Blog

Otellerin En Çok İhtiyaç Duyduğu Ürünler

01 Kasım 2018

Yeme ve içme hizmetleri, hiç şüphesiz ki hangi türde olursa olsun, otellerin başta gelen ihtiyaçlarındandır. Birçok turistik ve butik otelde, otelin bulunduğu yere ait olan lezzetler tanıtılır. Otellerde sunulan en önemli hizmet de, hiç şüphesiz sabah kahvaltılarıdır. Birçok otelde, açık büfe şeklinde sunulan bu hizmeti sağlayabilmek için de birçok malzeme kullanılır. Otel malzemeleri; pratik, kullanışlı ve en az maliyetli olmalıdır.

Çığır Açan Marka Wacaco

26 Ekim 2018

Lezzetli kahve için Skreton

26 Ekim 2018

Pipet

24 Ekim 2018

Yeni Nesil Kahve Anlayışı Cold Brew

24 Ekim 2018

Alman Ekolünün En Başarılı İsmi Tchibo

22 Ekim 2018

Alman ekolünün en başarılı temsilcilerinden olan markalardan biri de Tchibo olsa gerek. Kahve tutkunlarının vazgeçilmez tercihi olan Tchibo kahveleri bu ününü dünyanın dört bir yanından gelen kahve çekirdeklerini özenle işlemesinden alıyor.  Kusursuz aromalar yapmak için doğru oranda harmanlama ve kavurma ile ortaya çıkarılan Tchibo kahveleri dünya üzerinde milyonların sevgilisi olmaya devam ediyor.

Çay Denildiğinde Akla Gelen Marka Lipton

22 Ekim 2018

Çay …Bambaşka bir serüvenin 3 harfle tanımlanması gibi … Sıcak içeceklerin baş tacı… En çok tüketilen en çok sevilen içeceğimiz. Şiirlere,şarkılara sızmış samimiyet göstergesi belki de. Dünya çok seviyor çayı biz de bir başka seviyoruz…Kültürümüzün,geleneğimizin ayrılmaz bir parçası olan çay mutfağın olmazsa olmazlarından neşeli sabah kahvaltılarının vazgeçilmezi… Sohbetlerin en koyusu ve arkadaşı ince belli bardakta bir demli çay bazen de.. .Çay deyince aklımıza gelen en büyük markalardan biri de elbette Lipton markasıdır.  

En İyi Filtre Kahve Makineleri

10 Ekim 2018

Filtre kahve yapımında uzmanlaşarak kaliteli ve damak tadınıza en uygun tadı yakalamak için iyi bir filtre kahve makinası arıyor olabilirsiniz. Eskiden sadece kahve içilen dış mekânlarda görmeye aşina olduğumuz çeşitli makinaları evimizde de rahatlıkla kullanabiliyor olmak harika bir konfor alanı oluşturuyor. Tabi ki kahve makinaları sanayi tipi, ofis ve ev tipi olmak üzere kullanım amacına göre çeşitlilik gösteriyor. 

Bir Klasik Çin Yemek Çubuğu (Chopstick)

10 Ekim 2018

İlk olarak M.Ö. 200 yıllarında ortaya çıkan Çin çubukları, Çincede “Kuaizi” denmektedir. Çin yemek çubuğu, bu kültürde yemeğe saygı gösterilmesi amacıyla kullanılır. Yani bu çubuklar, kültürün bir parçasıdır.

Bu çubuklar günümüzde neredeyse, tüm Asya ülkelerinde kullanılmaktadır. Japonya’da bu çubuklara “Hashi ya da Waribashi” adı verilmektedir.

Çin kültüründe önemli bir yere sahip olan Konfiçyüs “Onurlu bir adam, mezbahayla mutfağı birbirinden uzak tutar ve yemeğe saygı gösterir. Sofrada hiçbir zaman bıçakların yeri yoktur” diyerek, Çin kültüründe çubuğun neden kullanıldığını da özetlemiştir. Bu filozofa saygı gösteren Çinliler, hala günümüzde geleneklerini sürdürmeye devam ediyorlar.

Japon Yaratıcılığının Eseri Hario

20 Eylül 2018

Güzel bir fincan çaya ya da kahveye kim hayır diyebilir ki? Leziz bir kahve ya da çay içmenin elzem noktalarından biri elbette çay yaprakları ve kahve çekirdeğinin kaliteli olması.  Bunun yanı sıra kaliteli malzemenin nasıl ve ne şekilde içime hazır hale getirildiği konusu da çok mühim. Cam ürünleri kullanarak demleme yapmak günümüzde en çok tercih edilen ve sağlıklı olan yollardan biridir.  İşte bu ürünler deyince akla gelen ilk marka Hario.

Nespresso Kapsülün Dayanılmaz Cazibesi

20 Eylül 2018

Vazgeçilmezlerimiz arasında yer alan kahvenin bin bir çeşidi var artık. Kafe menülerinde yer alan kahve çeşitleri artık özel ekipmanlar ile evlerimize de taşındı. Nestle tarafından üretilen bir espresso türü olan kahve nefis kokusu ile en cazibeli kahve kapsülleri arasında yer alıyor. Öğütülmüş kahvenin sıkıştırılması ile elde edilen kahvenin her bir kapsülü başka lezzet diyarlarına açılmakta.

Bialetti Moka Pot; Kısa bir bakış

29 Ağustos 2018

İtalya’da ticari yaşamına başlayan Bialetti markası, küçük ve basit mutfak gereçleri satan bir yerdi. 1933 yılında gelindiğinde Bialetti markasının sahibi olan Alfonso Bialetti, Moka Pot Express modelini icat etti. O yıldan sonra bu marka artık herkes tarafından bilinecekti. Bialetti moka pot, sekizgen yapıya sahip alt haznesi, demlik parçası ve döküm alüminyumdan imal edilen gövdesi ile kahve severlerin yakından bildiği bir markadır.

Bialetti markası aynı zamanda tasarım ödülü almış bir markadır. Ülkemizde pek bilinen bir marka olmasa da, İtalya’da oldukça bilinen ve ünlü bir markadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.