Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 12 ürün görüntüleniyor.

Milkshake

Yaz mevsiminin kavuru sıcaklarından bunalanların en sık tercih ettiği bir diğer içecek türü Milkshake. Sıcak havalarda soğuk su bile o bunaltcı sıcağın önüne geçemezken Milkshake ferahlama ihtiyacını sonuna kadar gideren içecek türüdür.

Yaz mevsiminin serinletici içeceği Milkshake nedir?

Amerikadan tüm dünyaya yayılmış bir içecek türü olan Milkshake, süt ve dondurmanın eşsiz birlikteliği ile meydana gelmekte. Aynı zamanda bu karışma ezilmiş buz eklemeyerek daha soğuk bir hale getirilirken aynı zaman da kişinin damak  tadına uygun olarak çeşitli çikolata sosları veya çeşitli meyve kombinasyonları karıştırılabilir. Ezilmiş buz sayesinde sıcak havalarda minik serinletici molalar vermenizi sağlıyor Milkshake.

Kelime anlamı itibariyle incelediğimizde ise Milk süt anlamına gelirken Shake çalkalamak karıştırmak anlamına gelmektedir ki bu Milkshake yapımı hakkında oldukça büyük ipuçları vermektedir. Milkshake evlerde yapılabilecek kadar kolay ve serinletici bir içecek olmakla birlikte, benim vaktim çok değerli daha pratik bir şeyler arıyorum diyorsanız toz Milkshakeler tam size uygun.

Milkshake kabınızın içine toz Milkshake boşaltıp ardından belirli miktarda soğuk süt ekleyerek iyice bir çalkalayarak Milkshake hazırlayabilirsiniz. Soğuk sütün ısısı sizi tam olarak serinletemez ise hazırlamış olduğunuz Milkshake kabının içine birkaç küp buz ekleyebilirsiniz. Ayrıca evinizde bulunan çikolata sosu ile de Milkshakenizi damak zevkinize göre tatlandırabilirsiniz.

Yaz mevsiminin serintici içeceği Milkshake nasıl hazırlanır?

Eğer toz Milkshake yerine kendi yaptığım el emeğimle serinlemek istiyorum diyorsanız ilk olarak yapmanız gereken hangi meyveleri kullanmak istediğinize karar vermeniz ya da hangi ana madde kullanmak istediğinize karar vermelisiniz. Milkshake yapımından en çok kullanılan meyve yazın sevilen meyvesi çilek olmakla birlikte aynı zamanda muz da tercih edilen bir diğer meyve türü. Veya bu iki meyve dışında sizin damak zevkinize uygun bir başka meyve de kullabilirsiniz. Meyvenizde karar kıldıktan sonra dilerseniz Milkshakenizini içine vanilya ya da çikolata çeşitlerinden birini ekleyebilir Milkshakenin tadına tat katabilirsiniz. Hazırladığınız malzemelerden sonraki adım ise teknik boyuta geçiştir.

Öncelikle Milkshakenizi hazırlamanız için blenderınızın içine istediğiniz miktarda süt eklemelisiniz. Daha yoğun kıvamlı bir Milkshake istiyorum diyorsanız tam yağlı bir süt kullanmak damak tadınıza iyi gelebilir ya da diyet yapıyorum diyorsanız da light süt veya yarım yağlı kullanabilirsiniz.

Ardından soğukluğu ve tatlılığı ile kalbimizi feth eden sevdiğiniz bir dondurma çeşidine geliyor sıra. Milkshakenizde kullanmak istediğiniz dondurma çeşidinizden 1 ila 2 top arasında blendrınıza ekleyin.

Daha soğuk bir Milkshake elde etmek için blendra eklediğiniz buzdan sonra diğer damak tadınıza uygun seçmiş olduğunuz malzemeleri de ekleyin. İstediğiniz hangi meyve ise veya hangi çikolata türü ise bunların için de bulunduğu bir Milkshake yapabilirsiniz. Farklı bir tat elde etmek istiyorum diyorsanız, oreo parçacıkları veya şeker şurubu ekleyebilirsiniz. Tüm malzemeleri ekledikten sonra önce hızlı daha sonra yavaş bir şekilde blenderı çalıştırın. Hazırladığınız karışım yumuşak ama tam anlamıyla sulu olmayan bir kıvama geldiğinde Milkshake’iniz hazır halde olduğu anlamına gelir.

Güzel Milkshake hazırlamanın püf noktaları nelerdir?

Aldığınız her yudumda hem serinleyeyim hem de o güzel tadın hazzını yaşayayım diyorsanız, Milkshake yapımında bazı püf noktalar bulunmaktadır. Bu püf noktalardan birincisi ve en önemlisi kullandığınız malzemelerin taptaze olmasıdır. Bu kural kullanacak olduğunuz sütten tutun da meyve parçacıklarına kadar geçerlidir. Bu sebeple mevsim meyvelerini kullanmanız sizin için güzel bir seçenek olabilir. Ayrıca meyve kombinasyonları ile oldukça farklı tatlar ve güzel lezzetler deneyimleyebilirsiniz.

 

https://www.kahveciniz.com/milkshake

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.