Jacobs Monarch Filtre Kahve İncelemesi
Jacobs Monarch Filtre Kahve İncelemesi
16 Aralık 2017


Öncelikle hemen “Ulan 3. Dalga Kahve sever marketten kahve alırmı hiç?” diye saldırıya geçmeyin, anlatacağım. Diyelim ki o özenle gidip aldığınız, özenle yetiştirilmiş ve taze kavrulmuş single origin çekirdek kahveniz aniden bitti ve kahvesiz kaldınız. İşte böyle durumlarda Jacobs Monarch Filtre Kahveimdat çekici gibi gelip kahve keyfinizi kurtarıyor. Eğer 3.Dalga Kahvecilik le alakam yok, öyle alengirli kahve ekipmanları beni bozar güzel bi kahve olsun bana yeter diyenlerdenseniz ve henüz Jacobsiçmediyseniz kesinlikle hatanın en büyüğünü yapıyorsunuz…

Jacobs Monarch Filtre Kahve

Evet tahmin edebileceğiniz gibi eğer azılı bir 3.  Dalga Kahve tutkunuysanız Jacobs Monarch Filtre Kahve ‘nin sizi tatmin etmesi zor gibi duruyor. Market raflarında satılan ve fabrika koşullarında kavrulup öğütülmüş ve paketlenmiş olması kahvenin o müthiş aroma ve tatlarını korumasını zorlaştırıyor. aslında Jacobs vakumlanmış, müthiş bir şekilde paketlenmiş ve korunmuş olarak geliyor ama paketi açtıktan sonra hızla tüm karakteristik özelliklerini kaybetmesini ne yapsanız engelleyemiyorsunuz. İyisi mi hızla tüketip langır langır içelim baba, diyenler olacaktır ki bencede en temiz yöntem bu.

Öncelikle Jacobs Monarch Filtre Kahve mi gönderen Kahveciniz.com ve sahibi Kayhan Yüce‘ye teşekkür etmek isterim. Zira markette satılan filtre kahvelere olan güvenim uzun yıllar önce sarsılmıştı ve artık sadece çekirdek kahve alıyordum. Kayhan abim sağ olsun “Dur bak ben sana bi Jacobs Monarch Filtre Kahve göndereyim de bir gör” dedi ve şu anda ufak yudumlarla içmekte olduğum paketi gönderdi. Kahveciniz.com birçok kahve çeşitine ve ekipmanına kolaylıkla ulaşabileceğiniz ve hemen alışveriş yapabileceğiniz türkiyenin en büyük kahve satış sitelerinden birisi. Kayhan abi de ilgili ve hoş sohbet bir abimiz. Mutlaka tanışın derim.

Paketi açıncaya kadar gayet ön yargılıydım ama açar açmaz yüzüme vuran o müthiş kahve kokusu ile bi “noluyo lan” dedim. Evet gerçekten güzel kokuyor meret, hemen kahveyi demleme olayına girmek için kolları sıvadım ama bu tip kahveler hazır çekilmiş olarak geldiği için bi dakka nası demliyorduk şimdi bunları diye bi afalladım. Paketin üzerinde French Press ile demlenebilir yazıyor evet ama bence öğütme seviyesi french press için biraz ince. Uzun süredir kullanmadığım Braun Filtre Kahve Makinesi tozlu rafından inip güzelce temizlendi. Allahtan her zaman Kağıt Kahve Filtresi bulunduran ve çeşitli yerlerde kullanan biriyim ki filtremde hazırda vardı. Hemen bir miktar kahve ekleyip makineyi çalıştırdım.

TADIM NOTLARI

Uzun süredir filtre kahve makinesi ile kahve demleyip içmediğim için biraz değişik geldi başlangıçta. Filtre kahve makinesinin o tertemiz ve berrak kahvesi insanı cezbediyor. Espresso ve türevlerine göre biraz hafif bir içimi var Jacobs‘un. Aroma olarak birçok hazır paket filtre kahveden kat ve kat yoğun ve güçlü olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Gayet yumuşak içimli ve düşük asiditeye sahip bir kahve olan Jacobsyoğun kavrulmuş diğer kahveler gibi acı değil. İnsan ister istemez “bu almanlar kahve işini biliyor arkadaş” diyor…

Paket üzerinde üretim yeri olarak Bulgaristan yazıyor ama tabiki kahvelerin geldiği yer değil. Sadece ambalajlama ve belki kavurma işleminin yapıldığı ülke. Jacobs‘un hangi bölge kahvelerini kullandığı ile ilgili detaylı bir bilgi bulamadım. Ama kendilerine göre hazırladıkları özel bir blend olduğunu tahmin ediyorum. Kavrulma derecesi ve çekirdek seçimleri bence çok başarılı. Yumuşak ama yoğun gövdeli bir kahve içmek istiyorsanız kesinlikle Jacobs Monarch Filtre Kahve sizin için biçilmiş kaftan diyerek incelemeyi noktalamak istiyorum.

Bol kafeinli günler…

Blog Yazılarımız
Tümünü Görüntüle
Cafflano All In One Manuel Kahve Makinesi
Su gibi tükettiğimiz, o sıcacık tadının eksikliğini içmediğimiz her gün hissettiğimiz bir sıcak içecek haline geldi, kahve. Eskiden beri kültürümüzün bir parçası olan kahve, gün geçtikçe cafe kültürünün de etkisiyle farklı çeşitleri ile karşımıza çıkmakta.
Bialetti
Kahve, hayatımıza yıllar öncesinde giren, önceleri sadece sıcak sohbet ortamlarında 40 yıl hatır alma niyetiyle içtiğimiz, şimdi ki zamanda ise onsuz yapamadığımız biricik kafein depomuz. Ülkemizde var olan Türk kahvesinin yanı sıra dünya kahvelerine de rağbet oldukça fazla. Peki, ülkemizde her evde bulunan Türk kahvesi cezvesi gibi, İtalya’da her evde olan Bialetti hakkında biraz konuşmaya ne dersiniz? Haydi, İtalyanların cezvesine bir göz atalım.
Kurukahveci Mehmet Efendi Colombian Filtre Kahvesi
Cafe kültürü, ülkemizde yaygın hale gelen bir kültür. Bazen arkadaşlarla vakit geçirmek amacıyla bazen herkesten uzak sessiz sakin bir yer arayışıyla gittiğimiz mekanların sayısı günden güne çoğalmakta. Bu kültürün bu denli yaygınlaşması ile tabi ki bazı unsurları beraberinde getirdi. Bu unsurlardan biri içecek skalasında ki genişlik. Çeşitli Türk kahveleri, dünya kahveleri, filtre kahveler, sıcak ve soğuk içecekler olarak birçok içecek çeşidi ortaya çıktı.
Horeca (Horeka) Nedir?
Horeca Nedir? Horeca nedir   sorusu oldukça merak edilen bir sorudur. Bunun nedeni son zamanlarda Horeca sektörünün oldukça popüler olmasıdır.
Mokapot Kahvesi
Evde kendi kahvenizi kendiniz demlemek istediğinizde tercih edebileceğiniz özel cezve seçenekleri arasında yer alan   mokapot kahvesi   özel inceliği sayesinde kısa süre içerisinde demleme işlemini yapılmasını sağlamaktadır. Bunun için özellikle tercih edeceğiniz espresso kahve seçeneği veya çekilme kahveyle istediğiniz incelikte kahveye sahip olabilirsiniz.
Delonghi Kahve Makinenize İyi Bakıyor
Delonghi kahve makinası satın aldığınızda bakım ürünleri ile kahve makinanız her zaman yeni gibi kalır. Peki Delonghi kahve makinası bakım ürünleri nelerdir? 
Nepresso Kapsül, Nespresso Uyumlu Kapsül
  Nespresso, espresso kahve seven kahveseverler için üretilmiş, kahveyi işleyişi biraz daha farklı olan makinelerdir. Bu makineler filtre kahve makineleri aksine kahve koyduğumuz bir hazne yok, bu bölüm yerine kapsül kahvelerin makine konduğu bir bölüm var.
Cafe Ambruvase Taze Yöresel Kahveler
Kahve yetiştiği bölgenin iklimine, çevreında olan bitkilere ve gölge için aralarına dikilen ağaçlara (muz, mango, kakao vs.) ve işlenişine göre farklı tad ve aromalara haizdir. Sizlere her yöreden ve değişik işleniş biçiminden (yıkanarak, naturel kurutulmuş, ayıklanarak kurutulmuş vs.) kahveler getirerek, bunları bizzat deneyimlemenizi sağlıyoruz. Ayrıca dünyanın en önemli kahve bölgelerinde yılda bir kez düzenlenen ve dünya genelinde kabul görmüş olan Cup of Excellence® kahve hazzımlarından 84 ve...
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.