Sırala
Görünüm:
Toplam 4 ürün görüntüleniyor.

Felicita Kahve Terazisi

Kahve terazileri, kahve dünyasında artık her yerde görülebilen ve oldukça önemli olan ekipmanlardır. Dışarıdan bakıldığında çok sıradan bir ekipman gibi görünse de bu teraziler, baristaların başta espresso olmak üzere diğer kahveleri hazırlarken ince ayarlamalar yapmalarını ve ustalıklarını geliştirmelerini sağlamaktadır. Bu bağlamda, önemi çok büyük olan bu ekipmanlar ile ilgili her geçen yıl, kahve dünyasının önde gelen markaları birçok çalışma gerçekleştirerek piyasaya yeni  ürünler sunmaktadır.

Bu ürünler arasında, özellikle son yıllarda, Felicita'nın yeni kahve terazileri gittikçe daha fazla ilgi görmüş ve kahve dükkanlarındaki yerini almaya başlamıştır. Bu ürünler arasında Arc, Incline ve Parallel olmak üzere üç tip kahve terazisi yer almaktadır.

Felicita Arc

Arc, bu ürün gamının en küçüğüdür fakat en etkili ve en fazla sevilen modellerden biridir. Sahip olduğu özellikler, bu terazinin bir espresso makinesiyle birlikte kullanıldığında çok leziz kahveler üretilmesini sağlamaktadır.

Normal şartlarda kahve terazisinden beklenilen standart dara alma ve zamanlayıcı işlevlerinin yanında, Arc, otomatik dara ve otomatik zamanlama işlevlerine de sahiptir. Bu fonksiyon ile terazileri kullanarak ekstraksiyon işleminin yapılması mümkün hale gelmektedir.

Ölçekler 0,1 g hassasiyetine sahiptir. Ağırlık değişimlerine karşı verdiği tepkiler çok hızlıdır ve ekran çeşitli bakış açılarından bile net olarak görünmektedir. Bu sayede, birkaç metre uzakt iş yaparken kahve terazisini okumak ve ddeğişiklikleri izlemek mümkündür. Bunun yanında, Felicita Arc’ın suya dayanıklı olduğu ve su geçirmez özelliğinin bulunduğunu belirtmekte fayda var.

Felicita Arc’ın ilk bakışta öne çıkan bazı özellikleri şunlardır:

 • Suya dayanıklıdır
 • 2 kg'a kadar hızlı ve duyarlı bir şekilde 0.1 g hassasiyetinde ağırlık değişim özelliği mevcuttur.
 • Elden kaymaz, ısıya dayanıklı çıkarılabilir bir kauçuk örtüye sahiptir.
 • Otomatik dara ve otomatik zamanlayıcı ve başlat / durdur özelliği
 • USB ile şarj edilir (şarj ederken kullanılabilir)
 • Üzerine tam bir porta filtre takılabilir.

 

Felicita Incline

Incline, Felicita’nın iki filtre demleme terazisinden biridir. Arc modeli de filtre kahve demleme için kullanılabilmesine rağmen, birçok demleme kabı için biraz küçük kalmaktadır. Bununla birlikte, eğer tam boy bir Chemex demleme yapılıyorsa, Incline modeli de küçük kalabilir; bu durumda Parallel adı verilen diğer model kullanımı daha uygundur. Bu modelden de iilerleyen kısımlarda bahsedilecektir.

Tipik tek demlik kahve barı (veya ev tipi kahve demliği) için, Incline, hızlı yanıt veren doğru bir kahve terazisi seçimi olacaktır. Arc'dan biraz daha büyük olan Incline'ın daha parlak ve açılı ekranı zaman ve ağırlık okuması işlemlerini kolaylaştırmaktadır. Çıkarılabilir ısıya dayanıklı kauçuk örtüsü, kolayca temizlenebilmesi için kaldırılıp değiştirilebildiğinden kullanışlı bir aksesuar olarak öne çıkmaktadır. Arc'dan biraz daha büyük olması, aynı zamanda bir kafe öğütücü veya espresso makinesinin yanında iyi bir portafilter veya kahve ölçeği olarak da işlev görmesini sağlamaktadır.

 

Felicita Incline’ın ilk bakışta öne çıkan bazı özellikleri şunlardır:

 • Hızlı, duyarlı ve 0.1 g hassasiyetinde ağırlık değişimlerinin izlenebilmesi
 • 2 kg kapasite (100 g kalibrasyon ağırlığı da dahil)
 • Kaymaz, ısıya dayanıklı çıkarılabilir kauçuk örtü
 • USB ile şarj edilir ve şarj ederken de kullanılabilir
 • Çok büyük ölçüler dışındaki her portafiltreye uygunluk
 • Çok kolay bir kullanım; net ekran ve duyarlı dokunmatik tuşlar

 

Felicita Parallel

Paralel, Felicita kahve terazisi ürün grubunun en büyüğüdür. Arc ve Incline modellerine göre daha fazla alan kaplamaktadır.

Eğer uygun yeriniz varsa Parallel, kahve hazırlayacağınız ortamda sizin için çok iyi bir tercih olacaktır. Tam boy bir Chemex’i (en büyük kahve demleme kaplarından biri) alabilecek kadar büyüktür ve kaymaz, kauçuk, sağlam ve ısıya dayanıklı bir platforma sahiptir.

Parallel, değişikliklere cevap vermede oldukça hızlıdır ve otomatik dara alma özelliğine sahiptir. Parallel modeli ile ilgili en büyük sorun, ekranın Arc ve Incline ile karşılaştırıldığında daha az kontrast ve parlaklığa sahip olmasıdır. Bu da uzaktan veya parlak doğal ışık altında değerleri okumayı zorlaştırmaktadır

Felicita Parallel’in ilk bakışta öne çıkan bazı özellikleri şunlardır:

 • Hızlı ve duyarlı 0.1 g hassasiyette ağırlık değişimi
 • 2 kg kapasite (100 g kalibrasyon ağırlığı da dahil olmak üzere)
 • Kaymaz, ısıya dayanıklı çıkarılabilir kauçuk örtü
 • USB ile şarj edilir (şarj ederken de kullanılabilmektedir)
 • Chemex gibi büyük demleme kapları ile uyumluluk
 • Otomatik dara alma
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.