Sıralama seçin
Görünüm:
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Staresso Kahve Makinesi

Uykusuz gecelerin ve uzun çalışma saatlerinin dostu, uykunun düşmanı, dost meclislerindeki koyu muhabbetin vazgeçilmezidir, Kahve. Ülkemiz ve dünya çapında bir Kahve kültürü var ve bu Kahve kültürü uzun yıllara dayanmakta. Geçmişten günümüze değişmeyen değerlerden biridir Kahve çekirdeği. Kahve çekirdeğinin serüvenine en büyük katkıyı şüphesiz ki Kahve demleme teknikleri de yardımcı oldu diyebiliriz. Son yıllarda cafe kültürünün artması ve faydaları sebebi ile sık tercih edilen Kahve türlerinden biri de filtre Kahveler. Filtre Kahveler, filtre kağıtları sebebi yağ oranının azaltılmasından kaynaklı ve yumuşak içimi sebebi ile sık tercih edilen Kahve çeşitlerinden biri. Ülkemizde yeni yeni patlat veren bir içecek türü olsa da filtre Kahveler dünya kültüründe oldukça önemli bir yere sahiptir. Staresso hemen hemen her cafe de görmüş olduğumuz pratik filtre Kahve Makineleridir.

Kahvenin serüvenine yeni bir arkadaş: Süt

Kahvenin öyküsünün zamanla değişime uğradığı olmuştur, tabii ki. Ülkemize baktığımızda bunu net olarak görebiliyoruz. Bir cafeye gittiğinizde önünüze koyulan menüden anlayabilirsiniz. Türk Kahvesinin envai çeşidi görürken, aynı zamanda yeni yeni oluşmakta olan filtre Kahve kültürünü gözlemleyebilirsiniz. Üstelik Kahvenin bu değişim serüvenine bir arkadaş daha eklendi zamanla. Bu arkadaş ise, Süt. Kahveyi yumuşatırken aynı zamanda damakta hoş bir tat bırakan Süt ile birçok Kahve çeşidi çıktı. Bu Kahve çeşitlerine cappuccino, espressoyu ekleyebiliriz. Kahve severler bu tatları benimsedikçe, bir Cafeye gidip içtikleri barista elinden çıkma Kahveleri her daim yanında istedi. Uykusuz çalışma saatlerinde, bir cappuccino arası vermek istediler. Bu sebeple piyasa birçok Kahve ekipmanı çıktı. Bu Kahve ekipmanlarından bir de Staresso.

Şaşırtıcı tasarım: Elektriksiz ve taşınabilir tasarım ile Staresso

Staresso’nun Kahve severlerin kalplerini tam on ikiden vurmasının sebebi, taşınabilir olması ve bir Kahve ekipmanı olmaksızın elektriksiz olması diyebiliriz. Şaşırtıcı değil mi? Yani bir espresso veya latte yapmanız için ihtiyacınız olan sadece sıcak su ve Staresso diyebiliriz. Taşınabilir olmasının yanı sıra hızlı ve pratik olması da bir diğer avantajı Staresso’nun.

Üstelik şık tasarımı ile göze hitap eden bu ürünün Reddot ödüllü olduğunu da söz etmeden geçmeyelim. Şık tasarıma sahip aynı zamanda pratik olan Staresso ile espressonuzu, cappuccinonuzu ve  lattenizi hazırlayabilirsiniz.

İstediğiniz zaman istediğiniz yerde Sütünüzü köpürtmek mi istiyorsunuz? O halde Staresso tam size uygun. Mesela bir Latte hazırlamak isterseniz yapmanız gereken adımlar şu şekilde olacaktır. Latte en güzel en yoğun olarak Kahve Makineleri ile yapılmaktır. Bu Kahve Makineleri ile lattenin temelini oluşturan Süt köpürtme yapılabilmektedir. Öncelik olarak latte yapımında, espresso Kahve hazırlanır. Taze çekilmiş bir Kahveye bu genellikle 14 ila 18 gr arasında tercih edilmektedir, barista ekipmanı olan tamper aracılığı ile düzleştirilip preslendikten sonra espresso Makinesine yerleştirilir. Bu şekilde espresso Kahvemiz hazır oluyor. Ardından latteyi asıl latte yapan Süt kreması hazırlanıyor.  Isıtılan Süt krema haline getirilir. Ardından hazırlanmış olan kremamsı yapıdaki Süt espresso Kahvenin üzerine eklenir.  Öte yandan son zamanlarda patlak verilen Kahvenin bambaşka boyuta ulaştıran üçüncü dalga Kahve ile Latte Art diye bir kavramda var olduğunu unutmamak gerek. Kahve sevenlerin başlattığı bir akım, belki de Kahveyi Nirvanaya taşıyan bir olay üçüncü nesil Kahve. Daha önce ortaya çıkan birinci ve ikinci nesil Kahveye nazaran büyük bir fark yarattığını söylemeliyiz. Çünkü bu akım da Kahve adeta kutsala dönüşüyor. Kahveye saygı duyma, adeta şaraba sunulan methiyeler gibi bir yere sahip Kahve. Staresso ile üçüncü nesil Kahve akımı rüzgarına sizde kapılacaksınız.

 

https://www.kahveciniz.com/strasso

 

 

 

 

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.