Filtre Kahve Makinesi
Filtre Kahve Makinesi
21 Aralık 2017

Filtre Kahve Makinesi

Öğütülen kahvelerin demlenmesi için kullanılan araca filtre kahve makinesi denilir. Filtre kahvelerden istenilen sonucun alınabilmesi için kahvelerin makinelere uygun biçimde öğütülmüş olması önem taşır. Özellikle hazır kahvelerin filtre kahve makinesi için uygun olmadığı bilinmelidir. İşlenmiş kahveler filtre kahve makinesinde kullanılmaz. Temin edilmesi gereken kahveler öğütülmüş birer kahve olmalıdır. Bu nedenle kahve satın alırken filtre kahve makinesi için kullanılacağının belirtilmiş olması gerekir.

Filtre Makine Nasıl Kullanılır?

Filtre makinelerinde bulunan parçalar karaf, su haznesi ve kahve haznesidir. İlk etapta öğütülmüş kahve filtre makineye koyularak başlanır. Makineye filtre kağıdı yerleştirilir. Kahvenin ölçülü bir miktarda koyulmasının ardından sıra su haznesi suyun yine ölçülü miktarda koyulmasıdır. Bu işlemlerden sonra demlenmiş kahveniz hazır olacaktır. Şimdi ise bilinmesi gereken su ölçüsü, kahve ölçüsü ve filtre kahve kağıdının nasıl konulması gerektiğidir.

Filtre Kahve Makinesine Ne Kadar Kahve Koyulmalı

Kahve ölçüsünün filtre kahve makinesine koyulması aslına bakılırsa tamamen damak tadı ile alakalı bir durumdur. Ancak yine de standart ölçüler hakkında bilgilenilmesi adına Avrupa standartlarının ölçüleri bazında bilgiler verilebilir. Avrupa standartlarına uygun olan 125 ml suyun içerisine 7 gram kadar kahve konulmasıdır. Göz kararı olarak bu oran bir kahve fincanı suyun içerisine bir yemek kaşığı dolusu kahve koyulması anlamına gelmektedir. Fakat bazı kişiler kahve oranını artırmakta ve kahvesini daha sert içmekten hoşlanmaktadır. Bunun için 200 ml suyun içerisine 2 yemek kaşığı dolusu kahve atılabilir.

Filtre Kahve Makinesine Ne Kadar Su Koyulmalı

Filtre kahve makinesine 125 gram su koyulması tek kişi için yeterli olacaktır. 2 kişilik kahve elde edilmek isteniyor ise 250 gram veya 400 gram su koyulabilir. Kahvenin sert içilmesi kişileri hoşnut bırakıyor ise iki kişilik tarifte 400 ml su içerisine 4 yemek kaşığı öğütülmüş kahve konulabilir.

Filtre Makinesine Kağıt Nasıl Yerleştirilir?

Bazı makineler filtre kağıdı ile çalışırken bazı makineler ise filtre kağıdından bağımsız olarak çalışır. Filtre kahve makinesinin filtre kağıdı kullanımı gerektirip gerektirmediği kullanım kılavuzunda belirtilir. Huni şeklinde olan filtre kağıdı kahve haznesine oturtulur ve ardından kahve koyulur. En kaliteli kahve içimleri için sitemizi ziyaret edin ve ürün katalogumuzdan dilediğiniz ürün en uygun fiyatlarla sahiplenin!

Blog Yazılarımız
Tümünü Görüntüle
Cafflano All In One Manuel Kahve Makinesi
Su gibi tükettiğimiz, o sıcacık tadının eksikliğini içmediğimiz her gün hissettiğimiz bir sıcak içecek haline geldi, kahve. Eskiden beri kültürümüzün bir parçası olan kahve, gün geçtikçe cafe kültürünün de etkisiyle farklı çeşitleri ile karşımıza çıkmakta.
Bialetti
Kahve, hayatımıza yıllar öncesinde giren, önceleri sadece sıcak sohbet ortamlarında 40 yıl hatır alma niyetiyle içtiğimiz, şimdi ki zamanda ise onsuz yapamadığımız biricik kafein depomuz. Ülkemizde var olan Türk kahvesinin yanı sıra dünya kahvelerine de rağbet oldukça fazla. Peki, ülkemizde her evde bulunan Türk kahvesi cezvesi gibi, İtalya’da her evde olan Bialetti hakkında biraz konuşmaya ne dersiniz? Haydi, İtalyanların cezvesine bir göz atalım.
Kurukahveci Mehmet Efendi Colombian Filtre Kahvesi
Cafe kültürü, ülkemizde yaygın hale gelen bir kültür. Bazen arkadaşlarla vakit geçirmek amacıyla bazen herkesten uzak sessiz sakin bir yer arayışıyla gittiğimiz mekanların sayısı günden güne çoğalmakta. Bu kültürün bu denli yaygınlaşması ile tabi ki bazı unsurları beraberinde getirdi. Bu unsurlardan biri içecek skalasında ki genişlik. Çeşitli Türk kahveleri, dünya kahveleri, filtre kahveler, sıcak ve soğuk içecekler olarak birçok içecek çeşidi ortaya çıktı.
Horeca (Horeka) Nedir?
Horeca Nedir? Horeca nedir   sorusu oldukça merak edilen bir sorudur. Bunun nedeni son zamanlarda Horeca sektörünün oldukça popüler olmasıdır.
Mokapot Kahvesi
Evde kendi kahvenizi kendiniz demlemek istediğinizde tercih edebileceğiniz özel cezve seçenekleri arasında yer alan   mokapot kahvesi   özel inceliği sayesinde kısa süre içerisinde demleme işlemini yapılmasını sağlamaktadır. Bunun için özellikle tercih edeceğiniz espresso kahve seçeneği veya çekilme kahveyle istediğiniz incelikte kahveye sahip olabilirsiniz.
Delonghi Kahve Makinenize İyi Bakıyor
Delonghi kahve makinası satın aldığınızda bakım ürünleri ile kahve makinanız her zaman yeni gibi kalır. Peki Delonghi kahve makinası bakım ürünleri nelerdir? 
Nepresso Kapsül, Nespresso Uyumlu Kapsül
  Nespresso, espresso kahve seven kahveseverler için üretilmiş, kahveyi işleyişi biraz daha farklı olan makinelerdir. Bu makineler filtre kahve makineleri aksine kahve koyduğumuz bir hazne yok, bu bölüm yerine kapsül kahvelerin makine konduğu bir bölüm var.
Cafe Ambruvase Taze Yöresel Kahveler
Kahve yetiştiği bölgenin iklimine, çevreında olan bitkilere ve gölge için aralarına dikilen ağaçlara (muz, mango, kakao vs.) ve işlenişine göre farklı tad ve aromalara haizdir. Sizlere her yöreden ve değişik işleniş biçiminden (yıkanarak, naturel kurutulmuş, ayıklanarak kurutulmuş vs.) kahveler getirerek, bunları bizzat deneyimlemenizi sağlıyoruz. Ayrıca dünyanın en önemli kahve bölgelerinde yılda bir kez düzenlenen ve dünya genelinde kabul görmüş olan Cup of Excellence® kahve hazzımlarından 84 ve...
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.