Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 4 ürün görüntüleniyor.

Frozen Meyve Püresi

Yaz mevsiminin kavuru sıcaklarından bunalanların en sık tercih ettiği bir diğer içecek türü Frozen Meyve Püresi. Sıcak havalarda soğuk su bile o bunaltcı sıcağın önüne geçemezken Frozen Meyve Püresi ferahlama ihtiyacını sonuna kadar gideren içecek türüdür.

Yaz mevsiminin serintici içeceği Frozen Meyve Püresi nedir?

Amerikadan tüm dünyaya yayılmış bir içecek türü olan Frozen Meyve Püresi, meyve ve dondurmanın eşsiz birlikteliği ile meydana gelmekte. Aynı zamanda bu karışma ezilmiş buz eklemeyerek daha soğuk bir hale getirilirken aynı zaman da çeşitli meyve kombinasyonları karıştırılabilir. Ezilmiş buz sayesinde sıcak havalarda minik serinletici molalar vermenizi sağlıyor Frozen Meyve Püresi.

Yaz mevsiminin serintici içeceği Frozen Meyve Püresi nasıl hazırlanır?

Kendi yaptığım el emeğimle serinlemek istiyorum diyorsanız ilk olarak yapmanız gereken hangi meyveleri kullanmak istediğinize karar vermeniz ya da hangi ana madde kullanmak istediğinize karar vermelisiniz. Frozen Meyve Püresi yapımından en çok kullanılan meyve yazın sevilen meyvesi çilek olmakla birlikte aynı zamanda muz da tercih edilen bir diğer meyve türü. Veya bu iki meyve dışında sizin damak zevkinize uygun bir başka meyve de kullabilirsiniz. Meyvenizde karar kıldıktan sonra dilerseniz Frozen Meyve Püresinizini içine vanilya ya da çikolata çeşitlerinden birini ekleyebilir Frozen Meyve Püresinin tadına tat katabilirsiniz. Hazırladığınız malzemelerden sonraki adım ise teknik boyuta geçiştir.

Öncelikle Frozen Meyve Püresinizi hazırlamanız için blenderınızın içine istediğiniz miktarda buz küpleri eklemesiniz. Ardından soğukluğu ve tatlılığı ile kalbimizi feth eden sevdiğiniz bir dondurma çeşidine geliyor sıra. Frozen Meyve Püresinizde kullanmak istediğiniz dondurma çeşidinizden 1 ila 2 top arasında blendrınıza ekleyin.

Daha soğuk bir Frozen Meyve Püresi elde etmek için blendra eklediğiniz ekstra buzdan sonra diğer damak tadınıza uygun seçmiş olduğunuz malzemeleri de ekleyin. İstediğiniz hangi meyve ise veya hangi çikolata türü ise bunların için de bulunduğu bir Frozen Meyve Püresi yapabilirsiniz. Farklı bir tat elde etmek istiyorum diyorsanız, oreo parçacıkları veya şeker şurubu ekleyebilirsiniz. Tüm malzemeleri ekledikten sonra önce hızlı daha sonra yavaş bir şekilde blenderı çalıştırın. Hazırladığınız karışım yumuşak ama tam anlamıyla sulu olmayan bir kıvama geldiğinde Frozen Meyve Püresiniz hazır halde olduğu anlamına gelir.

Güzel Frozen Meyve Püresi hazırlamanın püf noktaları nelerdir?

Aldığınız her yudumda hem serinleyeyim hem de o güzel tadın hazzını yaşayayım diyorsanız, Frozen Meyve Püresi yapımında bazı püf noktalar bulunmaktadır. Bu püf noktalardan birincisi ve en önemlisi kullandığınız malzemelerin taptaze olmasıdır. Bu kural kullanacak olduğunuz buz küplerinden meyve parçacıklarına kadar geçerlidir. Bu sebeple mevsim meyvelerini kullanmanız sizin için güzel bir seçenek olabilir. Ayrıca meyve kombinasyonları ile oldukça farklı tatlar ve güzel lezzetler deneyimleyebilirsiniz. İstediğiniz meyveleri kullanarak damak tadınıza uygun sıcak yaz günlerinde kısa serinletici molaları Frozen Meyve Püresi ile oluşturabilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.