Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 4 ürün görüntüleniyor.

Skerton

Uykusuz gecelerin ve uzun çalışma saatlerinin dostu, uykunun düşmanı, dost meclislerindeki koyu muhabbetin vazgeçilmezidir, Kahve. Ülkemiz ve dünya çapında bir Kahve kültürü var ve bu Kahve kültürü uzun yıllara dayanmakta. Geçmişten günümüze değişmeyen değerlerden biridir Kahve çekirdeği. Kahve çekirdeğinin serüvenine en büyük katkıyı şüphesiz ki Kahve demleme teknikleri de yardımcı oldu diyebiliriz. Son yıllarda cafe kültürünün artması ve faydaları sebebi ile sık tercih edilen Kahve türlerinden biri de filtre Kahveler ve espresso bazlı Kahveler. Her iki Kahve türünde de hatta kültürümüzün bir parçası olan türk Kahvelerinde bile değişmeyen bir kural bulunmaktadır. Bu kural Kahvenin taze ve iyi öğütülmüş olmasıdır.

Skerton nedir?

Her Kahvenin yapımında esas olan iki kural bulunmaktadır. Güzel bir Kahve için bu iki kural olmazsa olmaz bir konudur. Bu iki kuraldan birincisi kullanılacak olunan Kahvelerin kesinlikle taze olması, diğer bir kural da Kahvenin iyi öğütülmüş olmasıdır. Skerton, bu kuraldan ikincisin yerine getirmektedir. Skerton kullanarak ince ince öğüttüğünüz Kahvenin tadı normal Kahvelere göre daha lezzetli olacaktır, adeta ilk yudumdan itibaren Kahvenin kokusu ve tadı ruhunuzu saracaktır. Bu sebeple birçok Kahve tiryakisi hangi Kahve olursa olsun kendi Kahvelerini, Skerton aracılığı ile kendileri öğütürler. Skerton ile öğütülen Kahvenin incelik derecesini belirlemek kullanıcının elindedir bu sayede Kahve tiryakisi istediği oranda öğüttüğü Kahve çekirdeği ile istediği kıvamda Kahve çeşitleri yapabilir.

Skerton, diğer Kahve öğütücülere göre kolay bir kullanım imkanı sağlamaktadır. Kahve ekipmanları bazında oldukça köklü bir marka olan Hario tarafından çıkarılmış olan Skerton kolay kullanım ile şık dizaynın birlikte vücut bulmuş halidir. Skerton Kahve tiryakisine kolay kullanım imkanı sağlarken aynı zaman kolay temizlenebilir olması en büyük özelliklerinden biridir. Bu kadar öğütmeden bahsetmişken, iyi bir Kahve için gerekli olan taze Kahveyle ilgili tüm Kahve bilgilerimizi bir tazeleyelim.

Kahve nedir?

Profesyonel Kahve makinelerinde kullanacak olduğunuz Kahvenin de önemli olduğunu belirtmeliyiz. Bu sebeple Kahvelere biraz giriş yapmakta fayda var.

Kahve nedir?

Kahve, Rubiaceae ailesi olarak adlandırılan diğer bir ismi ile kökboyasıgiller, coffea isimli cinsten tropik çalı çeşitlerine, bu çeşitlerinden ve tohumlarından hazırlanan içeceğe verilen isimdir. Hepimizin sevdiği bir içecek olan Kahve, bir ağaç meyvesinin çekirdeğidir. Ailesi; Rubiaceae, cinsi de Coffea’dır.

Birçok Coffea türü vardır. Ancak bu türler içinden genellikle iki tanesine rağbet çoktur. Bu iki tür Coffea Arabica (Arap Kahvesi) ve Coffea canephora (Robusta) olarak adlandırılmaktadır. Bilindiği üzere tarım olarak üretimi yapılan ilk Kahve türü Arap Kahvesidir. Geçmişte Arabistan’da yetiştirilen bu tür günümüzde daha çok Latin Amerika’da yetiştirilmektedir.

Robusta ise Doğu Afrika ve Kongo Havzası kökenli olarak varsayılmaktadır. Coffea canephora (Robusta) ise Afrika ve Madagaskar’da yetiştirilmektedir. Arabia ve Robusta Kahvelerinin tarımını da Asya’da yapılmaktadır.

Kahve ağaçları standart boyu 8 ila 10 metre arasında değişmektedir. Ancak üretim teknikleri sebebi ile standart olarak 2 ila 3 metreye kadar uzaması tercih edilmektedir. Bu ağaçların yaprakları yeşildir ve yetişme koşulları sebebi ile tropikal bölgeye, volkanik zemine, orta derecede neme ihtiyaçları vardır.

Kahvenin oluşum süreci nasıldır?

Kupalarımızı şenlendirilen Kahvenin, oldukça zahmetli bir süreci vardır. Çoğunluklu olarak yağışlı bir günün ardından Kahve ağaçlarında beyaz beyaz renkli çiçekler açmaktadır. Fakat bu çiçekler sadece birçok gün yaşamaktadır. Bu çiçeklerden Kahve yemişi oluşur. Bu yemiş 1,5 cm. büyüklüğündedir ve yuvarlak, yeşil renklidir. Bu yemiş olgunlaştıkça kırmızı renge dönüşür ve yani Kahve için kullanılan bitki kırmızı renkli yemişlerdir. Kalın kabuklu bu kırmızı renkli yemişin içinde çekirdekler bulunmaktadır. Kahvenin elde edildiği kısım bu çekirdek kısmıdır. Genellikle bu yemişin içinde bir iki çekirdek oluşmaktadır. Bu Kahve yemişinin içinde olan çekirdekler ise yeşil renklidir.

 Hario'nun bu değirmenli öğütücüsü en popüler ve en çok tercih edilen öğütücülerden biridir. Kahvenizi istediğiniz ayarda homojen olarak öğütmenize olanak sağlar. Ayarlanabilir olması sebebiyle ister manuel demleme ekipmanları için isterseniz filtre kahve makinanız için, hatta moka pot ve Türk kahvesi yapmak için de kahve öğütebilirsiniz

 

https://www.kahveciniz.com/skerton

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.