Blog

Kahve Üretimi Yapan Ülkeler

29 Kasım 2019

Sabah kahvem için şurubu seviyorum...

24 Haziran 2019

Şurup demek lezzetin en sıcak eğilimidir ve eğer henüz denemediyseniz, bir ikramın içindesiniz. Basit bir adımda cesur ve dengeli bir lezzet sunmak için kalite ve kolaylık göz önünde bulundurularak oluşturulmuştur.

Nargilenin De Bir Dili Var...

20 Haziran 2019

İnsanoğlu ilk olarak milattan önce keşfetti tütünü. İbadet amacıyla yaktıkları tütün yapraklarının verdiği keyfi fark eden insanlar, o günden beri onu hayatlarında vazgeçilmez kıldı.

Chai Tea Latte: Çayın en güzel hali!

16 Ocak 2019

Bilmeyenler için yazalım. Chai Tea Latte, baharatlı çaydır. Hint kültüründe yer alan ayurveda sağlık sisteminin bir parçasıdır.İçinde; zencefil, tarçın, karanfil, kakule ve muskat gibi baharatlar bulunur. Latte ismini almasının nedeni ise, içeriğinde latte aroması ve süt de bulunmasıdır.

Filtre Kahve Çeşitleri ve Demleme

14 Ocak 2019

En iyi filtre kahve çeşitleri ve kahve zevkini arttıran çeşitli filtre kahve demleme çeşitlerini beraber gözlemleyelim.

Popüler Kahve Markaları

14 Ocak 2019

Daha iyi bir kahve için birbiriyle yarışan dünyanın en popüler kahve markalarını beraber inceyelim.

Salep Tozu Neyden Yapılır ?

14 Ocak 2019

Salep tozu, Orkide bitkisinin köklerinde bulunan yumrulardan elde edilir. Orkidenin birçok türü vardır. Orchidaceae alisine ait olan vahşi türlerinden elde edildiğini söyleyebiliriz.

Lezzetli Cappuccino Nasıl Yapılır ?

14 Ocak 2019

Moka pot gibi demleme ekipmanları ile evde lezzetli Cappuccino hazırlayabilirsiniz. İsterseniz gelin, Cappuccino nasıl yapılır sorusuna ayrıntılı bir cevap verelim.

Bir fincan Cappuccino hazırlamak için yaklaşık olarak 1,5 gram kahveyi cezvenin haznesine koyuyoruz. Bir kaşık yardımı ile üzerine bastırıp, düzleştirmemiz gerekiyor. 

Kahve Demleme ve Moka Pot

14 Ocak 2019

Ülkemizde nasıl ki çay kültürü gelişmiştir ve birçok yerde çay içilmektedir. İtalya’da da kahve kültürü o denli yerleşmiştir. Moka Pot demliği de işte bu kültürün ürünlerinden bir tanesidir. 

Otellerin En Çok İhtiyaç Duyduğu Ürünler

01 Kasım 2018

Yeme ve içme hizmetleri, hiç şüphesiz ki hangi türde olursa olsun, otellerin başta gelen ihtiyaçlarındandır. Birçok turistik ve butik otelde, otelin bulunduğu yere ait olan lezzetler tanıtılır. Otellerde sunulan en önemli hizmet de, hiç şüphesiz sabah kahvaltılarıdır. Birçok otelde, açık büfe şeklinde sunulan bu hizmeti sağlayabilmek için de birçok malzeme kullanılır. Otel malzemeleri; pratik, kullanışlı ve en az maliyetli olmalıdır.

Çığır Açan Marka Wacaco

26 Ekim 2018

Lezzetli kahve için Skreton

26 Ekim 2018
1 2 3 .... 9 10 11
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.