Sırala
Görünüm:
1 2 3 4
Toplam 51 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4

Sıcak İçecekler

Temel ihtiyacımız sudan sonra, sık sık içecek tüketen bir toplumuz. Arkadaş gruplarında çeşitli Çaylar, iş görüşmelerinde ki bir yudum alınan Kahveler, yaz mevsiminde de soğuk bir limonatalar… Hayatımızın büyük bir kısmını Sıcak İçecekler oluşturmakta.

Güzel sohbetlerin başlangıç noktası: Çaylar

Çay, kültürümüzde önemli bir yere hitap etmektedir. Bayramlarda tüm aile bir aradayken içilen Çaylar, Pazar kahvaltılarının vazgeçilmezi olan Çaylar… Kültürümüzde önemli yere sahip olan Çaylar, içimizi ısıtan sohbetlerin güzel başlangıç noktasıdır. Bu yüzden çay makineleri oldukça önemli bir yere sahiptir. Özellikle ülkemizde çok eskiye dayanan kıraathane kültürü çay makinelerine verilen önemin başlangıç noktasını oluşturmaktadır. Çayın ise birçok yararı bulunmaktadır.

Dökme Türk Çaylarını içeriğinde bulunan TF – 2 adlı polifenol kanserle mücadelesi ile bilinen bir maddedir. Çayın içinde bulunan bu madde kanserli hücrelerin yok olmasına yardımcı olurken aynı zamanda kanserli hücre oluşumunu önlemektedir. Bilinenin aksine dökme Türk Çaylarının sağlığa bir zararı olmamasından dolayı kolon kanseri ile mücadelede veya tedavi sürecinde dökme Türk çayı önerilmektedir.

Vücudumuzun hastalıkların temel kaynağı olarak bilinen serbest radikallare karşı açtığı savaş ile dökme Türk Çayları sağlık açısından çok önemlidir. Çayın yapısında bulunan antioksidan özelliği ile kişinin hastalığa yakalanma riski oldukça düşük seviye indirger.

Hollanda da yapılan araştırmalar sonucunda, günde 2 ila 3 bardak çay içen kişilerin, çay içmeyen kişilere oranla %70 daha az kalp krizi tehlikesi ile karşı karşıya kaldıkları ispatlanmıştır. Dökme Türk çayı tüketiminin kalp sağlığı yararı son zamanlarda oldukça fazla konuşulan bir konudur.

Mutluluk hormonu ile bilinen: Çikolatalar

Günümüzde vazgeçemediğimiz özellikle mutluluk hormonu salgıladığı için adeta o tüm kalorileri yok saydığımız çikolatanın tarihi çok eski zamanlara dayanmaktadır. Bu benzersiz lezzet insanlığa damga vurmuş bir tatlı türü olduğunu söyleyebiliriz. Çikolataların temeli, M.Ö. 1500 yılına kadar gittiği düşünülmektedir. İnsanlığın köklü uygarlıklarından biri olan Aztekler zamanında çikolata yenilecek bir tatlı çeşidi olmaktan ziyade, cenaze törenleri veya kutlamalar gibi özel ve dini günlerde kullanılmak üzere tüketilen bir tatlı çeşidi imiş. Çikolatanın ham maddesi olan kakao ise o kadar değerli bir olguya sahipmiş ki alışveriş zamanlarında para yerine kullanılan bir değermiş. Bu kadar değerli bir yiyecek olan kakaoya Aztek uygarlığı “Tanrının Yiyeceği” anlamında kullanılan bir besinmiş.

Kahvelerin olmazsa olmazı: Kahve Kremaları

Kahve kremaları, Kahvenin o sertlik derecesini kırmak daha yumuşak bir tat elde etmek için kullanılmaktadır. Kahve kremaları, Kahvenin tadının muhteşem dengelenmesinde rol oynar diyebiliriz. Kahvenin yoğun hazzı sıvı kremalar yolu ile daha da doruklara çıkmakta. Kahve kremaları normal sütle kıyaslandığında Kahveye daha yumuşak daha hoş bir tat ve kalite eklemektedir. Ayrıca Kahve kremaları eklendikleri Kahvelere daha az yağ oranı eklemektedirler, bu oran normal süte kıyasla oldukça düşük bir orandır. Ayrıca su yağ oranından dolayı içilen Kahvenin koyulaşma ihtimali daha zordur. Bu sebeple yumuşak bir içim sağlanır.

Cafe kültürü ile vazgeçilmezimiz olan: Espresso Bazlı Sıcak İçecekler

Espresso bazlı Sıcak İçecekler bakımından en çok bilinen Kahve türü lattedir. Kelime anlamı itibariyle incelediğimizde Latte kelimesi, esasında İtalya’da Caffe Latte olarak geçmektedir. Latte kelime anlamı itibariyle süt anlamına gelmektedir buradan Caffe lattenin, sütlü Kahve anlamına geldiğini anlayabiliriz. Latte yapımının teknik boyutunu kısaca tanımlayacak olursak eğer, Latte espresso Kahvesinin süt ile birleştirilmesi olarak tanımlanabilir.

Ana vatanı İtalya olup tüm dünyayı kasıp kavuran Latte, İtalyanların sabah kahvaltılarında sık sık tükettiği yumuşak içimli bir içecektir. Belirttiğimiz üzere ülkemizde cafe kültürünün bu denli yayılması ile ülkemizde de Kahve severler tarafından sevgiyle karşılanmış bir içecek türüdür.

Sıcak yaz günlerinde, serinletici molalar: Soğuk İçecekler

Sıcak yaz günlerinde, serinletici etkisi ile sürekli olarak tükettiğimiz bir içecek limonata. Çocukluğumuzun temeli diyebiliriz, çünkü Türk kültüründe limonatanın hatırı sayılır bir yeri bulunmaktadır. Ana maddesi limon ve limon suyu oluşturmaktadır. Limonun ferahlatıcı özelliği yaz mevsiminin kavurucu sıcaklarında dahi sizi etkisi alacaktır. Ana maddesi sebebi ile limonata lezzetli olmasının yanı sıra oldukça faydalı bir içecek türüdür. Bu içecek türü ile ilgili olarak C vitamini deposu olmasının yanı sıra birçok faydası olduğu da bilinmektedir. Bu faydalardan biri ise yaz mevsiminin kavurucu sıcaklarının en büyük zararlarından biri güneşten alınan ultraviyole ışınları. Vücuda oldukça zararlı olan ultraviyole ışınlarının, en çok zarar verdiği böyle tartışmasız olarak göz bölgesidir. Ultraviyole ışınları sebebi ile katarakt gibi hastalıklar baş gösterebilmektedir. Limondan gelen etki limonata ile sadece sizi ferahlatmak ile kalmayıp gözünüzün ultraviyole ışınlarına karşı olan direncini arttırmaktadır.

 

 

https://www.Kahveciniz.com/icecekler

 

S

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.