Sırala
Görünüm:
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.

Kayser

Krema kapsülü ve soda kapsülü konusunda piyasadaki en önemli firmalardan biri olan Kayser’in 70 yıla yaklaşan bir geçmişi bulunmaktadır. Tam adı Herbert Kayser & Co, neuzeitliche Wirtschaftsapparate (Herbert Kayser & Co, modern ticari ekipmanlar) olan firma 1952 yılında Avusturya’nın Viyana şehrinde kurulmuştur. Bugünlerde eski moda görünebilecek bu isim, şirket felsefesinin özünü o zamanlarda bile tanımlıyordu: Yenilikçilik ve özel niş pazarlarda kaliteyi sağlamak. Bugün Kayser Berndorf GmbH firmasının iddialı olduğu ürün kategorileri arasında bu felsefeyi açıkça görebilmekteyiz.. Kayser, basınçlı gaz tüpleri (soda ve krema kapsülleri), soda sifonları ve krema dispenserlerini 1950'lerin sonlarında üretmeye başlamıştır.

Şirketin kurucusu Herbert Kayser’in vefatından sonraki geçen birkaç yıl içerisinde şirket inişli ve çıkışlı bir grafik sergiledikten sonra, Kayser Berndorf GmbH'nın şu anki dönemi, 1 Eylül 1986'da Johannes Conrad Billroth’un şirketin başına geçmesi ile başlamıştır.

Genişleme stratejileri ve hedefleri doğrultusunda Kayser, 2004 yılında Çek Cumhuriyeti'ndeki Moravska Trebova bölgesinde bir yan şirket kurmuştur. Böylelikle şirket, faaliyet alanını Avusturya ile sınırlı tutmayıp farklı ülkelere de yatırım yapmaya başlamış oldu.

Müşterilerin artan kalite taleplerini karşılamaya, teslimat sürelerine uymaya ve kaynakların sorumlu kullanımını sürdürmeye devam etmek için Kayser, aynı bölgede en katı teknik kurallara, çevresel standartlara ve ISO 9001, ISO 14001, HACCP ve IFS-Food gibi gıda alanında uluslararası düzeyde önemli sertifakaları ve kalite yönetim sistemlerini şirket bünyesine katarak yeni bir tesis inşa etmiştir. Bugün Kayser’in ürünlerinin yüzde 95'i dünya çapında 70'ten fazla ülkeye ihraç edilmekte ve şirket yenilğe ve inovasyona önem veren yönetim anlayışı ile yoluna dolu dizgin devam etmektedir.

Kayser, geçmişten aldığı güç ve soda / krema kapsülleri, soda sifonları, krema dispenserleri ve ürün yelpazesinde yer alan buna benzer ekipmanlar konusunda elde ettiği tecrübe ve bilgi ile gıda ve catering sektörünün toptan ve perakende satış anlamında en önemli tedarikçilerinden biri haline gelmeyi başarmıştır. Güvenilirlik ve teslimat sürelerine uyma konusu şirketin bir numaralı önceliğidir. En önemlisi, Kayser ürünlerinin pazardaki başarılı satış grafiği, müşteriler tarafında düzenli bir talep oluşturmakta ve Kayser’in soda ve krema kapsülleri her geçen zaman daha fazla insana ulaşabilmektedir. Bu da şirkete ve Kayser markasına olan güveni artırmaktadır.

Kayser’in ürettiği ürünlere detayl olarak bakacak olursak, krema dispenserleri bölümünde 3 farklı ürün görmekteyiz. INOX, SYMPHONIE ve STYLE olarak adlandırılan bu ürünlerden INOX’un 0.5 L ve 1 L olmak üzere iki farklı modeli mevcutken, diğer ikisinin 0.25 ve 0.5 L olmak üzere iki çeşidi bulunmaktadır. Soda sifonları bölümünde 1 L’lik tek bir model yer almaktadır.

Şirketin en önemli ürün çeşitlerinden biri olan kapsüllere baktığımızda aşağıda listelenen üç farklı ürün çeşidini görmekteyiz:

 • Krema kapsülleri
  • İçerisinde 7.5 g nitröz oksit (N2O) bulunmaktadır.
  • Bir adet kapsül ile 0.5 L sıvı krema kullanılabilmektedir.
  • Paslanmaz çelikten üretilmektedir.
  • Geri dönüştürülebilirdir (yeniden doldurulamamaktadır).
 • Soda kapsülleri
  • İçerisinde 7.5 g karbondioksit (CO2) bulunmaktadır.
  • Bir ader soda kapsülü ile 1 L su kullanılarak lezzetli soda elde edilebilmektedir.
  • Bu kapsüllerde geri dönüştürülebilir paslanmaz çelikten üretilmekte ve yeniden doldurulamamaktadır.
 • Karbondioksit kapsülleri
  • Bu kapsüllerin soda kapsüllerinden ayrı bir sınıfta yer almasının nedeni, kullanım alanının gıda uygulamaları değil spor amaçlı atışlar olmasıdır.
  • İçerisinde 10.65 g gaz bulunmaktadır.
  • Geri dönüştürülebilir paslanmaz çelikten üretilmektedir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.