Sıralama seçin
Görünüm:
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Soğuk Şerbetllk

Çocukluğumuzun lezzetli içeceklerinden biri iki lezzet taze sıkılmış portakal suyu ve buz gibi Limonata. Artık bu iki lezzeti cafelerde bulabiliyoruz fakat anne gelinden çıkmışçasına doğal portakal suyu ve Limonata bulmak oldukça zor. Bu sebeple eski zamanların bu benzersiz lezzetine kavuşmak isteyenlerin seveceği bir alet mevcut. Üstelik sıcak yaz günlerinde serinlemenizi için bir vazgeçilmez bir alet.

Soğuk Şerbetllk nedir?

Soğuk Şerbetllk özel bir mekanizmaya sahip olan bir alet türüdür. İçinde bulunan mekanizması sayesinde bölmelerine yerleştirilen sıvı içecekler bu mekanizma ile ısılarını koruyup sıcaklaşmıyorlar. Yazın mevsiminin kavurucu sıcaklarında adeta bulunmaz bir nimet. Soğuk Şerbetllkleri genellikle cafe tarzı yerlerde yani topluluğun oldukça fazla olduğu yerlerde görüyoruz. Bu bağlamda Soğuk Şerbetllklerin hacmi konusunda oldukça büyük diyebiliriz. Soğuk Şerbetllklerin içine genellikle Limonata, portakal suyu ve vişne suyu gibi meyve kategorisinin içine giren içecekler yerleştirilmektedir. Özellikle sıcak yaz günlerinde Soğuk Şerbetllklerin Limonata kısmının çok fazla yenilendiğini tazelendiğini görürsünüz. Bunun sebebi yaz mevsimi ile Limonatanın adeta bütünleşmiş olmasından kaynaklıdır. Bu kadar bahsetmişken Limonata içmenin sağlığa yararlarına biraz değinelim.

Limonata içmenin sağlığa yararları nelerdir?

Ana maddesi sebebi ile Limonata lezzetli olmasının yanı sıra oldukça faydalı bir içecek türüdür. Bu içecek türü ile ilgili olarak C vitamini deposu olmasının yanı sıra birçok faydası olduğu da bilinmektedir.

Ultraviyole ışınlarına Limonata ile karşı koyun

Yaz mevsiminin kavurucu sıcaklarının en büyük zararlarından biri güneşten alınan ultraviyole ışınları. Vücuda oldukça zararlı olan ultraviyole ışınlarının, en çok zarar verdiği böyle tartışmasız olarak göz bölgesidir. Ultraviyole ışınları sebebi ile katarakt gibi hastalıklar baş gösterebilmektedir. Limondan gelen etki Limonata ile sadece sizi ferahlatmak ile kalmayıp gözünüzün ultraviyole ışınlarına karşı olan direncini arttırmaktadır.

Antioksidan özelliği ile Limonata vazgeçilmeziniz olmalı

Son zamanlarda birçok hastalığın ana sebebi olan vücutta bulunan serbest radikallerin en büyük düşmanı antioksidan özellikli besinlerdir. Limonun yapısında bulunan bu antioksidan özelliği ile vücudunuz bağışıklık sistemini güçlendirip yenileyecektir. Ayrıca antioksidan etkisi sebebi ile içeceğiniz bir Limonata vücudunuzdan toksin maddelerin atılmasına yardımcı olacaktır. Bu sebeple diyet listelerinde Limonata da bulunmaktadır. Limondan gelen etki Limonata ile sadece sizi ferahlatmak ile kalmayıp bağışıklık sisteminize de yarar sağlayacaktır.

Kan şekeri düzenleyicisi olan Limonata vazgeçilmeziniz olmalı

Şeker hastalığı artık günümüzde her yaştan insanda baş gösterebilen bir hastalıktır. Üstelik şeker hastalığı sürekli kontrol altında tutulması gerekmektedir. Limonun en büyük özelliklerinde biri olan kan şekeri üzerinde olan etkisi şeker hastalığı ile mücadele de yardımınıza koşacak bir içecek türü. Limondan gelen etki Limonata ile sadece sizi ferahlatmak ile kalmayıp kan şekerinizi kontrol altında tutacaktır.

Alerjik reaksiyonları Limonata ile azaltabilirsiniz.

Herkesin bir alerjik reaksiyonu bulunmaktadır genellikle. Alerjik reaksiyonların ana sebebi olan şey ise vücutta bulunan histamin hormonun çok fazla üretilmesidir. Limonata içerisinde bulunan limonun şifalı etkisi sayesinde vücudunuzda bulunun histamin azalacaktır bu sayede alerjik belirtilerinizde azalma olacaktır.  Limondan gelen etki Limonata ile sadece sizi ferahlatmak ile kalmayıp alerjik reaksiyonlarınız azalacaktır.

Serbest radikallerin bir numaralı düşmanı

Bahsettiğimiz üzere vücudumuza zararlı olan serbest radikallerin, Limonata sayesinde etkileri azaltılabiliyor. Serbest radikallerin tahribat verecek olduğu sinir hücreleri ise Limonata sayesinde korunmaya alınmaktadır. Limondan gelen etki Limonata ile sadece sizi ferahlatmak ile kalmayıp sinir hücrelerinizi koruyacaktır.

Cilt güzelliğini Limonata ile sağlamak mümkün

Kişinin yediği besinler veya aldığı mineraller sadece metabolizmasına değil aynı zamanda cildine de etki etmektedir. Limondan gelen kalojen etkisi ile limona içmek cildi güzelleştirir aynı zamanda cilt kırışıklıklarının önüne geçerek daha genç bir görünümün temelini sağlar. Limonun içinde bulunan sitrik asit sebebi ile de cildiniz hiç olmadığı kadar güzelleşmiş olacak. Siyah noktalarla mücadele sık kullanılan bir asit türü olan sitrik asit, limonun yapısında bulunmasından dolayı, Limonata ile güzel bir yüze sahip olacaksınız. Limondan gelen etki Limonata ile sadece sizi ferahlatmak ile kalmayıp güzelliğinize güzellik katacaksınız.

Limonata, kalbe yararlı bir etkiye sahiptir.

Antioksidan özelliği sayesinde limondan yapılan Limonata kalp ve damar sağlığı için oldukça yararlıdır. Limondan gelen etki Limonata ile sadece sizi ferahlatmak ile kalmayıp kalp ve damar hastalıklarına iyi gelecektir.

En bilinen özelliği ile Limonata Soğuk algınlığına iyi gelir

Limonun en bilinen özelliği olan C vitamini sayesinde, nezle, grip gibi Soğuk algınlığı hastalıklarına iyi gelmektedir. Ayrıca Limonatanın içine karıştıracağınız birkaç baharat ile bu etkiyi arttırabilirsiniz. Limondan gelen etki Limonata ile sadece sizi ferahlatmak ile kalmayıp Soğuk algınlığına yakalanma ihtimalinizi düşürecektir.

Sakinleştirici etkisi ile Limonata

Limonatanın vücuda bu kadar etkisi varken ruhsal durumunuza da katkı sağlamaktadır. Yapısındaki minerallerden dolayı Limonatanın sakinleştirici bir etkisi bulunmaktadır.

 

https://www.kahveciniz.com/soguk-serbetlik

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.