Ambruvase Guatemala Shb Fedecocagua Çiğ Kahve Çekirdeği 1 Kg

569,50 TL
Cafe Ambruvase

Ambruvase Guatemala Shb Fedecocagua Çiğ Kahve Çekirdeği 1 Kg

Cafe Ambruvase

Ambruvase Guatemala Shb Fedecocagua Çiğ Kahve Çekirdeği 1 Kg

Stok Kodu : K01186
SKT : 20.05.2026

Yüksek dağlarda, çeşitleri ile baharatlı veya floral asitlik özellikleri doğrultusunda mükemmel lezzetler sunar.

569,50 TL

-

+

Toptan Alın İndirim Kazanın
Toptan alın indirim fırsatlarını yakalayın!
Miktar
İndirim
12 - 600
%35
güvenli alışveriş
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

güvenli alışveriş Güvenli Alışveriş 3D Güvenlik
ücretsiz kargo Ücretsiz Kargo 400 TL üzeri Alışverişlerde
havale ödeme Havale/EFT Havale/EFT ile Ödeme
aynı gün kargo Aynı Gün Kargo 16:00'ya Kadar Verilen Siparişlerde
telefonla sipariş Müşteri Hizmetleri 0 536 713 22 22
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (1)
 • Öneri Kutusu
 • Ambruvase Guatemala Shb Fedecocagua Çiğ Kahve Çekirdeği 1 Kg

  SHB FEDECOCAGUA

  Guatemala Kahvesi Çeşitleri

  Yüksek dağlarda çeşitleri ile baharatlı veya floral asitlik özellikleri doğrultusunda mükemmel lezzetler sunarlar. Sert tohum olarak nitelendirilen Antigua ve Atitlan kahveleri bu özelliğe birer örnektir. San Marcos ve Karayip Deniz’inin havasının etkili olduğu yerlerdeki kahvelerin ise az asitlik özelliği ve buna karşın çok meyveli olmaları söz konusu oluyor. Guatemala’da beş bölgeli volkanik bileşen kahveleri yer alır. Toprağın en yüksek oranda organik bileşene sahip olduğu kahve ise Atitlan olarak karşımıza çıkıyor. Atitlan heybetli volkanların yamaçlarında yetişen bir kahve çeşidi olmaktadır. Kahve adını Atitlan gölü çevresinde yetişmesi ile bu gölden alır.

  Guatemala Kahvesi Nasıldır?

  Guatemala bölgesinde yetişen çeşitlere bakıldığında Guatemala kahvesi nasıl sorusu ortaya çıkıyor. Bu soruya verilecek cevap tamamen kahve çeşitlerinin özelliklerine dayanıyor. Aslında çoğunlukla farklı damak tatlarına hizmet etmesi ile düşünülebilir. Bu doğrultuda çeşitlerine ve tat özelliklerine şöyle değinilebilir:

  Antigua

  Guatemala kahveleri arasında en çok farklılaştırılan çeşit olarak karşımıza çıkıyor. Bir kahveden farklı aromaları almak isteyenlere göre bir lezzet.

  Coban

  Guatemala bölgesinde en kaliteli kahve ünvanını almayı başaran kahve Coban kahvesi olarak karşımıza çıkıyor. Coban kahvesinin yetiştiği yer Guatemala’nın Kuzey bölgeleridir.

  Huehuetenango

  Guatemala bölgesinin en kaliteli kahvelerinden bir diğeri de Huehuetenango oluyor. Tüm çeşitleri denemek içiğn kahveciniz.com’u ziyaret edin!

  Guatemala Kahvesi Tarımı

  Kahvenin yıllık üretimine bakıldığında 3.700.000 torba olduğu kanıtına varılıyor. Guatemala’nın en iyi kahvesine karar vermek için baharat ve tütsü tatlarının yoğunluğuna değinmek gerekir. En iyi Guatemala kahvesi baharat ve tütsü tatları ile öne çıkmakta ve bu özelliği gösteren kahve çeşitleri ülkede yoğun ilgi görmektedir.

  Böyle bir özelliği gösteren kahve ülkede yetişen diğer bütün kahvelerden ayrıcalık gösteriyor. Baharat ve tütsü yoğunluğu ile öne çıkan bu kahve yoğun asitlik özelliği ile de dikkat çekiyor. En güzel Guatemala kahvesi ya tam olgun olmalı ya da orta derecede olgunluğa kavuşmalıdır. Tat açısından da son derece karakteristik nitelik gösterir.

  Finca El Morito, Guatemala, Santa Rosa'daki Jalapa'daki Mataquescuintla'da yer almaktadır. Jose Jose Roberto Monterroso tarafından yaratılan küçük üreticiler grubu 20 yıl önce kuruldu ve her yıl sürekli büyümekte. Bugün El Morito 450'den fazla üyeye sahiptir. El Morito, Jalapa bölgesinin Fancy SHB'lerinden, yıkanmış ve doğal işlenmiş grup üyelerinin seçilmiş alanlarından küçük mikro lotlara kadar çok çeşitli kaliteli kahve sunmaktadır. El Morito'dan gelen kahveler Catuai, Pache San Ramon, Bourbon ve Mundo Novo'dur ve 1.400-2.000 metredir.

  Kalitelerinin sürekli iyileştirilmesi, son yıllarda Mükemmellik Tasarımı'nda büyük başarı sağladı, 2013'te 2., 2014'te 3. ve 11. sırada yer aldı.

  Bardak Notları
  Tatlı ve temiz, koyu çikolata kokusu, yumuşak narenciye notaları, kiraz, fırıncı çikolata, ceviz, butterscotch, reçel ve karamel aromaları ile hoş bir asidite.

  Yöresel kahveler çok çeşitlidir ama bazı yöresel kahveler o kadar özeldir ki, o yöresel kahveleri içmek bir ayrıcalıktır. Ayrıca bu kıymetli yöresel kahvelerin bir fincanı da inanılmaz fiyatlara satılır.

  Geisha: Bu kahvenin değerli olmasının sebebi içerdiği yoğun ve çeşitli tatsal profilidir. Tadında hissedilen yaban meyveleri ve narenciye tatları, mango ve papayaya kadar varabilmektedir.

  Ethiopia Forest: Bu yöresel kahve çekirdekleri ormanda yetişen kahve ağaçlarından elde edilmektedir. Toplam hasadı 600 kg. civarında olan bu kahvede kirazı andıran meyvemsi bir tat vardır. 

  Aged Sumatra: Asiditesi oldukça düşük olan bu kahve çekirdekleri çiğ şekilde 3 sene depolandıktan sonra satışa sunulur. Bundan dolayı çok daha yumuşak ve tatlımsı bir aroması vardır.

  Indian Monsooned Malabar: Hasat edildikten sonra Muson rüzgarlarına maruz bırakılan bir kahvedir. Çok yumuşak bir içimi vardır.         

  Galapagos: Bu yöresel kahve doğal bir cennet olan Galapagos Adaları’nın San Cristobal Bölgesi’nde 1875 yılından beri yetiştirilmektedir. Burada bitkiler organik olarak yetişmekte, kahve tatmin edici aromalar içermektedir, çekirdeklerde oldukça hafif bir asidite vardır.        

   Hawai Kona: Mauno Loa Volkanı’nın eteklerinde yetiştirilen bir yöresel kahvedir. Dolgun bir tat ile gelen hafif fındıksı bir aromanın yanında yok denecek kadar az bir asidite ve kuvvetli bir gövde vardır.

  cafe-ambruvase.png (43 KB)

  Cafe Ambruvase
  Ruanda'nın o meşhur kahve mabedi köylerinden olan Cyiya'da yaşayan dünyanıın en güzel kahvesinin sahibi Ambruvase. Yaşlıdır, aksidir ama kahvesine katar sertliğini. Kendi yetiştirdiği kahveler onun için mal mülk değil eksik olan evlat sevgisidir. Özel yetiştirdiği kahvesi her köşe başında içildi, her sohbete ortak olmadı ama adının her sohbetlere ortak olması dileğiyle...Damağınızda çikolata kreması, karamel dokunuşları, fındık ve kaju esintileri bırakarak sabahları yatağınızdan kalkabilmenizin ödülü olacaktır. Düşük asidik değeri sayesinde midenizin dostudur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.