Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 3 ürün görüntüleniyor.

Diğer Soslar

Yemek yerken artık fast-food sayesinde Soslar hayatımızın oldukça içine girdi. En çok kullanılan Soslar ise Ketçap ve mayanez başta olmak üzere, Hardal ve barbekü, acı Soslar diyebiliriz.

Ketçabın faydaları nelerdir?

Ketçabın vücuda oldukça büyük faydaları bulunmaktadır. Bu faydaları şu şekilde sıralayabiliriz:

Sanılanın aksine Ketçap yağ içermeyen bir sos çeşididir. Kalori bazında baktığımızda ise bir yemek kaşığı Ketçapta yaklaşık 16 kalori bulunmaktadır.

Ana maddesinin domates olduğu bilinmekte ayrıca dört yemek kaşığı Ketçap, orta boy bir domatesin besin değerlerine sahiptir.

Rakamlar ile açıklacak olursak eğer  100 gr Ketçap, 3 mg likopen içerir. Likopen, kırmızı sebze ve meyvelerde bulunan karotenoid ve fito-besleyiciler içerir. Hücrelerdeki DNA hasarını önler, kansere ve kalp hastalıklarına karşı korur, moleküler dejenerasyonu önlemektedir.

Ketçap iyi bir likopen deposu olduğu için göğüs kanseri önleyici bir yapıya sahiptir.

Ketçap zengin mineralleri sayesinde prostat kanserini önler.

Ketçabın cilt sağlığına katkıları vardır. Ketçap, güneşin olumsuz etki ettiği cilt yüzeyinin hücre yenilenmesinde etkendir ve ultraviyole ışınlarına karşı korur.

Ketçabın kemik sağlığını güçlendirici etkisi bulunmaktadır. İçerdiği antioksidanlar sebebi ile Ketçap yeni kemik hücresi üretiminin dengesini sağlar.

Ketçabın görme sağlığına olumlu etkileri vardır. Ketçap zengin mineralleri ile moleküler dejenerasyonu ve gece körlüğünü önler.

Mayonezin faydaları nelerdir?

Mayonezin yapısında bulunan yumurta sebebi ile birçok faydası vardır. Ancak bir alanda Mayonezin faydası her kesimden insan tarafından benimsenmiştir. Mayonez saç bakımında oldukça önemli bir yere sahiptir. Mayonezin  içinde bulunan birçok saç bakım maskesi bulunmaktadır. Bu maskeler saçı beslerken aynı zamanda parlaklık da vermektedir.

 Hardalın faydaları nelerdir?

Hardal genellikle Akdeniz bölgesinde yetişmekte olan turpgiller ailesinden olan otsu bir bitkidir. Hardalın boyu yaklaşık olarak 50 cm'ye kadar uzar. Tüylü yaprakları vardır. Tohumlarında eterik yağ mevcuttur. Hardal beyaz ve siyah olmak üzere 2 türde olabilir. Beyaz Hardalın çiçekleri beyaz ya da soluk kırmızı rengindedir. İri tanelidir. Siyah Hardalın çiçekleri ise sarı renktedir. Meyveleri, sivri, kısa ve dört köşelidir. Siyah Hardalın tohumları hekimlikte kullanılır.

Hardalın saymakla bitmeyen faydaları vardır. Yapısı itibariyle oldukça yararlı bir bitkidir.

 

 • Hardal hazmı kolaylaştırır.
 • Hardal kabızlık problemini gidermektedir.
 • Hardal Göğsü yumuşatır ve aynı zamanda öksürük problemine iyi gelir
 • Hardal göğüs hastalıklarına iyi gelmektedir.
 • Hardal,bronşit ve zatürre gibi hastalıklara iyi gelir.
 • Hardalın en ilginç özelliklerinden biri zehirlenme vakalarında kullanılmasıdır.
 • Hardalın ağrı kesici etkisi bulunmaktadır. Bel, boyun ve diz ağrılarını iyileştirir. Romatizma ağrılarına iyi gelir ve ayrıca ağrıyan diş üzerine konulursa ağrıyı keser.
 • Hardal cilt bakımında önemli yere sahiptir, cildi güzelleştirir.
 • Hardalın kan şekerini düzenleyici etkisi vardır.
 • Hardal iştah açıcı bir etki yaratır.
 • Hardal zengin yapısısebebi ile hastalıkları hafifletir ve akciğer zarı iltihabında iyileştiricidir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.