Nitelikli Kahve Demleyici / Manuel / Gri Usa

4.031,82 TL
FellowProducts

Nitelikli Kahve Demleyici / Manuel / Gri Usa

FellowProducts

Nitelikli Kahve Demleyici / Manuel / Gri Usa

Stok Kodu : KD00252
4.031,82 TL
ücretsiz kargo
stoktan-teslim
indirimli
güvenli alışveriş
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

güvenli alışveriş Güvenli Alışveriş 3D Güvenlik
ücretsiz kargo Ücretsiz Kargo 400 TL üzeri Alışverişlerde
havale ödeme Havale/EFT Havale/EFT ile Ödeme
aynı gün kargo Aynı Gün Kargo 16:00'ya Kadar Verilen Siparişlerde
telefonla sipariş Müşteri Hizmetleri 0 536 713 22 22
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (1)
 • Öneri Kutusu
 •  

  Nitelikli Kahve Demleme Ekipmanı Gri - Duo Coffee Steeper

  Geleneksel French Press üzerinde çift hazneli çevirme mekanizması.
  Taneciksiz, çarpıcı lezzet sunar.


  Duo’nun tam karışım sağlayan paslanmaz filtresi, geniş gövdeli ve temiz bir kahve yaratır.


  Duo’nun demleme haznesi güçlü ve gövdeli ekstraksiyon için öğütülmüş kahvenin suyun içinde rahatça dolaşmasına olanak sağlar. French Pres’in aksine, Duo’nun çift katlı filtresi fincanın dibinde tortu ve partikül oluşmasını engeller. Duo aynı zamanda pour-over(üstten dökme) metodlarındaki gibi meşakkatli ve manuel işlemler gerektirmez.

  Cold press ve Japon tarzı buzlu kahve demlemeyi sağlar.


  700 ml servis ve 620 ml demleme haznesine sahiptir.

   

  Kahve içmek, kahve hazırlamak artık bir sanata dönüştü. Üçüncü nesil kahve sayesinde, kahveye verilen değer nirvanaya ulaşmış durumda. Kahve artık bir şarap gibi bir şiir gibi değerli ve önemli. Bu sayede kahve ekipmanlarına ve kahve yapım aşamaların bir hayli önemli hale geldi. Dilerseniz, kahve nasıl demlenir bir göz atalım.

  Sabırla yapılan aşamalarla ulaşılan benzersiz tat

  Kahve demlemenin ise aslında tek bir yöntemi yok. Toplamda dört adet kahve demleme yöntemi bulunmaktadır. Kahvenin tadının mükemmel olabilmesi için yapılan bu demleme teknikleri ise şu şeklide:

  1. Salma yöntemi ile kahve demleme: Bu yönteme salma veya daldırma yöntemi de denilebilmektedir. Yöntem ise şu şekilde; öğütülmüş olan kahvenizi su ile karıştırıp, belirli bir süre bekleyerek demlenir. Bu yönteme en bilinen örnek ise French Press’tir.

  2. Filtreleme yöntemi ile kahve demleme: Filtre kahveler ile hayatımıza girmiş olan filtrelerdeki mantık burada da geçerli. Yöntem şu şekilde; sıcak suyu öğütülmüş kahvenizin üzerine dökünüz, posasını filtrede bırakarak, kahve aşağısında bulunan kaba süzün. Bu yönteme örnek ise konik veya kağıt filtre örnek verilebilir.

  3. Basınç Yöntemi ile Kahve Demleme: Bu yöntemin en bilinen ve severek tükettiğimiz örneği espresso. Yöntem ise şu şekilde; sıcak su basınç yardımıyla kuvvetli bir şekilde öğütülmüş kahveden geçirilerek yapılır.

  4. Kaynatma ile Kahve Demleme: Kaynatma yöntemine ise kırk yıl hatır alma niyetiyle içilen Türk kahvesi en güzel örnek diyebiliriz. Yöntem ise şu şekilde; çekilmiş kahve suda kaynatılır ve kaynama noktasının üzerinde su ile temasta kaldığı en eski yöntemdir.

  Üçüncü nesile yakışan kahve demleme cihazı: Duo Coffee Steeper

  Kahve yapımı adeta ritüele döndüğü için kahve demleme cihazında da önemli bazı noktalar bulunmakta. Nitelikli kahve demleme ekipmanı Duo Coffee Steeper, kahvenizin tam karışmasını sağlayan paslanmaz bir filtreye sahiptir. Duo Coffee Steeper’ın demleme haznesinin yapısı güçlü ve gövdeli ekstraksiyon için öğütülmüş kahvenin suyun içinde dolaşmasına olanak sağlar. Duo Coffee’nin özel filtresi sayesinde fincanın dibinde tortu kalmaz ve üstten dökme metotları gibi manuel işlem gerektirmemektedir.

  Fellow

  Uykusuz gecelerin ve uzun çalışma saatlerinin dostu, uykunun düşmanı, dost meclislerindeki koyu muhabbetin vazgeçilmezidir, Kahve. Ülkemiz ve dünya çapında bir Kahve kültürü var ve bu Kahve kültürü uzun yıllara dayanmakta. Geçmişten günümüze değişmeyen değerlerden biridir Kahve çekirdeği. Kahve çekirdeğinin serüvenine en büyük katkıyı şüphesiz ki Kahve Demleme teknikleri de yardımcı oldu diyebiliriz. Son yıllarda cafe kültürünün artması ve faydaları sebebi ile sık tercih edilen Kahve türlerinden biri de filtre Kahveler. Filtre Kahveler, filtre kağıtları sebebi yağ oranının azaltılmasından kaynaklı ve yumuşak içimi sebebi ile sık tercih edilen Kahve çeşitlerinden biri. Ülkemizde yeni yeni patlat veren bir içecek türü olsa da filtre Kahveler dünya kültüründe oldukça önemli bir yere sahiptir. Fellow, filtre Kahve bazında ve sıcak içecekler üretiminde bir numaralı markalardan biri. Fellowa ait birkaç ürünün özelliklerine değinelim.

  Üçüncü nesile yakışan Kahve Demleme cihazı: Duo Coffee Steeper

  Kahve yapımı adeta ritüele döndüğü için Kahve Demleme cihazında da önemli bazı noktalar bulunmakta. Nitelikli Kahve Demleme ekipmanı Duo Coffee Steeper, Kahvenizin tam karışmasını sağlayan paslanmaz bir filtreye sahiptir.  Duo Coffee Steeper’ın Demleme haznesinin yapısı güçlü ve gövdeli ekstraksiyon için öğütülmüş Kahvenin suyun içinde dolaşmasına olanak sağlar. Duo Coffee’nin özel filtresi sayesinde fincanın dibinde tortu kalmaz ve üstten dökme metotları gibi manuel işlem gerektirmemektedir.

  Uzun vadeli kullanımlarda bir numara!

  Kettle kullanımı genellikle uzun vadeleli olmamaktadır. Fakat Fellow Stagg Kettle Demleme  USA , uzun vadeli ömrü ile dikkat çeken bir kettle örneğidir.. Stagg Kettle Demleme  USA, standart kettlelardan farklı özellikleri ile dikkat çekici bir cihaz.

  Isı göstergesinin bulunması ile Demleme sırasında çok önemli olan 90-96°C aralığını vurgulayan kırmızı renk uyarısı bulunmaktadır. Şık tasarımının yanı sıra, Stagg Kettle’da bulunan ibrik, yavaş bir sıvı dökümü sağlamaktadır. Bu sayede oluşabilecek kaza ihtimali en aza indirgenmiş oluyor. Aynı şekilde ağız kısmı da en uygun sıvı dökümü için tasarlanmıştır. Stagg Kettle’ın sap kısmı, kullanıcının en iyi kavramayı sağlayabilmesi için ergonomik bir yapı ile tasarlanmıştır. Stagg Kettle’nın uzun ömürlü bir yapıya sahip olmasının temel sebebi ise malzemesinde kullanılan paslanmaz çeliktir. Renk seçenekleri bakımında da güzel alternatifleri olan Stagg Kettle’nın mat siyah, parlak çelik ve bakır renkleri bulunmaktadır.

  Çay Demlemek hiç bu kadar zarif olmamıştı

  Ülkemizde çay kültürü oldukça yaygın. Fellow Raven Tea Kettle  ile çay Demlemeyi bambaşka boyuta taşımayı hedef haline getirmiş bir marka. Isı göstermeli çay Demleme cihazı olan Raven Tea Kettle’dan bahsetmemek olmaz. Raven Tea Kettle’yı diğer sıradan kettleden ayıran özellikleri bulunmaktadır. Tasarımında bulunan entegre çay filtresi, yapacak olduğunuz çay çeşidini kontrol edilebilir sıcaklıkta Demlemeye yardımcı olmaktadır. Raven Tea Kettle’nin termometresi sayesinde, çayın yanması engellenir ve bu sayede çayın aroması konur. Mükemmel bir çay deneyimi yaşamak Fellow Raven Tea Kettle ile mümkün. Üstelik mat siyah renkli tasarımı sayesinde mutfağınıza şık bir etki yaratacaktır.

  Mükemmel Demleme için ihtiyacınız olan tek şey!

  Demleme aşamalarını incelemişken, kullandığınız Demleme haznesinin de önemli olduğunu belirtmekte fayda var.  Demleme haznenizin yapısı Kahvenize etkisi şüphesiz, bu yüzden mükemmel Demleme için ihtiyacınız olan tek şey USA Stagg XF.  Nitelikli Demleme haznesi olarak bilinen USA Stagg XF, size benzersiz bir Kahve deneyimi sunuyor. USA StaggX ile Demleme, su dağılımı ve ekstraksiyon ( Demleme-özütseme ) üzerinde daha fazla kontrol imkanı sağlamaktadır. 

  Sizlerde üçüncü nesil kahve dalgasına gönül verenlerdenseniz, Duo Coffee Steeper tam size göre. Duo Coffee Steeper’a ulaşmak için Türkiye’de kahve denilince ilk akla gelen firma olan Kahveciniz’e bakabilirsiniz.

   

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.