Ambruvase Endonezya Sumatra Filtre Kahve 250 Gr

247,90 TL
Cafe Ambruvase

Ambruvase Endonezya Sumatra Filtre Kahve 250 Gr

Cafe Ambruvase

Ambruvase Endonezya Sumatra Filtre Kahve 250 Gr

Stok Kodu : K02035
SKT : 20.05.2024
Endonezya’nın Sumatra adasından özenle seçilmiş %100 Arabica çekirdeklerini, siparişinize özel taze taze kavurarak eşsiz lezzetiyle size ulaştırıyoruz.
247,90 TL
ücretsiz kargo
güvenli alışveriş
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

güvenli alışveriş Güvenli Alışveriş 3D Güvenlik
ücretsiz kargo Ücretsiz Kargo 400 TL üzeri Alışverişlerde
havale ödeme Havale/EFT Havale/EFT ile Ödeme
aynı gün kargo Aynı Gün Kargo 16:00'ya Kadar Verilen Siparişlerde
telefonla sipariş Müşteri Hizmetleri 0 536 713 22 22
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (7)
 • Öneri Kutusu
 • Ambruvase Endonezya Sumatra Filtre Kahve 250 Gr

  Endonezya’nın tek kökenli yüksek kaliteli %100 Arabica türü sumatra madellhing kahve çekirdeğinden üretilmektedir. Sunduğumuz kahve Aceh bölgesine ait olup bu bölge en yüksek kaliteli Sumatra kahvesinin yetiştiği iki bölgeden biridir.

  Sumatra Mandhelling kahvesi, sadece dünyada burada uygulanan eşsiz geleneksel işleme yöntemi Gilling Basah sayesinde oldukça yoğun tadıyla, tam gövdeli, bölgeye has bitki esanslarıyla süslenmiş ve ağızda uzun süre baharat ve çikolata tadı bırakan üstün özellikler kazanmıştır.

  Gilling Basah, geleneksel Sumatra kahve işleme yöntemidir. Bu yöntemde, hasat edilen kahve meyvesinin öncelikle üst kabuğu alınır. Kabuğu alınan kahve, üzerindeki etli kısım ile beraber 1 ila 2 gün güneşte kurutulur.Daha sonra değirmende üzerindeki meyve kalıntıları ve çekirdeğin üzerini saran parşömen-zar alınır. Bu işlemden geçen çekirdekler tekrar serilerek kurumaya bırakılır. Kahve çekirdeğini saran parşömen-zar daha çekirdek yaş iken çıkarıldığı için sonraki kuruma aşamasında toprak kokusunu absorbe eder. Yine diğer yöntemlerden farklı olarak parşömen zar kurutmanın başında alındığı için çekirdekler daha fazla nem kaybeder. Kahve çekirdeği Sumatra güneşinde %50 oranında nemini kaybedene kadar kurutulur. Diğer işleme yöntemlerinde nem kaybı%10-12 arasındadır.

  İşte sadece Sumatra’ya özel işlem ile üretilen ve dünyanın en iyi tam gövdeli kahvelerinden biri olan Coffee tropic Sumatra Mandhelling kahvesi, son derece düşük asitliğe ve çok zengin tat profiline sahiptir.

  İZLENEBİLİRLİK

  KıtaAsya
  ÜlkeEndonezya
  BölgeSumatra

  KAHVE BİTKİSİ

  Yükseklik850 - 1600 m
  Hasat ZamanıHaziran - Aralık
  Botanik TürCoffea Arabica
  Botanik ÇeşitCatimor,Typica
  İşlemGilling Basah(Endonezya’ya özel geleneksel bir işlem),Güneşte kurutulmuş

  TADIM

  Gövde
  Asidite
  Yorumlarkırmızı meyveler,ahududu,çilek reçeli,çikolata,yoğun gövde,canlı asidite

   

  cafe-ambruvase.png (43 KB)

  Cafe Ambruvase
  Ruanda'nın o meşhur kahve mabedi köylerinden olan Cyiya'da yaşayan dünyanıın en güzel kahvesinin sahibi Ambruvase. Yaşlıdır, aksidir ama kahvesine katar sertliğini. Kendi yetiştirdiği kahveler onun için mal mülk değil eksik olan evlat sevgisidir. Özel yetiştirdiği kahvesi her köşe başında içildi, her sohbete ortak olmadı ama adının her sohbetlere ortak olması dileğiyle...Damağınızda çikolata kreması, karamel dokunuşları, fındık ve kaju esintileri bırakarak sabahları yatağınızdan kalkabilmenizin ödülü olacaktır. Düşük asidik değeri sayesinde midenizin dostudur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.