Sıralama seçin
Görünüm:
1 2 3 4
Toplam 57 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4

Kahve Şurubu

Uykusuz gecelerin ve uzun çalışma saatlerinin dostu, uykunun düşmanı, dost meclislerindeki koyu muhabbetin vazgeçilmezidir, kahve. Ülkemiz ve dünya çapında bir kahve kültürü var ve bu kahve kültürü uzun yıllara dayanmakta. Geçmişten günümüze değişmeyen değerlerden biridir kahve çekirdeği. Kahve çekirdeğinin serüvenine son yıllarda birçok kahve çeşidi eklendi. Soğuk içecekler ve sıcak içecekler bazında birçok kahve türü çıktı ve bu kahve türleri ülkemizde cafe kültürünün de etkisi ile oldukça popüler olmaya başladı. Bu kahve türlerinin çıkması ile her kesimden insanın damak tadına uyum sağlaması amacı ile bir kavram daha ortaya çıktı. Bu kavram kahve şurupları.

Kahve şurupları nedir?

Kahve şurupları, kahvelerin içine farklı aromalar katmak için üretilmiş olan şuruplardır. Kahve şurupları ile birçok farklı tadı deneyimleyebilir ve ardından sizin damak tadınıza en uygun olan kahveyi deneyimleyebilirsiniz. Ben farklı tatları deneyimlemeyi kendimi şaşırtmayı seviyorum diyorsanız kahve şurupları tam size uygun veya ben tek bir kahve severim hep onu içerim diyorsanız sizin damak zevkinize uygun bir kahve şurubu mutlaka mevcuttur. Çünkü kahve şurupları kategorisi oldukça geniş bir alana yayılmaktadır. Kahvenize ister vanilyalı, ister çikolatalı, ister çilekli ve daha envai çeşit kahve şurubu ekleyip farklı tatları deneyimleyebilirsiniz.

Kahve şurupları nasıl kullanılır?

Kahve şurupları, hem sıcak kahve içeceklerinde hem de soğuk kahve içeceklerinde kullanılabilir. Sıcak kahve türüne sahip bir içecek yaptığınızda sıcaklıkla eriyecek olan kahve şurubu ile her yudumda aynı orantıda aroma alabilirsiniz. Veya soğuk kahve kategorisine sahip biri kahve hazırlıyorsanız, soğuk kahvede erimeyen kahve şurubunun tadını bölgesel olarak daha yoğun şekilde alabilirsiniz.

Bir kahveye ne kadar kahve şurubu eklenmelidir?

Kahve şurubu eklemek tamamen sizin kontrolünüzde olan bir durumdur. Eğer yoğun bir muz aroması tadımlamak istiyorsanız 2 ila 3 damla arasında kahvenize kahve şurubu ekleyebilirsiniz. Veya orantılı bir tat deneyimlemek istiyorsanız bunun içinde 1 ila 2 damla sizin için yeterli olacaktır. Tamamen sizin damak tadınıza uygun olarak seçtiğiniz bu şuruplar yine sizin damak zevkinize uygun olarak doz olarak kullanılmaktadır.

Kahve şurubu katılmış latte nasıl yapılır?

Latte en güzel en yoğun olarak kahve makinelerinde ile yapılmaktır. Bu kahve makineleri ile lattenin temelini oluşturan süt köpürtme yapılabilmektedir. Öncelik olarak latte yapımında, espersso kahve hazırlanır. Taze çekilmiş bir kahveye bu genellikle 14 ila 18 gr arasında tercih edilmektedir, barista ekipmanı olan tamper aracılığı ile düzleştirilip preslendikten sonra espresso makinesine yerleştirilir ardından seçilen kahve şurubu içine eklenir. Başlangıçta da bahsettiğimiz üzere istediğiniz kahve şurubundan damak tadınıza uygun lattenizi hazırlayabilirsiniz. Bu şekilde espresso kahvemiz hazır oluyor.Ardından latteyi asıl latte yapan süt kreması hazırlanıyor.  Isıtılan süt krema haline getirilir. Ardından hazırlanmış olan kremamsı yapıdaki süt espresso kahvenin üzerine eklenir.  

Kahve şurubu ile mocha nasıl yapılır?

Mocha espresso bazlı bir içecek olduğu için ilk yapılması gereken espresso kahvenin yapımıdır. Taze çekilmiş bir kahveye bu genellikle 14 ila 18 gr arasında tercih edilmektedir, barista ekipmanı olan tamper aracılığı ile düzleştirilip preslendikten sonra espresso makinesine yerleştirilir. Hazır hale getirilmiş olan espessonun içine bahsetmiş olduğumuz kahve şuruplarından biri eklenir. Ardından mochanın yapımında ki en önemli aşama olan buhar yöntemi ile süt ısıtılmaktadır. Isıtılan süt krema haline getirilir. Ardından hazırlanmış olan kremamsı yapıdaki süt çikolatalı espressonun üzerine eklenir.

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.