Cold Smyrna (izmir Saat Kulesi)

7.270,66 TL
Time-Less Design

Cold Smyrna (izmir Saat Kulesi)

Time-Less Design

Cold Smyrna (izmir Saat Kulesi)

Stok Kodu : KD00357
7.270,66 TL
ücretsiz kargo
stoktan-teslim
indirimli
güvenli alışveriş
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

güvenli alışveriş Güvenli Alışveriş 3D Güvenlik
ücretsiz kargo Ücretsiz Kargo 400 TL üzeri Alışverişlerde
havale ödeme Havale/EFT Havale/EFT ile Ödeme
aynı gün kargo Aynı Gün Kargo 16:00'ya Kadar Verilen Siparişlerde
telefonla sipariş Müşteri Hizmetleri 0 536 713 22 22
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Öneri Kutusu
 • Cold Smyrna Kahve Demleme Ekipmanı - İzmir Saat Kulesi Tasarımlı


  Metal ve ahşap gövdeden oluşan özel tasarım Cold Brew Smyrna Kulesi, 2.0 Litre soğuk kahve demlemek için uygundur. Hazneler ani ısı değişimlerinde dayanıklı cam malzemeden üretilmiştir. Krom, ısıya dayanıklı contalı ayar vanası sayesinde, kahvenizin demleme süresini stabil bir şekilde değiştirebilir, aroma ve gövdesini arzunuza göre ayarlayabilirsiniz. Haznelerin kırılması durumunda yedek parça temini mümkündür.

  Alternatif demlemeler için ortadaki spralli kahve haznesine de vana takılabilir. Ek ücret karşılığında vana temin edebilirsiniz. Kahve severler için yazın geldiğini gösteren detaylardan biri de soğuk kahve demlemelerinin başlamasıdır diyebiliriz. Soğuk kahve, üçüncü dalga kahve akımıyla birlikte son senelerde giderek artan bir popülariteye haiz olsa da aslen geçmişi epey eskiye dayanıyor.

  Rivayete bakılırsa, Hollandalı gemiciler 17. Yüzyılda vapur güvertelerinde ateş yakmanın yasak olması ve bununla birlikte demlenilen kahvenin daha uzun ömürlü olması için soğuk su ile kahve demleme tekniğini geliştirmişler. Hollandalı gemicilerin soğuk kahve için “immersion” metodunu, yani öğütülmüş kahvenin bir kap içerisinde soğuk su ile upuzun bir süre bekletilip sonrasında da filtrelenmesi yöntemini kullandıkları söyleniyor. Ticaret ilişkileri yardımıyla Japonlar soğuk kahveyi Hollandalı gemicilerden öğreniyorlar ve süre içinde yeni bir yöntem geliştiriyorlar. “Cold Drip” yada “Kyoto Drip” de denilen bu yöntemde ise soğuk su uzun bir süre süresince damla damla akarak kahve ile buluşuyor.

  Böylelikle yoğun, aromatik fakat asiditesi çok düşük bir kahve ortaya çıkıyor. Uzun geçmişine rağmen, araştırmalar soğuk kahvenin asıl atılım yaptığı yılların 2010’lu seneler olduğunu gösteriyor. ABD’de meydana getirilen bir araştırmaya bakılırsa, ülkedeki soğuk kahve tüketimi 2011 yılından 2016 yılına kadar yüzde 580 artış göstermiş. 2017 yılında da artışını sürdürüp bir önceki yıla oranla yüzde 80 artış gösterip senelik kahve tüketiminin yüzde 21’ini oluşturmuş. Soğuk kahveye ilginin yazları arttığı ve bu dönemde tüm kahve satışlarının yüzde 65’ini soğuk kahve satışlarının oluşturduğunu belirtmişler başka bir araştırmada da. Benzer şekilde Avrupa’da da soğuk kahveye son yıllarda artan ilgiyi gösteren araştırmalar var.

  Ülkemizde de son senelerde soğuk kahveye olan ilgi artmış vaziyette. Bazı kahve kavurma evleri, soğuk kahve demlemeleri için özel harmanlar geliştirmeye başladı ve bir çok üçüncü dalga kahve evinde de soğuk kahve çeşitleri sunulmaya başlandı.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.