Sırala
Görünüm:
1 2 3
Toplam 36 ürün görüntüleniyor.
1 2 3

En leziz kahve Tchibo

Kahve çekirdeğinin ana vatanı olan Afrika, Guatemala ve Kolombiya'ya dan topladığıçekirdekleri büyük özenle işleyen Tchibo, en sevilen lezzetlerden biridir. Doğru orandaharmanlama ve kavurma yaparak kusursuz aromalar yaratan Tchibo, “Bizim en büyüktutkumuz, sizin kahve aşkınız” diyerek kahvelerini üretiyor.Bir fincan mis kokulu kahve kimsenin hayır diyebileceği bir lezzet değil. Dost sohbetlerininvazgeçilmezi hatırı 40 yıl sayılan kahvenin lezzeti unutulmazlar arasında yer alıyor.Almanya’nın başarılı markası Tchibo, bin bir çeşidi ile kahveyi insanlara sevdiren en önemlimarkalardan. Uzun saatler masa başında sürecek çalışmalarınız da vazgeçilmezler arasında yer alan Davidoff marka kahve de Tchibo kahvelerinde üretiliyor. Dünya çapında 60 ülkede bin 300 mağazası ve 120 bin satış noktası bulunan Alman kahve üreticisi Tchibo, 2005 yılında girdiği Türkiye pazarında hızla büyüdü. Kahvenin yanında aperatif lezzetlerle sunumuna güzellik katan Tchibo, evde kahve sunumunun gelişmesine de katkı sağladı. Sunduğu çeşitli kahveleri evde de yaşama imkânı sağlayan Tchibo kahveleri eşsiz kavurma oranları ile de en sevilenler arasında yer almaya devam edecek. 1949’ da posta ile kahve satmak fikriyle kurulan marka, bugün dünyanın 4. büyük kahve üreticisi konumuna geldi. Türkiye’de ilk mağazasını 2005 yılında açan Tchibo 12 kentte 43 mağazada hizmet verirken internet sitesinden de satış yapıyor. Kahve menülerinde Almanya ile eş zamanlı ürün değişimi yapan Tchibo, ülkemizdeki ağırlığını da her geçen gün artıracak gibi…

2019’da 70. Yaşını Kutlayan Efsane Bir Kahve Lezzeti: Tchibo Kahve

Kahve konusunda dünyanın en iyi markalarından ve en büyük kahve üreticilerinden olan Tchibo 1949 yılından bu yana insanların damak zevkine en fazla hitap eden kahve lezzetini sunmaya devam etmektedir. Günümüzde 10 ülkede, 1000’in üzerinde mağaza ve yaklaşık 17000 satış noktası ile kahve sevenlere hizmet vermeyi sürdürmektedir.

Tchibo’nun Tarihsel Geçmişi

Alman menşeili bir kahve lezzeti olan Tchibo markasının ismi kurucularından Carl Tchilling-Hiryan’ın ismi ve Almanca’da çekirdek anlamına gelen ‘bohne’ sözcüklerinin bir araya getirilmesi ile oluşturulmuştur. İlk olarak 1949’da hizmet vermeye başlayan firmanın diğer kurucusu da Kax Herz’dir.

Kurulduğu ilk yıllardan bu yana Almanya’da kahve denilince akla ilk gelen markalardan biri olan Tchibo’nun Gold-Mocca kahvesi, 1954 yılında Almanya’nın en popüler kahve lezzetlerinden biri haline gelmiştir. Bunun en önemli sebebi, Gold-Mocca’nın dokuz farklı kahvenin harmanlanması ile hazırlanıyor olmasıydı. O zamana kadar mocca, genelde beş farklı kahvenin harmanlaması ile hazırlanıyordu.

Gold-Mocca kahvesi ile Almanya’da oldukça tanınan bir marka haline gelen Tchibo’nun 1958 yılında 77 olan mağaza sayısı, 1965 yılına kadar hızla artarak 400’ü bulmuştur. Kahvenin yanında farklı sektörlerde de faaliyet gösteren firma çok hızlı bir büyüme ivmesi kaydetmeye devam etmiştir. 1973 yılına gelindiğinde Tchibo, geleneksel ürün yelpazesini giderek genişletmiş ve mağazalarında kahvenin yanında farklı konseptlerde ürünler de servis etmeye başlamıştır.

1964 yılında ilkini Hamburg’a açtığı kahve kavurma fabrikasının ikincisini 1977 yılında Berlin’de faaliyete geçiren Tchibo, 1984 yılında Picco adını verdiği Espresso makinesini piyasaya sunmuştur. Bu ürün, ilk yıl 200 binden fazla satılmştır.

1987 yılında Tchibo’nun kahveleri ve gıda dışı ürünleri sadece kendi mağazalarında değil, süpermarketlerde de satılmaya başlanmıştır.  1991 yılında Macaristan ve Slovakya pazarına da giriş yapan Tchibo, Çek Cumhuriyeti’nin ilk tesisini Prag’da kurmuştur. Devam eden birkaç yılda, Polonya ve Rusya’da da yeni fabrika ve ofislerin açılışı gerçekleştirilmiştir. İş hacmini giderek geliştiren şirket, ilerleyen yıllarda farklı şirketleri de bünyesine katarak büyümeye devam etmiş ve faaliyet gösterdiği sektörlerin sayısını artırmıştır.

2003 yılında, Tchibo Almanya’nın en büyük kahve işletmecisi olan şirket, 2005 yılında Tchibo Türkiye’yi kurmuştur. Aynı yıl tek makina ile üç farklı kahve hazırlayabilen Cafissimo’nun lansmanı gerçekleştirilmiş ve bu ürün müşterilerin yoğun ilgisini çekmiştir.

Tchibo Türkiye

2012 yılında Tchibo Türk kahvesini Tchibo mağazalarında satışa sunmuştur. 2016 yılında Tchibo kahveleri artık Migros ve Macro center’larda yerini almaya başlamıştır.68.yılını kutladığı 2017 yılında Türkiye online satış mağazası olan www.kahveciniz.com da da ürünleri satılmaya başlamıştır.

Tchibo’nun Kahvelerindeki Lezzetin Sırrı

Her ülkenin kendine has bir kahve kültürü ve lezzeti; bu kahvelerin de yine kendine özgü aromaları bulunmaktadır. Tchibo’nun kahveleri %100 olarak Arabica çekirdeklerinden üretilmektedir. Diğer kahve çekirdeklerine göre yetiştirilmesi daha zor ve zahmetli olan Arabica çekirdeklerinden elde edilen kahveler eşi benzeri bulunmayan bir aromaya sahiptir. Oldukça yüksek bölgelerde yetiştirilen bu çekirdekler, toprağa ekildikten ancak üç sene sonra ilk çiçeklerini açmaya başlamaktadır. Yetişmesi için nemli bir toprağa ihtiyaç duyan Arabica çekirdekleri, her yağmur döneminden sonra çiçek açmaktadır.

Tchibo Her Zaman Arabica Çekirdekleri Kullanmaktadır

Ortalama 50 yıl boyunca meyve verebilen bu kahve ağaçlarından elde edilen Arabica meyveleri, oldukça hassas ve narin bir yapıya sahiptir. Yetiştirilmesi, toplanması ve işlenmesi süreçleri oldukça zahmetli olduğundan fiyatları da genellikle diğer kahvelere göre biraz daha pahalıdır. Günümüzde en leziz kahveler genellikle Arabica çekirdekleri ile hazırlanmaktadır.

Tchibo’nun en biline kahvelerinden biri olan Privat Kaffee çeşitlerinin tamamında Arabica çekirdeklerini kullanan Tchibo, bu çekirdekleri kavrulmasında ayrı teknikler kullanarak kahvenin aromasını güçlendirmektedir. Tchibo Privat Kaffee’lerden her biri dünyanın farklı bölgelerinden özenle seçilerek toplanmaktadır.

Tchibo, Rainforest Alliance İle İş Birliği Halindedir

Tchibo, kahveleri topladığı bölgelerdeki doğal ortamı korumak amacıyla bu bölgelerde yaşayan insanlar ve doğa için çok sayıda sürdürülebilir projeyi hayata geçirmiştir. Kendine böyle bir misyonu uzun yıllardır belirlemiş olan şirketin ürettiği kahveler, Rainforest Alliance (Yağmur Ormanları Birliği) sertifikalıdır. Rainforest Alliance (Yağmur Ormanları Birliği), ilkesi doğal hayatın korunması ve kahvelerin yetiştiği bölgeleri de kapsayan geniş bir coğrafyada yaşayan çiftçilerin hayat standartlarını iyileştirmek olan bir kuruluştur.

Tchibo’nun Kahve Kalitesi

Tchibo, kahveyi çiftlikten fincana taşıyan her adım üzerinde oldukça titiz davranmakta ve kaliteden asla ödün vermemektedir.

Daha yetiştirme ve satın alma aşamasında başlayan kalite süreci, nakliye ile devam etmektedir. Akabinde, kavurma ve paketleme işlemleri de yine Tchibo’nun kalite prosedürleri kapsamında gerçekleştirilmektedir. Kahvenin tadının en iyi şekilde deneyimlenebilmesi için kahve kalitesi kadar kahve hazırlığının da bilgi, birikim ve tecrübe gerektirdiğine inanan şirket, kahvenin nasıl daha lezzetli hazırlanacağına dair de ipuçları paylaşmaktadır.

Kahve Tedarik Süreci

Tchibo, en kaliteli kahveyi kaynağından satın almaktadır. Bu nedenle, her bir tedarikçi ve ihracatçı ile uzun vadede iyi ilişkiler geliştirmeye özen göstermektedir. Kahve yetiştiricileri ile de doğrudan ilişki kurmaya çalışan Tchibo’nun kahve uzmanları, her satın alma işleminde kahvenin kalitesini test etmektedir.

Kahvelerin Nakliye Süreci de Büyük Önem Taşımaktadır

Kahve çekirdekleri oldukça hassas ve narin bir yapıdadır. Bu nedenle, toplandıktan çok kısa bir süre sonra işlenmelidir. Aksi takdirde, hızlı bir şekilde yıpranma gösterecek ve dış ortamın kokularını ve tatlarını absorbe edecektir. Bunun bilincinde olan Tchibo, kahvelerin toplandıkları yerden işlenme tesislerine kadar olan yolculuğuna da büyük önem göstermektedir. Öncelikle Tchibo depolarına gelen kahveler daha sonra kavurma tesislerine gönderilmektedir. Nakliye işleminin her aşamasında ayrı ayrı kontrol edilen kahve çekirdeklerinden belirlenen standardın altında kalanlar elenmektedir.

Çekirdeklerin Test Edilmesi

Tchibo’nun kahve uzmanları, kavurma tesislerine gelen her sevkiyatta, çekirdekler arasında rastgele numuneler alarak kavurmaktadır. Kavrulan bu çekirdeklerden hazırlanan kahvelerin lezzetleri, kahveye dair birçok detayı da belirtmektedir. Siparişler, uzmanların kalite standartları konusunda kesin karara varmasına müteakiben onaylanmaktadır.

Kavurma İşlemi

Birçok bölgeden toplanan kahve çekirdekleri tek bir kavurma işlemine tabi tutulmamaktadır. Zira, her çekirdek, içinde yetiştiği coğrafyanın iklim ve coğrafi koşullarının etkisini taşımaktadır. Bu nedenle, her kahve çekirdeği, geldiği bölgenin özelliklerine göre ayrı ayrı kavrulmaktadır. Bu işlem, her ne kadar kavurma işleminin çok daha karmaşık bir hal almasını sağlıyorsa da, Tchibo kahvelerinin bu kadar lezzetli olmasının altında yatan en büyük etkenlerden biri de budur. Kavurma işlemi sonucunda kendine has lezzetleri ortaya çıkaran kahve çekirdekleri arasından müşterilerin damak zevkine göre farklı harmanlar oluşturulmaktadır.

Tchibo’nun Uluslararası Kalite Standartlarına Uygun Üretimi

Tchibo, uluslararası düzeyde geçerli olan gıda standartlarına uygun bir üretim gerçekleştirmektedir. Şirketin Almanya’daki fabrikaları, Uluslararası Gıda Standartlarına (IFS 5) göre üretim yapmaktadır. Gıda konusunda alına diğer standartlara ek olarak, IFS’nin hijyen konusunda da çok katı kuralları bulunmaktadır. Kavurma işlemi boyunca da her zaman yüksek derecede şeffaf olunmasını isteyen IFS ile her kahve çekirdeğinin çiftlikten son ürün haline gelinceye kadarki tüm yolculuğu takip edilebilmektedir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.