Blog

Espresso Makinesi Temizliği Nasıl Yapılır?

18 Haziran 2018

Espresso makinesi temizliği leziz bir kahve elde etmek için periyodik olarak yapılmalıdır. Espresso makinenizi kullandıkça suda bulunan partiküller ve kahve tozları makine aksamınızda yer eder ve içtiğiniz kahvenin tadını direkt etki eder.

Cafflano All In One Manuel Kahve Makinesi

16 Şubat 2018

Su gibi tükettiğimiz, o sıcacık tadının eksikliğini içmediğimiz her gün hissettiğimiz bir sıcak içecek haline geldi, kahve. Eskiden beri kültürümüzün bir parçası olan kahve, gün geçtikçe cafe kültürünün de etkisiyle farklı çeşitleri ile karşımıza çıkmakta.

Bialetti

23 Ocak 2018

Kahve, hayatımıza yıllar öncesinde giren, önceleri sadece sıcak sohbet ortamlarında 40 yıl hatır alma niyetiyle içtiğimiz, şimdi ki zamanda ise onsuz yapamadığımız biricik kafein depomuz. Ülkemizde var olan Türk kahvesinin yanı sıra dünya kahvelerine de rağbet oldukça fazla. Peki, ülkemizde her evde bulunan Türk kahvesi cezvesi gibi, İtalya’da her evde olan Bialetti hakkında biraz konuşmaya ne dersiniz? Haydi, İtalyanların cezvesine bir göz atalım.

Kurukahveci Mehmet Efendi Colombian Filtre Kahvesi

20 Ocak 2018

Cafe kültürü, ülkemizde yaygın hale gelen bir kültür. Bazen arkadaşlarla vakit geçirmek amacıyla bazen herkesten uzak sessiz sakin bir yer arayışıyla gittiğimiz mekanların sayısı günden güne çoğalmakta. Bu kültürün bu denli yaygınlaşması ile tabi ki bazı unsurları beraberinde getirdi. Bu unsurlardan biri içecek skalasında ki genişlik. Çeşitli Türk kahveleri, dünya kahveleri, filtre kahveler, sıcak ve soğuk içecekler olarak birçok içecek çeşidi ortaya çıktı.

Horeca (Horeka) Nedir?

12 Ocak 2018

Horeca Nedir?

Horeca nedir sorusu oldukça merak edilen bir sorudur. Bunun nedeni son zamanlarda Horeca sektörünün oldukça popüler olmasıdır.

Mokapot Kahvesi

10 Ocak 2018

Evde kendi kahvenizi kendiniz demlemek istediğinizde tercih edebileceğiniz özel cezve seçenekleri arasında yer alan mokapot kahvesi özel inceliği sayesinde kısa süre içerisinde demleme işlemini yapılmasını sağlamaktadır. Bunun için özellikle tercih edeceğiniz espresso kahve seçeneği veya çekilme kahveyle istediğiniz incelikte kahveye sahip olabilirsiniz.

Delonghi Kahve Makinenize İyi Bakıyor

08 Ocak 2018

Delonghi kahve makinası satın aldığınızda bakım ürünleri ile kahve makinanız her zaman yeni gibi kalır. Peki Delonghi kahve makinası bakım ürünleri nelerdir? 

Nepresso Kapsül, Nespresso Uyumlu Kapsül

28 Aralık 2017

  Nespresso, espresso kahve seven kahveseverler için üretilmiş, kahveyi işleyişi biraz daha farklı olan makinelerdir. Bu makineler filtre kahve makineleri aksine kahve koyduğumuz bir hazne yok, bu bölüm yerine kapsül kahvelerin makine konduğu bir bölüm var.

Cafe Ambruvase Taze Yöresel Kahveler

26 Aralık 2017

Kahve yetiştiği bölgenin iklimine, çevreında olan bitkilere ve gölge için aralarına dikilen ağaçlara (muz, mango, kakao vs.) ve işlenişine göre farklı tad ve aromalara haizdir. Sizlere her yöreden ve değişik işleniş biçiminden (yıkanarak, naturel kurutulmuş, ayıklanarak kurutulmuş vs.) kahveler getirerek, bunları bizzat deneyimlemenizi sağlıyoruz.

Ayrıca dünyanın en önemli kahve bölgelerinde yılda bir kez düzenlenen ve dünya genelinde kabul görmüş olan Cup of Excellence® kahve hazzımlarından 84 ve üzeri puan almış olan en kaliteli çekirdeklerini yerinde uzman ekibimizle analiz ederek ülkemize ithal ediyor ve siz değerli ziyaretçilerimizin beğenisine sunuyoruz.

Filtre Kahve Makinesi

21 Aralık 2017

Öğütülen kahve çekirdeklerini lezzete dönüştürme aracı filtre kahve makinesi kahveciniz.com'da en uygun fiyat garantisiyle.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.