Popüler Kahve Markaları
Popüler Kahve Markaları
14 Ocak 2019

KAHVE MARKALARI

Zaten birçoklarımızın yakından tanıdığı Alman kahve markaları ve bilinmeyen markalar. Hepsinden biraz bahsetmek sanırız iyi olacaktır. Öncelikle Alman kahve markalarını sayalım.

Tschibo markası, Almanya’nın bilinen en iyi kahve markasıdır. Kaliteli kahve çekirdeklerini, dünyanın dört bir yanından alır ve en ideal harmanları hazırlar. Öğütme ve kavurma işlemleri oldukça kalitelidir.

Tschibo markasının yüzlerce ürünü olduğunu söyleyebiliriz. Kapsül kahveden, filtre kahveye kadar birçok ürünü, bu marka altında bulabilirsiniz. Son zamanlarda ise Türk kahvesi ürünü ile Türkiye pazarında da iyi bir yer edinmiştir.

Kaffee Hag, Almanya’da oldukça bilinen markalardan. Ancak dünya genelinde bu markayı duymamış birçok kahve severin olduğunu söyleyebiliriz. Diğer kahve markalarında olduğu gibi birçok ürün çeşidi var. Ancak ülkemizde çok da yaygın olduğunu söyleyemeyiz.

Melitta Coffee bir başka Alman markasıdır. Ülkemizde yeni tanınmaya başladı. Hatta, www.melittaturkey.com adlı siteleri bile var. Gerçi siteleri yeni faaliyet geçti sayılır. Çok bilinen bir marka olmamasına rağmen, Melitta Aroma Elegance adlı ürününün adının sıkça duyulduğunu söyleyebiliriz. Hatta bu ürün ile aynı ada sahip, Filtre kahve makineleri bile var ve bu makine dünya genelinde iki ödüle sahip.

En iyisini en sona sakladık J Jacobs markasını artık duymayan yoktur sanırız. Dünyanın en iyi kahve markalarından bir tanesidir. 1895 yılında Jacobs Douwe Egberts tarafından üretilen markanın, günümüzde birçok ülkede satışı yapılmaktadır. Bugün ise 150’den fazla ülkede bu marka biliniyor. Markaya ait kahve demleme ekipmanları ve birçok kahve türü var.

Kahve markaları isimleri

Marka isimlerinden bahsederken genellikle, çekirdek kahve ve üçüncü dalga kahvelerden bahsedilir. Ancak biz burada yöresel kahvelerden de bahsedeceğiz.

Grande Millenium ismi çok duyulmasa da, çekirdek kahve ve harmanlanmış Espresso kahve ürünlerinin çok iyi olduğunu söyleyenler var. Kosova’dan gelen bu kahvelerin en büyük özelliği, çok iyi kavurma teknikleri ile hazırlanmasıdır.

Kuru kahveci Mehmet Efendi markasını sanırız hepiniz duymuşsunuzdur. Aslında 1871 yılından bu yana var olan bu markanın ülkemizde yaygın olması, yakın bir zamandadır. Türk kahvesi konusunda oldukça iyi olduğunu söyleyebiliriz.

Lavazza, 1895 yılında İtalya’dan dünyaya yayılan bir kahve markasıdır. Bu marka kahve çekirdeklerini Asya ve Orta Amerika bölgesinden alıyor. Bu bölgelerdeki kahvelerin lezzetini tatmak istiyorsanız, denemenizi tavsiye edebiliriz.

Tarihi Adıyaman Kahvecisi (TAK), Osmanlı dibek kahvesi yapımında usta bir markadır. Belki de birçoklarınız adını duymamış olabilirsiniz. Ancak Adıyaman ilinde bu markayı birçok kişi biliyor. Osmanlı Dibek Kahvesinin yumuşak içimi ve hoş aroma tadını, bu marka altında bulabilirsiniz.

Çekirdek kahve markaları

Çekirdek kahve denilince akla genelde Asya ve Orta Amerika ülkeleri geliyor. Zaten birçok markanın da buralardan çıkması tesadüf değildir. Çekirdek kahve markaları ve bu markaların ürettiği ürünlerin kalitesi de, kahve çekirdeklerinin kalitesi ile ilgilidir.

Cafe Ambruvase, en iyi Arabica çekirdek kahvelerini alıp, iyi bir şekilde işleyerek sizlere sunar. Guatemala kökenli olan bu markanın ürettiği birçok kahve türü olsa da, çekirdek kahve konusunda oldukça başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

Douwe Egberts, çekirdek kahve konusunda bilinen bir isim. 1753 tarihinden bu yana, çekirdek kahve üretiyor ve Arabica çekirdek kahvelerini özenle seçiyor. Üstün kavurma ve öğütme teknikleri ile mükemmel aromaları ortaya çıkardıklarını söyleyebiliriz.

Caffe Vergnano, 1882 yılından bu yana çekirdek kahve işleyen bir markadır. Arabica kahve çekirdeklerini, aroması hoş ve ağızda güzel bir tat bırakan kahvelere dönüştürüyorlar. Orta ve Güney Amerika’nın kahve çekirdeği lezzetlerini bu marka adı altında bulabilirsiniz.

Gimoka Vellutato, bir İtalyan markasıdır. Robusta ve Arabica çekirdeklerinin harmanları ile çok iyi ürünler meydana getiriyorlar. Ayrı ayrı da kahve çekirdeklerini kavurup ve öğütüp, içimi hoş lezzetli kahveler ortaya çıkarıyorlar. 1956 yılında İtalya’da ortaya çıkan bu marka, günümüzde dünyanın birçok bölgesine kahve üretiyor.

Espresso kahve markaları

Belli başlı markaların, Espresso kahve ürününü ürettiklerini söyleyebiliriz. Öğütülme bu kahve türünde önemli olduğundan dolayı, aynı zamanda kahvenin kalitesini ve lezzetini de belirliyor. Aynı zamanda kavrulma olayının da iyi ve nitelikli bir kahve için önemli olduğunu söyleyebiliriz.

Cool Beans Espresso kahve, Guatemala ülkesinden dünyaya yayılan bir kahve markasıdır. Asidik oranı düşüktür ve kolay bir içim sağlar. Ağızda karamel tadı bırakmasıyla bilinir. %100 Arabica kahve çekirdeklerinden üretilir. Öğütme tekniği sayesinde, kalitesi ve lezzeti artar.

Espresso kahve markaları arasında, Caffe Vergnano şüphesiz en iyi olandır diyebiliriz. İtalyan ustalarının, öğütme teknikleri ile meydana getirilen bu Espresso kahve türü, içimi ve aroması ile birçok kişi tarafından tercih edilir. Markanın, Arabica ve Robusta kahve çekirdeklerini harmanlaması ile oluşturduğu ürünleri de deneyebilirsiniz. Pişman olmayacağınızdan eminiz.

Son olarak ise Drury adlı bir markadan bahsedeceğiz. Bu marka, Espresso kahvesinin lezzetini sunmasının yanı sıra, kahve kreması lezzetini de beraberinde sunuyor. Yumuşak içimli ve hoş aromalı kahve severler için ideal bir marka olduğunu söyleyebiliriz.

Hazır kahve markaları

3’ü bir arada ve 2’si bir arada kahve ürünleri, özellikle yoğun olarak çalışan kişiler tarafından tercih edilir. Jacobs ve Nescafe markalarının bu alanda ülkemizde ve dünya genelinde, en çok tercih edilen markalar olduğunu söyleyelim.

Her ne kadar yerel markalarda piyasada satılsa da, dünya genelinde bu iki markanın daha çok tercih edildiğini söyleyebiliriz.

Nescafe markasının; Nescafe Gold, Sade, fındıklı ve çikolatalı hazır kahve ürünlerinin olduğunu söyleyebiliriz. Markanın son çıkardığı ürünlerden bir tanesi de Coffemate ürünüdür. Bu ürün süt tozu olarak piyasaya sürülmüştür ve hazır kahve versiyonu da bulunur.

Jacobs, Monarch serisi ile hazır kahve piyasasına çok uzun zaman önce girmişti. Önce dünya genelinde, daha sonrasında ise ülkemizde, en çok tüketilen hazır kahve markalarından birisi haline geldi. markanın 2’si bir arada hazır kahve ürünü 26’lı paketler halinde piyasada satılmaya devam ediyor.

Kahve dünyası, işletme olarak ülkemizde kısa bir süre önce hayatına başlamış, tutulmasından sonra ise kendi ismi altında kahve ürünlerini piyasaya sürmüştür. 2’si bir arada ve fındık aromalı hazır kahve ürününün de birçok kişi tarafından beğenildiğini söyleyebiliriz.

Fransız kahve markaları

Fransa’nın en ünlü kahve markası, Carta Noire markasıdır. Fransa’da bu markanın tiryakilerinin olduğunu belirtelim. Ancak ülkemizde pek bilinmeyen bir markadır. Daha çok klasik kahve ürününden ziyade, Gold serisine yakın kahveler üretir. Ülkemizde marketlerde bulunmamasına karşın, internetten sipariş yoluyla bu markadan satın alabilirsiniz.

Bir diğer marka ise Cofee France markasıdır. Daha çok Arabica kahve çekirdeklerini kullanarak üretim yapar. Bu marka da Fransa’da bilinmesine karşın, dünya genelinde bilinir olduğunu pek söyleyemeyiz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.