Sırala
Görünüm:
Toplam 6 ürün görüntüleniyor.

İtalyan Mutfağından Gelen Benzersiz Bir Kahve Lezzeti: Kimbo

Kimbo, 1963 yılında Rubino kardeşler tarafından kurulan bir İtalyan kahve markasıdır. Şirkete ve kahve markasına verilen Kimbo isminin kaynağını kahve çekirdeğinin yetiştiği egzotik bölgelerden gelmektedir. Şirket kurulduktan birkaç yıl sonra bir ticari marka olarak Kose de tanıtılmıştır. 2012 yılında İtalya’nın Cagliari bölgesindeki  La Tazza d'Oro'dan tarihi kahve şirketini de devralan Kimbo, faaliyet alanına İtalya’nın kahve konusundaki önemli bölgelerinden Sardunya’yı da katmıştır.

1994 yılında Cafè do Brasil, İtalyan kahve pazarında perakende olarak en çok satılan paket kahve ürünleri arasında ikinci sıraya yükselmiştir. Bu başarı günümüzde hala devam etmektedir. Kimbo’nun artan bu başarısı, kesinlikle geleneklere sıkı bağlılık ve mükemmel kaliteyi yakalamanın yanı sıra reklam ve kurumsal altyapılara yapılan yatırımlardan kaynaklanmaktadır. Bu başarıda, Napoli’deki 40000 metrekareyi aşan Melito fabrikasında kahve üretiminde kullanılan üretim araçlarının ve kullanılan yöntemlerin gelişen teknoloji ile sürekli olarak entegre edilmeye çalışılmasının ve standartların daima yükseltilmesinin de etkisi bulunmaktadır. Kimbo’nun ödün vermediği konulardan biri de çevre standartlarına her zaman saygılı olmaktadır. Cafè do Brasil, 2009'dan beri Nola'nın ulaşım alanında bulunan Kimbo merkeziyle (18.000 metrekare) entegre lojistik alanında da öne çıkmaktadır.

İtalyan’ın Kahve İle Özdeşleşen Yerlerinden Biri: Napoli

Kahvenin batı dünyasına girişi 16 ile 17. yüzyıllarda olmuştur. Osmanlı’nın Viyana kuşatması sırasında Avrupa topraklarına yayılmaya başlayan kahve, giderek en popüler içeceklerden biri olmuştur. Fakat zamanla Avrupa’nın birçok yerine ulaşsa da kahvenin en fazla özdeşleştiği yerlerden biri kuşkusuz İtalya’nın Napoli bölgesi olmuştur. Bu durumunda arkasında Napolili insanların kahveyle olan bağıdır. Burada yaşayanlar, sadece İtalya’da değil tüm dünyada kahveyi en fazla seven insanlardır.

Kahvenin Napoli’de bu kadar çok sevilmesinin en büyük nedenlerinden biri, Napolili insanların kahveyi yaşam biçimlerine uygulamasından kaynaklanmaktadır. Kahve içmenin adeta bir tutku haline geldiği bu bölgede, tarihte kahve için kitaplar ve şiirler yazılmıştır.

Kahve Aşığı Bir Kent Olan Napoli’de Bir Dünya Markası Doğuyor

Neredeyse herkesin kahve aşığı olduğu bu kentte, bazı insanların yetenekleri ve sezgileri ön plana çıkmıştır. Cafè do Brasil şirketini kuran Rubino kardeşlerde olan durum da tam olarak budur. Bu işe bir sanayici olarak başlamayan bu kardeşler, sadece kahve dükkanı sahibi idiler. Ailelerine yardımcı olmak için orada çalıştılar fakat hazırladıkları enfes Espressolarının kalitesi giderek artarak bulunduğu bölgenin çok dışına taşmıştır.

1960’lı yıllar, Burino kardeşlerin paket kahve konusunda atılım yaptığı yıllar olmuştur. Kahveyi paketleme konusunda devrim niteliğinde bir yeniliğe imza eden Burino kardeşler, kahveleri vakumlu teneke kutular ile paketlemeye başladılar. Bu amaçla 1963 yılında kurulan Cafè do Brasil kısa zamanda Avrupa’nın en önemli kahve kavurma mağazalarından biri haline gelmiştir. Kimbo markası adı altında sattıkları kahve de önce İtalya’da sonra da tüm dünyada tanınmaya başlamıştır. Napoli kahvesinin gerçek kahve olduğuna olan inançla hareket eden Rubino ailesi Kimbo ile bunu açıkça ortaya koymuştur.

Günümüzde Kimbo Kahveleri

Tüm dünyaya yayılan bir İtalyan kahvesi olan Kimbo, Napoli geleneklerinden esinlenerek kaliteli bir ürün haline getirilmektedir. Hem ulusal hem de uluslararası kahve pazarında kullanılan ve hem insana hem de çevreye saygı duyarak en gelişmiş teknolojiler ile hazırlanan Kim kahveleri üzerinde, Napoli’nin epresso lezzetinin özgünlüğü korumak ve geliştirmek için günümüzde hala çok çalışılmaya devam edilmektedir.

Kimbo’nun amacı hem İtalya hem de tüm dünyadaki kahve severler için bir referans noktası olmaktadır. Kahve kültürünü korumayı hedefleyen Kimbo, Napoli’nin eşsiz Espresso lezzetinin ve farklılıklarının tüm dünyaya yayılmasını istemektedir.

Kahve her ne kadar geleneksel bir lezzet olsa da zaman geçtikçe insanların damak zevki ve tüketim alışkanlıkları değişebilmektedir. Kimbo, insanlar üzerindeki bu değişiklikleri çok iyi analiz edebilmekte ve dahası bilgi, birikim ve tecrübesi ve araştırma / geliştirme çalışmaları ile çok iyi tahminlerde bulunabilmektedir. Kimbo’yu geleneksel kahve lezzetinden başarılı modern bir deneyime dönüştüren faktör de tam olarak budur. Kimbo’nun bu kadar sevilmesinde ve terchi edilmesindeki en önemli etkenlerden biri de yapılan Ar – Ge çalışmalarıdır. Kimbo'nun geleneksel kahve kalitesi, her türden müşteriyi memnun edecek şekilde düzenlenmiş ve her ortama ve mekana hitap eden bir ürün yelpazesi oluşturulmuştur. Bu bağlamda, Kimbo kahvelerini günümüzde evlerde, ofislerde, kafelerde, restoranlarda, otellerde vb birçok yerde Espresso, moko pot ve filtre kahve olarak görmek mümkündür.

Eski dönemlerde kahve zanaatkarları tarafından yürütülen harmanlama ve kavurma işlemleri günümüzde birçok kahve markasında olduğu gibi Kimbo’da da otomatik hale getirilmiştir. Geleneksellikten otomasyona geçiş, Kimbo’nun sadece İtalya değil tüm dünyada bu kadar tanınan bir marka olmasını sağlamıştır. Kavurma işleminin yanı sıra, karışımları oluşturmak için, prestijli ve çok farklı özellikleri her zaman ideal bir şekilde bir araya getirerek Kimbo'nun kalitesini sabit tutmak için sürekli olarak teknoloji ile entegre olmaya çalışılmaktadır. Fakat her ne kadar teknolojik imkanlar bu kadar geniş olsa da yine de Kimbo’nun deneyim ve yetenekleri her şeyin üzerindedir.

Kimbo’nun Kahve Ürünleri

Kimbo’nun birbirinden farklı ve her biri farklı damak zevkine hitap eden çok leziz kahve çeşitleri bulunmaktadır. Bu lezzetlerden bazılarını ve kısaca özelliklerini şöyle sıralayabiliriz.

Antica Tradizione: Bir Kimbo efsanesi olan bu kahve, orijinal Kimbo harmanı ile oluşturulmuştur. Napoli’nin çok eski yıllardan beri süregelen geleneği bu kahvede yaşatılmaktadır. Antica Tradizione, Kimbo’nun daima dünyaya ihraç ettiği bir üründür.

Espresso Napoletano: Yoğun tadı ve tadı damaktan uzun süre gitmeyen kreması ile bir Napoli klasiği olan bu kahve, otantik bir lezzet sunmaktadır.

Aroma di Napoli: Napoli kahvelerine özgü iyi kavrulmuş bir kahve lezzeti deneyimlemek isteyemlerin tercihi olmaktadır.

Aroma Gold 100% Arabica: Narin ve hoş bir tadı bulunan bu kahve, Orta ve Güney Amerika'dan gelen %100 saf Arabika kahvesinin olağanüstü bir karışımıdır.

Aroma Classico: İtalya’da en çok sevilen kahvelerden biri olan bu aroma, özenle seçilmiş ve kavrulmuş Arabica kahvesinin yumuşacık tadı olan eşsiz bir türüdür.

Aroma Intenso: Kendine has karakteristik bir yoğunluğu olan bu kahve, İtalyan usulü bir kavurma ile hazırlanmıştır. Yoğun kahve tadı sevenlerin tercihi olmaktadır.

Decaffeinato: Eşsiz bir kahve deneyimi yaşamak fakat kafein içermeyen kahveden içmek isteyenlerin tercihi Kimbo’nun usta elleri ile hazırladığı bu benzersiz kahveyi tercih etmektedir.

Kimbo Filtro: Tipik İtalyan usulu kavurma yöntemleri ile hazırlanan ve yumuşaklık ile yoğunluk arasında mükemmek bir dengenin bulunduğu bu kahve, uzun soluklu bir kahve deneyimi yaşayamak isteyenler tercihi olmaktadır.

Bütün bu kahveler, İtalya’da neredeyse her evde bulunan eşsiz kahve lezzetlerindendir. Fakat Kimbo’nun geniş ürün yelpazesi bununla sınırla değildir. Kimbo’nun kahve konusunda en iyi olduğu çeşitlerden biri de kuşkusuz Espresso lezzetleridir. Bu bağlamda, yukarıda listelenen kahve lezzetlerinin dışında Kimbo’nun Espresso serisinde bulunan şu lezzetleri de sayabiliriz: Superior Blend, Premium, Extra Cream, Extreme, Prestige, 100% Arabica Top Flavour, Unique, Decaffeinato.

Bunun yanında Kimbo’nun farklı bir ürünü olan Kimbo Bio Organic, her ikisi de FairTrade ve Organik sertifikasına sahip en iyi kalitede, yıkanmış Arabica ve doğal Robusta çekirdeklernden rafine edilmiş yeni bir karışımdır. Hafif kavurma ve yoğun aromadan doğan Kimbo Bio Organic, güçlü bir çiçek aromasına sahiptir, badem aroması ve bir miktar da baharat içermektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.