekleyen ve ABD’de Taster’s Choice olarak bilinen bu marka, halihazırda Nestle tarafından Nescafe’den daha üstün bir kahve markası ve daha yüksek fiyatlı bir ürün olarak satılmaya devam etmektedir.

Nestle firması, Nescafe lezzetini tüm dünyaya yaymak ve Necafe’nin insanlar tarafından daha fazla tercih edilen bir kahve deneyimi olmasını sağlamak amacıyla çeşitli reklam kampanyaları yürütmüştür. Geçtiğimiz yıllarda bunlardan en önemli ve en başarılı olanlarından biri de İngiltere’de 1987 ile 1993 yılları arasında yürütülen Gold Blend çiftidir. Nescafe’nin hazır kahvelerini konu alan bu reklam filmi serisinde Anthony Head ve Sharon Maughan oynamıştır.

2003 yılına gelindiğinde Nestle, Nescafe markasını ABD ve Kanada’da yeniden tanıtmıştır. Nescafe Taster Choice olarak tanıtılan bu marka günümüzde hala aynı isimle satılmaktadır. Bu kahve, Amerika’nın birçok süpermarketlerinin raflarında cam ve plastik ambalajları ile yerini almaktadır.

Nescafé markası çözünür veya hazır kahve için oluşturulmuşken, daha sonra İngiltere'de Gold Blend ve Blend 37 markaları, dondurularak kurutulmuş kahveler de dahil olmak üzere bir dizi hazır kahve ürününde marka olarak kullanılmıştır.

Nescafe’2006 'da yeni kahve makinesi sistemi olan "Dolce Gusto"yu (İtalyanca’ da "tatlı tat" anlamına gelmektedir) başlatmıştır. Sistem, tüketicilerin çeşitli stillerde kahve yapmasına olanak sağlamaktadır (cappuccino, latte macchiato, espresso, lungo, vb.). Bunun yanında, geliştirilen bu makine ile sıcak çikolata ve soğuk içecekler de hazırlanabilmektedir. Günümüzde bu makineler 60'tan fazla ülkede satılmaya devam etmektedir. Diğer Nescafé ürünlerinin aksine, Dolce Gusto ile hazırlanan birçok içecekte hazır kahve yerine kavrulmuş ve öğütülmüş kahve çekirdeği kullanılmaktadır.

Şirket tarihinin en pahalı reklamlarından biri olan ve İngiltere’de 43 milyon sterlinlik bir bütçe ile 2009’un Ağustos ayında hazırlanan reklamda, Nescafe kahve lezzetinin saflığına odaklanılmış ve ‘en parlak kahve’ sloganı kullanılmıştır.

Nescafe’nin Kahve Lezzetleri

Günümüzde tüm dünya tarafından bilinen ve herkesin severek içtiği bir kahve lezzeti olan Nescafe’nin kahve ürünlerini birkaç kategoride incelemek mümkündür.

Nescafe Classic

Nescafe’nin artık en bilinen ve en saf kahve lezzetlerinden biri olan Nescafe Classic’in yolculuğu toplanacak derecede olgunlaşan kırmızı kahve meyvelerinin titizlikle seçilmesi ile başlamaktadır. Sonrasında gerçekleştirilen kavurma işleminde, her bir kahve çekirdeğinin orta – koyu derecede kavrulmasına özen gösterilmektedir. Nescafe Classic, sadece su katılarak hazırlanabilen ve adeta kahvenin özü olan bir lezzettir. Nescafe uzmanlarının geliştirdiği filtreleme teknolojisi ile kahvenin mükemmel kokusu kaybolmamakta ve ortaya çok zengin bir tat çıkmaktadır.

Nescafe Gold

Yumuşak ve zengin bir kahve lezzeti deneyimlemek isteyenlerin tercihi olan bu muhteşem kahve, Nescafe uzmanları tarafından 10 kez daha ince öğütülerek hazırlanmaktadır. Dünyanın kahve konusunda en verimli topraklarından hasat edilen Arabica çekirdekleri ile meydana getirilen bu eşsiz lezzeti bu kadar özel yapan ise yüksek kalitedeki kahve çekirdeklerinin dalından fincan kadar olan yolculuğunda Nescafe uzmanlığının yer almasıdır.

Nescafe Gold Kafeinsiz

Kahve keyfini kafeinsiz yaşamak isteyenlerin tercihi olan Nescafe Gold Kafeinsiz, 10 kez daha ince öğütülen Arabica çekirdekleri içerisinde bulunan kafeinin doğal yöntemlerle sadece su kullanılarak ayrıştırılması ile hazırlanmaktadır. Oldukça yumuşak bir içim ve zengin bir kahve lezzeti sunan Nescafe Gold Kafeinsiz, Nescafe’nin en sevilen kahvelerinden biridir.

Nescafe Alta Rica

Kahve lezzetini yoğun olarak yaşamak isteyenler için içerisinde koyu ve güçlü bir kahve lezzeti barındıran Nescafe Alta Rica, %100 saf Arabica kahve çekirdeklerinden hazırlanmaktadır. Dünyanın en kaliteli kahve çekirdekleri ile hazırlanan bu muhteşem lezzet de Nescafe’nin en sevilen kahveleri arasında yer almaktadır.

Nescafe Cap Colombie

Nescafe’nin bir diğer muhteşem lezzetlerinden biri olan Nescafe Cap Colombie, yumuşak kahve lezzeti sevenler için eşsiz bir kahve deneyimi sunmaktadır. Yumuşak lezzetinin yanında içerisinde barındırdığı meyveli aroması ile de içenlerin vazgeçemeyeceği bir deneyim haline gelen bu kahve de yine %100 Arabica kahve çekirdekleri ile hazırlanmaktadır.

Nescafe Espresso

Nescafe’nin en sevilen kahve lezzetlerinden biri olan Nescafe Espresso, krema ile zenginleştirilmiş eşsiz bir tada sahiptir. Lezzetindeki yoğunluğu Alta Rica ile Cap Colombie arasında olan %100 saf Arabica kahve çekirdekleri ile hazırlanan bu muhteşem kahve de Necafe uzmanlığının en iyi örneklerinden biridir.

Nescafe Gold Kahve Makinesi İle Muhteşem Kahve Lezzetleri Her Yerde!

Farklı kahve çeşitlerinin hazırlanmasını sağlayan Nescafe Gold kahve makinesi ile kafe ve restoranlarda içebileceğiniz birbirinden leziz kahveleri, ev veya ofis ortamında kendiniz de hazırlayabilmektesiniz. Sade veya sütlü kahve çeşitlerinin hazırlanmasına olanak tanıyan bu muhteşem makine ile Americano ve Cappuccino gibi değişik kahve tatlarını ev ortamında rahatlıkla deneyimleyebilirsiniz.

Kullanımı oldukça kolay olan bu kahve makinesi, Nescafe kahve uzmanlığının teknoloji ile buluşmasını anlatan harika bir cihazdır. Kahve bölmesine Nescafe Gold eklenerek çalıştırılan ve sadece saniyeler içerisinde seçtiğiniz kahveyi hazırlayan bu makine, cep telefonu üzerinden bluetooth ile de kontrol edilebilmektedir. Nescafe Gold kahve makinesi en sevdiğiniz kahve lezzetini kendi damak zevkinize göre kişiselleştirmenize imkan tanımaktadır.

Nescafe Plan

Bilindiği üzere kahve çekirdekleri dünyanın dört bir yanından toplanarak ve birçok işlemden geçerek hazırlanmaktadır. Nescafe de kurulduğu andan itibaren dünyanın en kaliteli kahve çekirdekleri ile hazırlanan muhteşem kahve lezzetini insanlara sunabilmek için dünyanın birçok yerinden kahve çekirdekleri toplamaktadır. Hazırladığı bir plan ile kahve yetiştiriciliği yapan insanların hayat standartlarını artırmak ve daha çevreci bir şirket politikası izlemek için yola çıkan Nescafe, yerel toplulukları desteklemek, gelecek nesil yetiştiricilere ilham vermek ve bütün bunları dünyamıza zarar vermeden yapmak için yoğun bir çaba göstermektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.