Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 4 ürün görüntüleniyor.

Dekor Topping

Uykusuz gecelerin ve uzun çalışma saatlerinin dostu, uykunun düşmanı, dost meclislerindeki koyu muhabbetin vazgeçilmezidir, Kahve. Ülkemiz ve dünya çapında bir Kahve kültürü var ve bu Kahve kültürü uzun yıllara dayanmakta. Geçmişten günümüze değişmeyen değerlerden biridir Kahve çekirdeği. Kahve çekirdeğinin serüvenine son yıllarda birçok Kahve çeşidi eklendi. Soğuk içecekler ve sıcak içecekler bazında birçok Kahve türü çıktı ve bu Kahve türleri ülkemizde cafe kültürünün de etkisi ile oldukça popüler olmaya başladı. Bu Kahve türlerinin çıkması ile her kesimden insanın damak tadına uyum sağlaması amacı ile bir kavram daha ortaya çıktı. Bu kavram Dekor Topping.

Dekor Topping nedir?

Dekor Topping, Kahvelerin içine farklı aromalar katmak için üretilmiş olan farklı tatlardaki kremalardır. Dekor Topping ile birçok farklı tadı deneyimleyebilir ve ardından sizin damak tadınıza en uygun olan Kahveyi deneyimleyebilirsiniz. Ben farklı tatları deneyimlemeyi kendimi şaşırtmayı seviyorum diyorsanız Dekor Topping tam size uygun veya ben tek bir Kahve severim hep onu içerim diyorsanız sizin damak zevkinize uygun bir Kahve şurubu mutlaka mevcuttur. Çünkü Dekor Topping kategorisi oldukça geniş bir alana yayılmaktadır. Kahvenize ister vanilyalı, ister çikolatalı, ister çilekli ve daha envai çeşit Kahve şurubu ekleyip farklı tatları deneyimleyebilirsiniz. Üstelik esasında kremamsı bir yapıda olması sebebi ile mesela lattenizin üzerine krema ekleyerek Dekor Topping ile süsleyebilirsiniz.

Dekor Topping nasıl kullanılır?

Dekor Topping, hem sıcak Kahve içeceklerinde hem de soğuk Kahve içeceklerinde kullanılabilir. Çünkü esasında Kahveyi süslemek amacı ile kullanıldığı için Dekor Topping tüm Kahve çeşitlerine hitap etmektedir. Sıcak türdeki bir Kahvenin üzerine krema sıkarak ve ardından Dekor Topping ile süsleyebilirsiniz veya soğuk türdeki bir Kahvenin üzerine yine krema sıkaraak aynı işlemi gerçekleştirebilir ve güzel bir Kahve görünümü elde edebilirsiniz.

Bir Kahveye ne kadar Dekor Topping  eklenmelidir?

Dekor Topping eklemek tamamen sizin kontrolünüzde olan bir durumdur. Kahvenizin üzerine süsleyecek olduğunuz Dekor Toppingler sizin zevkinize hitap ettiği için tamamen sizin kontrolünüzde bir kullanıma sahiptir tıpkı yine sizin seçecek olduğunuz aromada olduğu gibi.Tamamen sizin damak tadınıza uygun olarak seçtiğiniz bu Dekor Toppingler yine sizin damak zevkinize uygun olarak doz olarak kullanılmaktadır.

Dekor Topping ile latte nasıl yapılır?

Latte en güzel en yoğun olarak Kahve makinelerinde ile yapılmaktır. Bu Kahve makineleri ile lattenin temelini oluşturan süt köpürtme yapılabilmektedir. Öncelik olarak latte yapımında, espersso Kahve hazırlanır. Taze çekilmiş bir Kahveye bu genellikle 14 ila 18 gr arasında tercih edilmektedir, barista ekipmanı olan tamper aracılığı ile düzleştirilip preslendikten sonra espresso makinesine yerleştirilir Bu şekilde espresso Kahvemiz hazır oluyor.Ardından latteyi asıl latte yapan süt kreması hazırlanıyor.  Isıtılan süt krema haline getirilir. Ardından hazırlanmış olan kremamsı yapıdaki süt espresso Kahvenin üzerine eklenir. Bu aşamadan sonra istediğiniz Dekor Topping aroması ile Kahvenizi bambaşka bir boyuta taşıyabilirsiniz.

Dekor Topping ile mocha nasıl yapılır?

Mocha espresso bazlı bir içecek olduğu için ilk yapılması gereken espresso Kahvenin yapımıdır. Taze çekilmiş bir Kahveye bu genellikle 14 ila 18 gr arasında tercih edilmektedir, barista ekipmanı olan tamper aracılığı ile düzleştirilip preslendikten sonra espresso makinesine yerleştirilir. Hazır hale getirilmiş olan espessonun içine çikolata aroması eklenir. Ardından mochanın yapımında ki en önemli aşama olan buhar yöntemi ile süt ısıtılmaktadır. Isıtılan süt krema haline getirilir. Ardından hazırlanmış olan kremamsı yapıdaki süt çikolatalı espressonun üzerine eklenir. Bu aşamadan sonra istediğiniz Dekor Topping aroması ile mochanızın şenlendirebilirsiniz.

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.