Ambruvase Guatemala Shb Fedecocagua Çiğ Kahve Çekirdeği 250 Gr

88,56 TL
Cafe Ambruvase

Ambruvase Guatemala Shb Fedecocagua Çiğ Kahve Çekirdeği 250 Gr

Cafe Ambruvase

Ambruvase Guatemala Shb Fedecocagua Çiğ Kahve Çekirdeği 250 Gr

Stok Kodu : K01232
SKT : 20.05.2023
Yüksek dağlarda çeşitleri ile baharatlı veya floral asitlik özellikleri doğrultusunda mükemmel lezzetler sunarlar.
88,56 TL
güvenli alışveriş
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

güvenli alışveriş Güvenli Alışveriş 3D Güvenlik
ücretsiz kargo Ücretsiz Kargo 400 TL üzeri Alışverişlerde
havale ödeme Havale/EFT Havale/EFT ile Ödeme
aynı gün kargo Aynı Gün Kargo 16:00'ya Kadar Verilen Siparişlerde
telefonla sipariş Müşteri Hizmetleri 0 536 713 22 22
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Öneri Kutusu
 • Ambruvase Guatemala Shb Fedecocagua Çiğ Kahve Çekirdeği 250 Gr

  Guatemala Kahvesi Çeşitleri

  Yüksek dağlarda çeşitleri ile baharatlı veya floral asitlik özellikleri doğrultusunda mükemmel lezzetler sunarlar. Sert tohum olarak nitelendirilen Antigua ve Atitlan kahveleri bu özelliğe birer örnektir. San Marcos ve Karayip Deniz’inin havasının etkili olduğu yerlerdeki kahvelerin ise az asitlik özelliği ve buna karşın çok meyveli olmaları söz konusu oluyor. Guatemala’da beş bölgeli volkanik bileşen kahveleri yer alır. Toprağın en yüksek oranda organik bileşene sahip olduğu kahve ise Atitlan olarak karşımıza çıkıyor. Atitlan heybetli volkanların yamaçlarında yetişen bir kahve çeşidi olmaktadır. Kahve adını Atitlan gölü çevresinde yetişmesi ile bu gölden alır.

  Guatemala Kahvesi Nasıldır?

  Guatemala bölgesinde yetişen çeşitlere bakıldığında Guatemala kahvesi nasıl sorusu ortaya çıkıyor. Bu soruya verilecek cevap tamamen kahve çeşitlerinin özelliklerine dayanıyor. Aslında çoğunlukla farklı damak tatlarına hizmet etmesi ile düşünülebilir. Bu doğrultuda çeşitlerine ve tat özelliklerine şöyle değinilebilir:

  Antigua

  Guatemala kahveleri arasında en çok farklılaştırılan çeşit olarak karşımıza çıkıyor. Bir kahveden farklı aromaları almak isteyenlere göre bir lezzet.

  Coban

  Guatemala bölgesinde en kaliteli kahve ünvanını almayı başaran kahve Coban kahvesi olarak karşımıza çıkıyor. Coban kahvesinin yetiştiği yer Guatemala’nın Kuzey bölgeleridir.

  Huehuetenango

  Guatemala bölgesinin en kaliteli kahvelerinden bir diğeri de Huehuetenango oluyor. Tüm çeşitleri denemek içiğn kahveciniz.com’u ziyaret edin!

  Guatemala Kahvesi Tarımı

  Kahvenin yıllık üretimine bakıldığında 3.700.000 torba olduğu kanıtına varılıyor. Guatemala’nın en iyi kahvesine karar vermek için baharat ve tütsü tatlarının yoğunluğuna değinmek gerekir. En iyi Guatemala kahvesi baharat ve tütsü tatları ile öne çıkmakta ve bu özelliği gösteren kahve çeşitleri ülkede yoğun ilgi görmektedir.

  Böyle bir özelliği gösteren kahve ülkede yetişen diğer bütün kahvelerden ayrıcalık gösteriyor. Baharat ve tütsü yoğunluğu ile öne çıkan bu kahve yoğun asitlik özelliği ile de dikkat çekiyor. En güzel Guatemala kahvesi ya tam olgun olmalı ya da orta derecede olgunluğa kavuşmalıdır. Tat açısından da son derece karakteristik nitelik gösterir.

  cafe-ambruvase.png (43 KB)

  Cafe Ambruvase
  Ruanda'nın o meşhur kahve mabedi köylerinden olan Cyiya'da yaşayan dünyanıın en güzel kahvesinin sahibi Ambruvase. Yaşlıdır, aksidir ama kahvesine katar sertliğini. Kendi yetiştirdiği kahveler onun için mal mülk değil eksik olan evlat sevgisidir. Özel yetiştirdiği kahvesi her köşe başında içildi, her sohbete ortak olmadı ama adının her sohbetlere ortak olması dileğiyle...Damağınızda çikolata kreması, karamel dokunuşları, fındık ve kaju esintileri bırakarak sabahları yatağınızdan kalkabilmenizin ödülü olacaktır. Düşük asidik değeri sayesinde midenizin dostudur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.