Sırala
Görünüm:
Toplam 6 ürün görüntüleniyor.

Yıllardır Değişmeyen Bir İtalyan Kahve Klasiği: Gimoka Kahve

Yıllardır tüm dünyada insanların vazgeçemediği bir lezzet olan Espresso, İtalyan kahve kültürünün en önemli sembollerinden biridir. Bu yüzden Gimoka da İtalyan geleneklerini ve kahve kültürünü ürettiği her kahvede yaşatarak tüm dünyanın en önemli kahve markalarından biri olmuştur.

Geniş bir ürün yelpazesi bulunan Gimoka kahveleri, her zaman ve her yerde tadı çıkarılabilecek kahvelerdir. Zira, İtalya’da sadece kafe ve restoranlarda değil aynı zamanda süpermarketlerde dahi Gimoka kahvelerini görmek mümkündür. Bunun yanı sıre Gimoka kahvelerine online satış yapan mağazalardan da ulaşmak mümkündür. Dahası, hem ofislerde hem de halka açık alanlarda otomat makinelerinden dahi Gimoka kahvesi almak mümkündür.

Gimoka'da teknik bilgi ve çalışmaların yanı sıra İtalyan kültüründen gelen içgüdüler kahveye olan tutkuyu körüklemekte ve herkesi daha yüksek kalite standartlarına ulaşmaya zorlamaktadır. Yeni pazar trendlerine uygun üstün çözümler geliştirmekte ve aynı zamanda tüketicilere kusursuz birçok duyusal ve duygusal deneyim yaşatmaktadır. Her zaman en iyi sonuçları elde etmek için Gimoka’nın uzmanlığını birleştiren ve herkesin bireysel ihtiyaçlarını karşılamak ve kahve keyfini hissetmek için tasarlanmış ve düzenlenmiş çok çeşitli ürünleri piyasaya sunmaktadır.

Gruppo Gimoka

Gimoka Grubu, kahve üretiminde uzmanlaşan, değer zincirinin tamamını kontrol eden bir şirkettir. Bu bağlamda taze kahve tedarikinden, tüm kavurma ve öğütme aşamalarının titizlikle kontrollerine, ayrıca dağıtım ve kapsülleme aşamalarına kadar her safhada yer almaktadır.

Şirket, hem öğütülmüş kahve ve çekirdek kahve, hem de tek kullanımlık kahve konusunda oldukça deneyim sahibidir. Bu nedenle, piyasada kahve tüketimi olan ev, ofis, iş yeri, kafe ve restoranlar için tüm kahve ihtiyacını karşılayabilecek güce sahiptir.

Gimoka Grubu, son yıllarda büyüme hedefleri kapsamında yeni girişimlerde bulunmuştur. Uzmanlık becerilerinin geliştirilmesi, karışım geliştirme, proses kalitesini artırma, üretim ve kavurma tesislerine yatırım yapmak gibi bir dizi proje bu girişimlerin içerisinde yer almaktadır. Hepsinde amaç, sadece ortaya daha kaliteli bir kahve lezzeti çıkarmak ve insanlara İtalyan kahvesinin eşsiz lezzetini ulaştırmaktır.

Gimoka Grup aslında 30 yıllık bir şirkettir ve oldukça köklü bir yapıya sahiptir. 1980’li yılların başında Ivan Padelli’nin kahveye olan tutkusu, girişimcilik yetenekleri ile birleşince ortaya ileride bir dünya markası olacak bir şirket çıkmıştır. Ivan Padelli, pazardaki varlığını güçlendirmeyi amaçlayan, çok sayıda yatırım sayesinde zaman içinde istikrarlı bir şekilde büyüyen, iyi yapılandırılmış bir organizasyonun kurucusu ve şu anda da başkanıdır. Şirket zaman içerisinde çok büyük gelişmeler kaydetmesine rağmen, İtalya’nın en leziz kahve lezzetini dünyaya ulaştırmak hedefinden asla taviz vermemiştir. İşini her zaman tutkuyla yapan bir şirket olan Gimoka, günümüzde dünyanın en kaliteli ve en lezzetli kahvelerinden biri olmayı başarmıştır.

Gimoka Grubu’nun sahip olduğu markalar arasında Gimoka’nın dışında yine birer kahve markası olan Gran Caffè Garibaldi, Galleria CaffèSi, Espresso Italia, Pure Evasioni markaları bulunmaktadır.

Gimoka Kahve Çeşitleri

Gimoka’nın öğütülmüş kahve, çekirdek kahve, kahve kapsülleri, kağıt kapsül ve çözünebilir kahve olmak üzere farklı kahve çeşitleri mevcuttur. Bu kahve lezzetlerinden en öne çıkanları şöyle sıralayabiliriz:

Öğütülmüş Kahve Lezzetleri

Intenso: Sağlam ve kalıcı bir tada sahip olan Intenso’nunkendine has kavrulmuş bir lezzeti bulunmaktadır. Tadı damakta kalıcı olan bir kahvedir.

Cremoso: Cremoso, büyük bir titizlikle toplanan Arabika ve Robusta çekirdeklerinin dengeli karışımı ve yumuşak bir aroması ile elde edilmektedir.

Vellulato: Hassas bir asitlik derecesine ve dengeli bir tada sahip bu Arabica harmanı, baharat, meyve, kızarmış badem ile karakterize edilmektedir.

Gran Gusto: Hoş bir aroması, zengin ve güçlü bir lezzeti bulunan bu kahvenin damakta kalıcı bir tadı bulunmaktadır.

Gran Festa: Yumuşah ve narin bir aromaya sahip Gran Festa, sadece kahve tutkunlarının anlayabileceği derecede bir asitlik içerir, ağızda kalan bir lezzeti vardır.

Gran Gala: Yoğun bir aroması bulunan Gran Gala, hafif ve dengeli bir tada sahiptir.

Gusto Ricoo: Keskin ve zengin bir aroması bulunan kahvenin diğer kahvelere göre ayırt edici bir tadı bulunmaktadır.

Gran Relax Deccaffeinato: Kendine özgü aroması bulunan ve kafeinsiz bir harman olan bu kahvenin, gerçekten büyüleyici bir tadı vardır.

Sabor Espresso: Yumuşak lezzeti ile ayırt edilen ve Gimoka’nın en seçkin kahvelerinden biri olan bu kahve, Arabica ve Robusta kahve çekirdeklerinin büyük bir ustalıkla dengelenmesi ile oluşmaktadır.

Tiago: Tiago da en iyi kahve tarlalarından toplanan Arabica ve Robusta kahve çekirdeklerinin yumuşak bir lezzet oluşturmak amacıyla aromatik olarak karıştırılması sonucu elde edilmektedir.

Samba Biologico: Kontrol altına alınmış ve sertifakalandırılmış organik tarlalardan hasat edilen zarif Arabica çekirdekleri ile elde edilen Samba Biologico, zengin ve yoğun bir aromaya sahiptir.

Lattina %100 Arabica: Aroma bakımından zengin, tatlı ve dengeli espresso için % 100 saf Arabika çekirdeklerinden elde edilmektedir.

Kahve Çekirdekleri

Yukarıdaki kahve türlerinden birçoğu aynı zamanda çekirdek kahve olarak da üretilmektedir. Aşağıdak belirtilen kahveler Gimoka’nın sadece çekirdek kahve olarak ürettiği lezzetlerdir.

Gran Bar: Yoğun bir aroma ile hazırlanan kahvenin tadı krema ile dengelenmiştir. Kahvede hafif lezzet sevenlerin tercihi olmaktadır.

Miscela Bar: Narin kavrulmuş bir kahve olan Miscela Bar, yumuşak ve yoğun aroması, tam ve kendine özgü tadı ile karakterize edilen bir harmandır.

Speciale Bar: Hoş ve yoğun bir aroma içeren bir karışım, dengeli bir doku ve yapıya sahip kremsi, aromatik bir kahve deneyimi sunmaktadır.

Miscela Bar Nero: Özel bir kavurma işleminden geçen bu kahve, koyu renkli kestane rengi olan kompakt ve kalıcı bir krema oluşturmaktadır. Düşük asit oranı kahveyi yumuşatmakta ve kokusunu arttırmaktadır.

Miscela Bar Rosso: İnce ve hoş bir asitlik derecesi bulunan ve narin bir kahve olan Miscela Bar Rosso, şekerli tüketildiğinde oldukça yumuşak bir hale gelmektedir.

Gimoka, Gıda Güvenliğine Çok Önem Vermektedir

Gimoka, sürdürülebilirliğe ve gıda güvenliğine çok fazla önem vermektedir. Gimoka’nın kalite sistemi, yönetim ve ürünler açısından sertifikalarına ve gönüllü ulusal ve uluslararası standartların uygulanmasında kullanılmaktadır. Bu nedenlerden dolayı, Gimoka aşağıdaki sertifikaları almıştır:

  • Gıda güvenliği için tedarik zinciri BRC sertifikası
  • IFS gıda güvenliği değerlendirme standartları; hem sözleşme şartnamelerini hem de yasal gereklilikleri yerine getirerek ürün güvenliğini sağlamaktadır.
  • 4C Birliği, UTZ ve Fairtrade; Gimoka’nın kahve yetiştirme konusundaki sürdürülebilirliğini ve satın alma aşamalarının adil olduğunu onaylamaktadır

Gimoka için sertifikalı olmak çok önemlidir ve tüketiciler ve ortaklarla hayati güveni sürdürmede önemli bir rol oynamaktadır. Onlar aracılığıyla, Gimoka şeffaflığını iletebilmekte ve insan ve çevre ile ilgili olarak gerçekleştirilen üretim konusunda ek güvence verebilirmektedir.

Gimoka Kahve Konusunda Yeni Araştırmalar Yapmaktadır

Gruppo Gimoka; önceden belirlenmiş kalite standartlarını yerine getirmek için, karışımlar üzerinde çalışmak, yeni ürünler üzerinde denemeler yapmak veya mevcut ürünler üzerinde değişiklik veya geliştirmeler yapmak üzere en güncel ekipmanlarla yeni bir teknik laboratuvar kurmuştur. Laboratuvar şunlardan oluşmaktadır:

  • Granülometrik Lazer
  • İki adet laboratuvar kavurma makinası
  • Kolorimetre
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.