Milkshake
Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 5 ürün görüntüleniyor.

Smoothie nedir?

Ülkemizde cafe kültürünün yaygınlaşması ile birlikte smoothieler sadece diyet listelerinde ve detoks günlerinde olmaktan adeta kurtuldu. Sağlıklı bir içecek olmasının yanı sıra oldukça besin değeri yüksek bir içecek türü smoothieler.

Soğuk içecek kategorisi içerisine giren smoothieler, meyve veya sebzelerden yapılmakta olup destekleyici gıdalarla zenginleşirilen, yağlı tohum yulaf ezmesi veya keten tohumu içine eklenmek suretiyle oluşturan bir içecek türüdür. Ülkemizde yeni yeni yayılmakta olan smoothieler, ilk olarak Brezilya ve Arjantin de yani tropik özelliği ile dikkat çeken bölgelerde 1900 yılları itibari ile tüketilmeye başlanmış ardından bu bölgelerden sonra tüm dünyayı kasıp kavurmuştur. Yüksek besin değerine sahip olması smoothielerin birinci tercih sebebi olmasının yanı sıra tatlı bir içecek olması da her kesimden insanın gönlünü feth etmiştir. Smoothielerin en önemli özelliği ise katı ve sıvı arasında yoğun denilebilecek bir kıvamının olmasıdır. Bu kıvamı tutturmak çok önemli zira fazla karışıtırıldığında smoothie değil meyve suyu ortaya çıkmaktadır.

Smoothie kelimesi anlamı itibariyle İngilizce de güler yüzlü ve iki yüzlü anlamına gelen bir kelimeye karışılık gelmektedir. Görünüm itibariyle smoothie, milk shake kıvamındadır. Bir yudum alacağınız smoothiden alacağınız hissiyat kelime anlamında gizli diyebiliriz. Soomothie içtiğinizde “Smooth – Pürüzsüz” dür. Smoothie ismi de aslında buradan gelmektedir. Smoothie, kelimesi İngilizce pürüzsüz (smooth) kelimesinden türetilmiş bir kelimedir. İçerisinde meyve ve isteğe göre sebzeleri barındırdığından arındırıcı ve besleyicidir.

Mevsim meyvelerinden taze taze hazırlayacak olduğunuz smoothielere, kendinizi istediğiniz besini ekleyebilirsiniz, bu sizin tercihinize bağlıdır.

Smoothie yararları nelerdir?

Besin değeri sebebi ile diyet listelerinin vazgeçilmezi olan smoothielerin vücut sağlığına ve ruhsal sağlığa birçok yararı bulunmaktadır.

Smootler, vücudunuzun ihtiyacı olan günlük meyve ve sebze ihtiyacınızı karşılamanıza olanak sağlamaktadır.

Hazırlanış itibariyle smoothieler oldukça pratik yapıdadır, zamandan tasarruf sağlayarak sağlıklı içecekler üretebilirsiniz.

Diyet listelerinde olmasının en önemli sebebi smoothielerin , doğru hazırlama yöntemi ve doğru bir porsiyon ölçüsüyle kilo kaybına yardımcı olabilir.

İçerdiği meyve ve sebzelerden dolayı zengin bir vitamin ve minera örgüsüne sahiptir. Bu sebeple smoothieler bağışıklık sisteminizi güçlendirip yenilenmesini sağlar.

İçerdiği meyve ve sebzelerden dolayı smoothieler, antioksidan özelliği sayesinde vücudun ihtiyacı olan detoksun olmasına yardımcı olur.

İçerdiği meyve ve sebzelerden dolayı smoothieler , kişisel sağlık hedeflerinizi karşılamaya yardımcı olabilir. Eğer gün içinde yeterli kalsiyum alamıyorsanız, süt ve süt ürünleriyle smoothie tercih edebilirsiniz. Yeteri kadar protein alamıyorsanız smoothie’lerinizi protein içeren besinlerle zenginleştirebilirsiniz.

İçerdiği meyve ve sebzelerden dolayı smoothieler, kolay sindirimleri sayesinde rahat bir sindirim imkanı sağlamaktadır. Aynı zamanda yüksek derece doygunluk hissiyatı verdiği için tokluk hissi uzun bir süre hissedilir

İçerdiği meyve ve sebzelerden dolayı smoothieler yüksek antioksidan kapasitesiyle daha güzel bir cilde sahip olmanızı sağlar.

İçerdiği meyve ve sebzelerden dolayı smoothieler , tatlı isteğinizi sağlıklı bir alternatife dönüştürmenin iyi bir alternatifidir.

İçerdiği meyve ve sebzelerden dolayı smoothielerin diyet içeriklerinde büyük önemi olan lifi; kırmızı meyveler, yulaf, avokado, yeşillik, kivi, armut, Chia tohumu gibi sağlıklı besinlerden edinmenizi sağlar. Bu uzun süren tokluk hissini beraberinde getirir. Sindirimi düzene sokar.

İçerdiği meyve ve sebzelerden dolayı smoothieler, spor yapabilmeniz ve enerji harcayabilmeniz için şart olan proteini sağlar. Yağsız süt, badem sütü, soya sütü, yer fıstığı, ceviz gibi smoothie içeriklerinde sıkça göreceğiniz besinler sağlıklı birer protein kaynağıdır.

İçerdiği meyve ve sebzelerden dolayı smoothieler, kalorileri göz önünde bulundurulan meyveler sayesinde kan şekeriniz dengeli yükselir, tatlı isteğiniz baskılanır ve tok kalırsınız. Güne daha zinde başlamanın altın kurallarından sadece biri.

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.