Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.

HORECA

Teknoloji çağı sayesinde, hayatımıza birçok makine ve makine çeşidi girdi. Özellikle bu yeni makineler sayesinde mutfakta birçok işlem kolaylıkla ve pratik biçimde görülebilir oldu. HORECA da bazı makinelere verilen genel bir tanımı ifade etmektedir. HORECA kelime anlamı itibariyle Hotel/ Restaurant /Cafe kelimelerini ilk iki harfinden oluşmaktadır. HORECA bu üç mekanda da kullanılan eşyalar ve araç- gereç bütününü ifade etmektedir.

Kahvenin klas ve benzersiz yolculuğu: Profesyonel Kahve Makineleri

Profesyonel Kahve makineleri, çeşitli türdeki Kahveleri yapmaya yarayan Kahve makineleridir. Bu Kahve makineleri, fiyat ve performans düzeyi açısından oldukça yüksek kalitede olan ürün kategorisine girmektedir. Bu bağlamda baktığımızda profesyonel Kahve makinelerinin yüksek fiyatlı ve yüksek performanslı uzun ömürlü Kahve kategorisine girdiğini söyleyebiliriz.  Profesyonel Kahve makineleri şık bir tasarıma sahip olması ve teknik özellikleri bakımında oldukça yüksek seviyede ürünlerdir. İş yerine koyacak olduğunuz bir profesyonel Kahve makinesi iş ortamınızın havasını birden bambaşka bir klasa ve profesyonelliğe bürüyebilir öte yandan evinizin mutfağına da koyabileceğiniz profesyonel Kahve makinesinde mutfağınız bambaşka bir klasa bürünebilir.

Kahve için önemli bir ekipman: Kahve değirmenleri

Her Kahvenin yapımında esas olan iki kural bulunmaktadır. Güzel bir Kahve için bu iki kural olmazsa olmaz bir konudur. Bu iki kuraldan birincisi kullanılacak olunan Kahvelerin kesinlikle taze olması, diğer bir kural da Kahvenin iyi öğütülmüş olmasıdır. Kahve değirmenleri bu kuraldan ikincisin yerine getirmektedir. Kahve değirmeni kullanarak ince ince öğüttüğünüz Kahvenin tadı normal Kahvelere göre daha lezzetli olacaktır, adeta ilk yudumdan itibaren Kahvenin kokusu ve tadı ruhunuzu saracaktır. Bu sebeple birçok Kahve tiryakisi hangi Kahve olursa olsun kendi Kahvelerini, Kahve değirmenleri aracılığı ile kendileri öğütürler. Kahve değirmenleri ile öğütülen Kahvenin incelik derecesini belirlemek kullanıcının elindedir bu sayede Kahve tiryakisi istediği oranda öğüttüğü Kahve çekirdeği ile istediği kıvamda Kahve çeşitleri yapabilir.

Mutfakların vazgeçilmezi: Bar Blendır

Yaz mevsiminin kavurucu sıcaklarında her kesimden insanın tek derdi küçük serinleme molaları vermek. Kimi zaman soğuk içeceklere kimi zamanda buz gibi dondurma arayışımız sürüyor. Hal böyle olunca serinlemek için birçok alternatif yiyecek ve içecek ortaya çıkıyor. Bu alternatiflerden en bilenenleri Smoothieler ve milkshakeler. Bu iki yaz içeceğinin iki ortak noktası bulunmaktadır. Birincisi herkesin tahmin edeceği üzere soğuk ve serinletici olmaları diğer ikinci ortak nokta ise bar Blendır kullanımının gerekliliği. Bar Blendır, her türlü yiyeceğin kolaylıkla parçalara ayırmaya yarayan küçük ev aletleri kategorisinde yer almaktadır. İşlevi itibariyle her ev yaşantısı sürdüren bireyin olmazsa olmazı olan bir ev aletidir. Bar Blendır yardımı ile yemeklerinizde kullanarak olduğunuz sebzeleri çok kısa sürede parçalara ayırabilir, yaz mevsiminin sıcak günlerinde hem serinleyeyim ama sağlığımdan da ödün vermeyeyim ya da kendi tatlı ihtiyacımı milkshake ile hem eğlenceli hale getirip hem de serinleyeyim diyorsanız, bar Blendır olmazsa olmaz bir ev aletiniz olacaktır. Bar Blendır yardımı ile birçok tatlı çeşidi veya yemek çeşidi için sebze ve meyvelerinizi çok kısa sürelerde parçalara ayırabilirsiniz.

Yaz mevsiminin vazgeçilmezi: Soğuk Şerbetlik

Soğuk şerbetlik özel bir mekanizmaya sahip olan bir alet türüdür. İçinde bulunan mekanizması sayesinde bölmelerine yerleştirilen sıvı içecekler bu mekanizma ile ısılarını koruyup sıcaklaşmıyorlar. Yazın mevsiminin kavurucu sıcaklarında adeta bulunmaz bir nimet. Soğuk şerbetlikleri genellikle cafe tarzı yerlerde yani topluluğun oldukça fazla olduğu yerlerde görüyoruz. Bu bağlamda soğuk şerbetliklerin hacmi konusunda oldukça büyük diyebiliriz. Soğuk şerbetliklerin içine genellikle limonata, portakal suyu ve vişne suyu gibi meyve kategorisinin içine giren içecekler yerleştirilmektedir. Özellikle sıcak yaz günlerinde soğuk şerbetliklerin limonata kısmının çok fazla yenilendiğini tazelendiğini görürsünüz. Bunun sebebi yaz mevsimi ile limonatanın adeta bütünleşmiş olmasından kaynaklıdır.

 

https://www.kahveciniz.com/horeca-makinalari

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.