Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 5 ürün görüntüleniyor.

Ev ve Ofis Makineleri

Evin rahat havasından tutunda iş hayatının yorucu temposunda hep yanımızda olan bazı makineler vardır. Bu makineler Çay makineleri ve Filtre Kahve makineleri.

İş hayatında ki bir numaralı içecek: Filtre Kahve

Uykusuz gecelerin ve uzun çalışma saatlerinin dostu, uykunun düşmanı, dost meclislerindeki koyu muhabbetin vazgeçilmezidir, kahve. Ülkemiz ve dünya çapında bir kahve kültürü var ve bu kahve kültürü uzun yıllara dayanmakta. Geçmişten günümüze değişmeyen değerlerden biridir kahve çekirdeği. Kahve çekirdeğinin serüvenine en büyük katkıyı şüphesiz ki kahve demleme teknikleri de yardımcı oldu diyebiliriz. Son yıllarda cafe kültürünün artması ve faydaları sebebi ile sık tercih edilen kahve türlerinden biri de Filtre Kahveler. Filtre Kahveler, filtre kağıtları sebebi yağ oranının azaltılmasından kaynaklı ve yumuşak içimi sebebi ile sık tercih edilen kahve çeşitlerinden biri. Ülkemizde yeni yeni patlat veren bir içecek türü olsa da Filtre Kahveler dünya kültüründe oldukça önemli bir yere sahiptir

Filtre Kahve yapımı nasıldır?

Filtre Kahve, makinenin içine konulan suyun ısıtılarak filtrede bulunan kahveyi damla damla alt hazneye doldurmasıyla oluşmaktadır. Bu damla damla dökülen kahve, filtre yardımı ile süzüldüğü için daha yumuşak ve güzel bir tada sahiptir. Filtre Kahve makinesindeki, filtre kâğıdı ile kahvenin içindeki yağ ve asitler süzüldüğü için kahvenin tadı yumuşak hale gelmektedir. Yapımına gelecek olursak; Filtre Kahve makinesinin üst kısmında bulunan filtre bölümüne kahve eklenir, ardından eklenen kahve kadar, su da haznenin içine konulur. Suyun ısınması ile filtrenin içine koymuş olduğunuz kahve damla damla alt hazneye dolmaktadır. 

Filtre Kahve yapımının püf noktaları nelerdir?

Filtre Kahve makineleri ile kahve yaparken bazı önemli noktalar mevcuttur. Bu önemli noktalardan biri kahvenin taze ve ince ince öğütülmüş olmasıdır. Bilindiği bu kural esasında her kahve için geçerlidir. Kahveniz ne kadar taze ve ince öğütülmüş olursa kahvenizin tadı o denli güzel olacaktır. Taze olmayan bir kahve ile yaptığınız Filtre Kahve uzun ve meşakkatli bir hazırlama süresine sahip olsa da istediğiniz tadı ne yazık ki o fincandan alamayabilirsiniz. Bu sebeple Filtre Kahve makinesi kullanırken kahvenizin taze olmasına özen göstermelisiniz.

Kültürümüzün ayrılmaz parçası: Çay

Çay, kültürümüzde önemli bir yere hitap etmektedir. Bayramlarda tüm aile bir aradayken içilen Çaylar, Pazar kahvaltılarının vazgeçilmezi olan Çaylar… Kültürümüzde önemli yere sahip olan Çaylar, içimizi ısıtan sohbetlerin güzel başlangıç noktasıdır. Bu yüzden Çay makineleri oldukça önemli bir yere sahiptir. Özellikle ülkemizde çok eskiye dayanan kıraathane kültürü Çay makinelerine verilen önemin başlangıç noktasını oluşturmaktadır.

Lezzetli Çay demlemenin püf noktaları nelerdir?

Dökme Türk Çaylarını özellikle sık tüketen bir toplumuz bu sebeple içilen her bir bardak Çaydan daha da lezzet alabilmek için bazı püf noktalar mevcuttur.

- Lezzeti belirleyen en temel unsur, Çayınızın kalitesidir. Ardından Çayınızın temiz olması lezzetli bir Çayın püf noktalarından biridir. Bu sebeple Çayınızı demlemeden önce temiz olduğundan emin olmak için bir ila iki defa sudan geçirebilirsiniz.

- Çay demlerken kullanabileceğiniz tekniklerden biri Çayı demlikte kaynatmaktır. Çayı demliğe aldıktan sonra, demliği ocağa koyun ve kaynama aşamasına gelmeden bir süre bekletin. Daha sonra demliği bir kenara alın ve 1-2 dakika beklettikten sonra demlenmesi için ocağa alın.

- Çayınızı demledikten sonra suyunun tamamen dibe çökmesini beklemelisiniz. Bu daha lezzetli bir Çay içmenizi sağlayacaktır. Bu nedenle demlikteki Çayı karıştırın ve yüzeydeki Çayları suyun dibine doğru itin.

- Çayın demlenme süresi de tadını etkileyen faktörlerden biridir. Suyunuz kaynadıktan sonra ocağın altını kısığa alın ve 15-20 dakika kadar bekleyin. Çayınızın tadını acılaştırmamayı dikkat ederek bir süre beklemeye demini almasına bırakın.

- Çayınızı demlerken çok kaynar suyun içine atmamaya dikkat etmelisiniz. Çünkü kaynar su Çayınızın lezzeti kıracaktır. Bu nedenle, Çay demlemek için kullanacağınız bir diğer teknikte suyu kaynattıktan sonra hemen demliğe dökmeyin. Suyun soğumasını bekleyin ve daha sonra Çayı kaynattığınız suyun içine ekleyin.

- Çayınızın içine bazı aroma vericiler ekleyebilirsiniz. Karanfil, Çaya daha farklı bir aroma verir.

 

 

https://www.kahveciniz.com/ev-ofis-kahve-makinasi

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.