Nitelikli Kahve Demleme Haznesi Usa Stagg [xf]

2.680,00 TL
FellowProducts

Nitelikli Kahve Demleme Haznesi Usa Stagg [xf]

FellowProducts

Nitelikli Kahve Demleme Haznesi Usa Stagg [xf]

Stok Kodu : KD00246
2.680,00 TL
ücretsiz kargo
stoktan-teslim
indirimli
güvenli alışveriş
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

güvenli alışveriş Güvenli Alışveriş 3D Güvenlik
ücretsiz kargo Ücretsiz Kargo 400 TL üzeri Alışverişlerde
havale ödeme Havale/EFT Havale/EFT ile Ödeme
aynı gün kargo Aynı Gün Kargo 16:00'ya Kadar Verilen Siparişlerde
telefonla sipariş Müşteri Hizmetleri 0 536 713 22 22
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Öneri Kutusu
 •  

  Nitelikli Kahve Demleme Haznesi - USA Stagg XF

  StaggX'in kısa boyu, geleneksel dökme usulü ve kesintisiz yavaş dökme yöntemi ile bir araya gelerek mükemmel sonuç verir. StaggX ile 
  demleme, su dağılımı ve ekstraksiyon ( demleme-özütseme ) üzerinde daha fazla kontrol imkanı sağlar. Gelenekselcilerin sabah ritüelini
  mükemmelleştiren araç!

  STAGG [ XF ] Daha az uğraşla daha berrak ve temiz kahveler yapmak isteyen demleyiciler için; StaggXF ile ''dök ve git '' , ''fulle'' metodu.
  XF’in uzun sütunu, geleneksel olmayan fill-up metodu ve üstten-dök metodunu kombinleyerek eşsiz lezzeti yakalamanızı sağlar

   

  Yorucu bir günün ardından akşam saatlerinde elinizde bir kitap ve bir kahve ile günün yorgunluğunu atmayı seviyor musunuz? Hatta kahve tiryakisi bile olabilirsiniz değil mi? Özellikle yoğun günün ardından yaptığınız kahveden aldığınız bir yudum damağınızda bir şölen haline gelirken, kendinizi dingin hissedersiniz. Kahve, hayatımızın her anında! Bir gününüzü düşünün, sabahları uyanabilmek için bir kahve isterseniz, çalışmanıza odaklandığınızda kahvenizden bir yudum alırsınız hele gece geç saatlere kadar çalışanlardansanız kahve sizin olmazsa olmazınız. Hal böyle olunca kahve yapımına verilen önem daha da artıyor. Kahve yapımı adeta bir ritüele dönüşüyor da diyebiliriz. Özellikle sakin sakin demlenen kahve damağınızda benzersiz bir tat bırakıyor adeta. Dilerseniz, kahveyi kahve yapan bir aşama olan kahve demlenmesine bir inceleyelim.

  Sabırla demlenen kahvenin tadı, ruhunuzu sarıyor.

  Kahveden alınan tadın en mükemmele uygun olması için birçok demleme tekniği geliştirilmiş durumda. Tüm bu tekniklerin ise yegane amacı kahvenin o benzersiz huzur verici tadına ulaşabilmek.

  1. Salma yöntemi ile kahve demleme: Bu yönteme salma veya daldırma yöntemi de denilebilmektedir. Yöntem ise şu şekilde; öğütülmüş olan kahvenizi su ile karıştırıp, belirli bir süre bekleyerek demlenir. Bu yönteme en bilinen örnek ise French Press’tir.

  2. Filtreleme yöntemi ile kahve demleme: Filtre kahveler ile hayatımıza girmiş olan filtrelerdeki mantık burada da geçerli. Yöntem şu şekilde; sıcak suyu öğütülmüş kahvenizin üzerine dökünüz, posasını filtrede bırakarak, kahve aşağısında bulunan kaba süzün. Bu yönteme örnek ise konik veya kağıt filtre örnek verilebilir.

  3. Basınç Yöntemi ile Kahve Demleme: Bu yöntemin en bilinen ve severek tükettiğimiz örneği espresso. Yöntem ise şu şekilde; sıcak su basınç yardımıyla kuvvetli bir şekilde öğütülmüş kahveden geçirilerek yapılır.

  4. Kaynatma ile Kahve Demleme: Kaynatma yöntemine ise kırk yıl hatır alma niyetiyle içilen Türk kahvesi en güzel örnek diyebiliriz. Yöntem ise şu şekilde; çekilmiş kahve suda kaynatılır ve kaynama noktasının üzerinde su ile temasta kaldığı en eski yöntemdir.

  Mükemmel demleme için ihtiyacınız olan tek şey!

  Demleme aşamalarını incelemişken, kullandığınız demleme haznesinin de önemli olduğunu belirtmekte fayda var. Demleme haznenizin yapısı kahvenize etkisi şüphesiz, bu yüzden mükemmel demleme için ihtiyacınız olan tek şey USA Stagg XF. Nitelikli demleme haznesi olarak bilinen USA Stagg XF, size benzersiz bir kahve deneyimi sunuyor. USA StaggX ile demleme, su dağılımı ve ekstraksiyon ( demleme-özütseme ) üzerinde daha fazla kontrol imkanı sağlamaktadır. USA Stagg XF’a ulaşmak için Türkiye’de kahve denilince ilk akla gelen firma olan Kahveciniz’e bakabilirsiniz.

   

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.