Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 4 ürün görüntüleniyor.

Krema Sifonları

Kahvelerin en büyük dostu kahve kremaları. Kahveyle birleşince ortaya çıkan şölen gibi bir lezzet tüm kahve severlerin gönlünü feth ediyor. Üstelik krema sifonu tüm kahve ve tatlılarda kullanılabilecek kadar portatif bir özelliğe sahiptir.

Krema sifonları nedir?

Son zamanlarda hazır tüketim maddelerinin hareket halinde tüketilmesi ile daha fazla rağbet edilen bir madde krema sifonudur. Krema sifonular birçok kahve yapında kullanılmaktadır hatta birçok tatlı yapımlarında da kullanılabilecek tarzda bir yapıya sahiptirler. Bu sebeple kahveler konusuna biraz değinip, krema sifonuları ve kahvenini birleşimine geri dönüş yapalım.

Kahve nedir?

Kahve, Rubiaceae ailesi olarak adlandırılan diğer bir ismi ile kökboyasıgiller, coffea isimli cinsten tropik çalı çeşitlerine, bu çeşitlerinden ve tohumlarından hazırlanan içeceğe verilen isimdir. Hepimizin sevdiği bir içecek olan kahve, bir ağaç meyvesinin çekirdeğidir. Ailesi; Rubiaceae, cinsi de Coffea’dır.

Birçok Coffea türü vardır. Ancak bu türler içinden genellikle iki tanesine rağbet çoktur. Bu iki tür Coffea Arabica (Arap Kahvesi) ve Coffea canephora (Robusta) olarak adlandırılmaktadır. Bilindiği üzere tarım olarak üretimi yapılan ilk kahve türü Arap kahvesidir. Geçmişte Arabistan’da yetiştirilen bu tür günümüzde daha çok Latin Amerika’da yetiştirilmektedir.

Robusta ise Doğu Afrika ve Kongo Havzası kökenli olarak varsayılmaktadır. Coffea canephora (Robusta) ise Afrika ve Madagaskar’da yetiştirilmektedir. Arabia ve Robusta kahvelerinin tarımını da Asya’da yapılmaktadır.

Kahve ağaçları standart boyu 8 ila 10 metre arasında değişmektedir. Ancak üretim teknikleri sebebi ile standart olarak 2 ila 3 metreye kadar uzaması tercih edilmektedir. Bu ağaçların yaprakları yeşildir ve yetişme koşulları sebebi ile tropikal bölgeye, volkanik zemine, orta derecede neme ihtiyaçları vardır.

Krema sifonu ve kahvenin birleşimi ile çıkan benzersiz lezzet

Krema sifonular, kahvenin o sertlik derecesini kırmak daha yumuşak bir tat elde etmek için kullanılmaktadır. Krema sifonları, kahvenin tadının muhteşem dengelenmesinde rol oynar diyebiliriz. Kahvenin yoğun hazzı krema sifonular yolu ile daha da doruklara çıkmakta. Krema sifonları normal sütle kıyaslandığında kahveye daha yumuşak daha hoş bir tat ve kalite eklemektedir. Ayrıca Krema sifonular, eklendikleri kahvelere daha az yağ oranı eklemektedirler, bu oran normal süte kıyasla oldukça düşük bir orandır. Ayrıca su yağ oranından dolayı içilen kahvenin koyulaşma ihtimali daha zordur. Bu sebeple yumuşak bir içim sağlanır. Krema sifonları, birçok kahve türünün yapılmasında kullanıldığı için, krema sifonular ile birçok kahve türü elde edilebilmektedir.

Kahve kremalarına rağbet, hızlı tüketim mamüllerinin ayak üstü denilebilecek tarzda tüketilmesinden dolayı daha da arttı. Krema sifonları özellikle çubuk şekilde olması sebebi ile çok pratik bir kullanım imkanı ve zamandan tasarruf sağlanıyor. Krema sifonları rağbetin fazla olmasının en büyük sebeplerinden biri kişiye standart bir kahve lezzeti sunması. Krema sifonları ile size en uygun kahveyi yaparken rahat bir porsiyon ölçümünde bulanabilirsiniz. Bu sebeple krema sifonları bazında bakıldığında birçok yeni çeşidin ve farklı bir aromaların çıktığını söyleyebiliriz. Bu çeşitler ve farklı aromalar ile damak tadına en uygun kahveyi yapmaya olanak sağlarken aynı zamanda farklı kahve deneyimleri yaşamak isteyenlerin severek kullanacakları bir başka yenilik olduğu da söylenebilir. Size en uygun krema sifonu ile cappucinodan tutun da cafe latteye kadar birçok kahve yapımını sağlayabilirsiniz. Kahvenizde kullanacak olduğunuz krema sifonu sayesinde, kahvenizden aldığınız yoğun hazzı iki katına çıkarabilir aynı zamanda yumuşak içim ile severek tüketebilirsiniz.

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.