Sırala
Görünüm:
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

1882’den Beri Değişmeyen Bir Kahve Tutkusu: Caffe Vergnano

İtalya'nın Piyemonte bölgesindeki eski bir kahve üreticisi olan Caffe Vergnano, dört kuşaktır Vergnano ailesi tarafından yönetilen ve efsane kahve lezzetleri sunan bir markadır. Çok köklü bir geçmişi olan firma, geleceğe yaratıcılık, yenilikçilik ve kaliteye odaklanarak bakmakta ve bu muhteşem lezzetleri daha fazla insana ulaştırmak için var gücüyle çalışmaktadır.

Tüm dünyaya en kaliteli ve en lezzetli kahveleri sunan ülkelerin başında gelen İtalya’da uzun ve prestijli bir tarihe sahip bir şirket olan Caffè Vergnano, 1882 yılında kurulmuştur. Domenico Vergnano tarafından Turin tepelerinin eteğinde küçük bir kasaba olan Chieri'de küçük bir eczacı olarak başlatılan yolculuk günümüze kadar büyük bir başarı ile ulaşabilmiştir.

Tam bir kahve tutkunu olan Vergnano ailesinin hedefi büyüktü. Küçük bir dükkan ile başlayan bu süreç içerisinde kısa sürede kahve yapmanın ve satmanın neredeyse bütün sırlarını çözmeyi başarmışlardı. Faaliyetlerine çok hızlı bir şekilde devam eden şirket, Torino, Alba ve Chieri'de ilk üç İtalyan deposunu açmıştır. Ancak şirketin büyümesini hızlandıran en önemli ve en büyük adım 1930’lu yıllarda olmuştur. Kenya'da kahve üreten bir çiftliğin satın alınması ile birlikte şirket bir dünya markası olma yolunda ciddi ilerlemeler kaydetmeye başladı.

İlerleyen yıllarda üretim ve pazarlama konusunda sürekli büyüyen şirket, bugün 13.500 metrekarelik fabrikasında ve 18 otomatik üretim hattında sadece İtalya değil tüm dünyaya ihraç edilecek lezzetli kahvelerin üretimini yapmaktadır. İtalya'nın perakende kahve pazarında en büyük altı şirket arasında yer alan Caffe Vergnano, İtalya'nın 19 bölgesinde faaliyet gösterirken, 4500 civarında Horeca (yiyecek ve içecek sektörünün tümüne verilen isim) müşterisine sahiptir. Dünyada 19 ülkede 70’den fazla kahve dükkanı ile hizmet veren şirket, ayrıca, 80'den fazla ülkeye başarıyla ihracat yapmaktadır.

Kahve Üretim Süreci

Gelenekler ve yeniliğin mükemmel bir karışımı olan Caffe Vergnano kahvelerinin çiftlikten fincana giden yolculuğu, en kaliteli kahve çekirdeklerinin büyük bir titizlikle seçilmesi ile başlamaktadır. En köklü geleneklere sadık bir kurum olan şirket aslını korurken, aynı zamanda en dinamik ve öncü kahve üreticilerden biri olmuştur.

Kavurma, kahvenin işlenme sürecinin en hassas anıdır, çünkü çekirdeklerin tadı konsantrasyonu ve aroması, tam kavurma seviyesine bağlıdır. Bu hassas aşama Caffè Vergnano tarafından halen en geleneksel yöntemler ile gerçekleştirilmektedir.

Çevre Kalitesi ve Gıda Güvenliği

Caffè Vergnano, 1999 yılından itibaren çevresel kalitenin iyileştirilmesinin, insan yaşamının kalitesinin artırılması anlamına geldiğine inandıkları için yeni dünya çevre politikalarını hayata geçirmiştir.

Çevrenin korunmasına ve ürünün güvenliğine ilişkin mevcut ve isteğe bağlı yönetmeliklerle büyük ölçüde anlaşmaya varmaya karar veren şirket bu isteği yerine getirmek için, belirli yetkililerini, UNI EN ISO 14001: 2004 Uluslararası Gönüllü Düzenlemeler, IFS (Uluslararası Gıda Standardı) ve BRC (İngiliz Perakende Konsorsiyumu) ​​tarafından sunulan Çevresel Kalite ve Gıda Güvenliği hedeflerine ulaşmaları için görevlendirmiştir. Bunun yanında şirket bünyesinde personel yönetiminde olduğu kadar hem finansal hem de özel özerkliklere sahip bir Kalite Ofisi kurmuştur.

Caffe Vergnano Kahveleri

Caffe Vergnano, size her zaman otantik bir İtalyan espresso lezzeti sunmak için en iyi kahve çekirdeklerini ve en gelişmiş üretim prosedürlerini kullanmaktadır. Hammaddelerin özenle seçilmesi, yavaş ve geleneksel kavurma işlemleri, kahve severlerin zevklerini karşılayan karışımların yaratılmasının başlangıç noktası olmaktadır. Gelişmiş satış hatları ve zengin tamamlayıcı ürünler yelpazesi, her bir kahve molasını gerçekten eşsiz kılmak için şirketin sunduğu ayrıcalıklar arasındadır.

1882 Espresso: Üstün Bir Karışım

Caffè Vergnano, bu kahve ile dünyadaki en iyi kahve çeşitlerinden oluşan özel ve üstün bir karışım sunmaktadır. Daha uzun zevk arayanlar için yaratılmış basit fakat istisnai bir üründür. Kalite kontrolleri ve yenilikçi paketleme sistemi kavurmadan fincana kadar maksimum tazeliği ve ürünün bütünlüğünü korumaktadır.

1882 harmanı, Caffè Vergnano'nun yiyecek ve içecek profesyonelleri için ürettiği temel bir üründür. Orijinal bir karışım olan bu kahve narin bir yapıya olup meyve ve bal kokusuyla aromatik hale getirilmiştir ve hafif asidik bir tada sahiptir. En iyi Robusta kahve çekirdeklerinin zenginleştirilmesi, bu kahveye çikolatadan sonra lezzet ve yoğunluk vermektedir.

Classic Line: Barda Kahve Lezzeti

Her zevke uygun ve en fazla talep edilen Espresso lezzeti olan bu ürün serisi en zorlu tüketiciyi bile tatmin edebilecek lezzetlere sahiptir. Meyveli Mille ve Espresso Dolce 900, tam gövdeli Espresso Crema 800, yoğun aroması ve kreması ile Espresso Ricco 700, güçlü tadı ve kafeinsiz seçenekleri ile Espresso Classico 600 karışımları bu serinin kahve ürünleri arasındadır.

Classic Line’ın karışımları arasında Espresso Classico, Espresso Ricco, Espresso Krema, Espresso Dolce, Espresso Ekstra Dolce ve Decaffeinato bulunmaktadır. Her zevke hitap eden prestijli ve dinamik bir görüntüye sahip eksiksiz bir ürün yelpazesi barındıran Classic Line paketlerin farklı renkleri sayesinde kolayca tanımlanabilen yeni ve zarif ambalajlara sahiptir.

Tamamlayıcı Ürünler

Tüm durumlarda kahveye mükemmel şekilde eşlik etmesi için Caffe Vergnano’nun tamamlayıcı ürünleri bulunmaktadır. Kusursuz kahve hizmeti ve lezzeti, gerçek İtalyan espresso lezzetini vurgulamak ve tanıtmak için seçilen yüksek kaliteli tamamlayıcı ürünlerin seçimini de içermektedir. Bu ürünler arasında çeşitli çikolatalar ve bisküviler yer almaktadır.

Kahve Kapsülleri

Caffè Vergnano kapsülleri, yüksek kaliteli bir ürün sunmanın yanı sıra tam ir hijyen, değişmeyen aroma ve kalıcı tazelik sağlamaktadır. Pratik tek kullanımlık kahve kapsüllerinde yüksek kalitede mükemmel bir Espresso deneyimi için ev ve ofislerin vazgeçilmez kahve deneyimleri arasındadır.

Bu kapsüller arasında yer alan seçenekler şu şekildedir:

1882 Espresso: Vergnano serisinin en üst harmanıdır; üstün, özel ve dünyanın en iyi kahve çeşitlerinden oluşan ve özellikle kahve tutkunları için daha uzun bir kahve deneyimi sunmak amacıyla hazırlanmıştır.

Espresso Crema: Orta Amerika'daki Arabica çekirdeklerinin tatlı tadı ve Asya'daki Robusta çekirdeklerinin karışımı ile yoğun bir lezzet ve zarif ve yumuşak bir çikolata aroması içerecek şekilde hazırlanmıştır. Kahve aroması ve gövdesi arasındaki denge mükemmeldir. Kahvelerini narin, kokulu ve hafif tercih edenler için en iyi seçimlerden biri olmaktadır.

Espresso Classico: Dolu ve yoğun bir tada sahip olan bir harmandır. En iyi Robusta kahvelerinin yoğun kokusuna, kalıcı bir kremaya ve yoğun fındık rengine sahiptir.

Decaffeinated: Kahve deneyimini kafeinsiz yaşamak isteyenlerin tercihi olan bu seçim, kahve çekirdeklerinin yavaş kavrulması ile hazırlanmaktadır. Hassas bir tada ve tamamlanmış bir kokuya sahip dengeli bir üründür.

Caffe Vergnano’nun Ev Ortamları İçin Ürettiği Kahveler

Bu ürün serisi ile kahvenin aroması gün boyu sizinle kalır. Caffè Vergnano ürün gamı, 130 yıllık deneyim ve geleneğin adeta bir özü niteliğindedir.

Moka, espresso veya bir kapsül içinde sunulan tüm ürün yelpazesi, birçok farklı damak zevkini tatmin edecek şekilde tasarlanmıştır ve günün herhangi bir saatinde en iyi kahvenin benzersiz aromasıyla size eşlik etmektedir. Bu ürün serisi içerisinde öğütülmüş veya bütün çekirdek kahveler yer alırken hazırlamayı kolaylaştırmak amacıyla özel kahve kutuları bulunmaktadır.

 

Caffe Vergnano
Kahve diyarı olarak bilinen İtalya'nın en eski çekilmiş kahve üreticilerinden olan bir kahve firması. 1882’de Torino'nun Chieri kasabından kurulan kahve firması, kuşaklardır Vergnano ailesi tarafında işletiliyor. Caffe Vergnano, ilk günkü gibi geleceğe heyecanla bakıyor, yaratıcılık, yenilik ve kaliteden ödün vermiyor.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.