Cafe Ambruvase: Ruanda’dan gelen eşsiz filtre kahve

Güne lezzetli bir başlangıç yapmanın, kendini iyi hissetmenin ya da en sevdiklerinle saat kaç olursa olsun keyif çatmanın en iyi yollarından biri, kahve keyfi… Peki, bu keyif nasıl bir kahveyle nirvanaya ulaşır?

Filtre kahve kültürü bundan 5 sene öncesine kadar ofislerde görece biraz daha yaygındı belki, ama yine de evlerimize yoğun biçimde eşlik etmiyordu. Kısa bir süre önceye kadar kahve zincirlerinde içtiğimiz kahveler dışında özellikle öğrenci evlerinde ve ofislerimizde granül kahvelere ya da üçü / ikisi bir arada kahvelere mahkum durumdaydık. Üreticilerde taze kavurma kültürünün oluşması, üçüncü nesil kahvecileri bir anda her yerde görmeye başlamamızla nitelikli kahve anlayışı bir anda hayatımıza girdi.

Cafe Ambruvase

Kahveolik olarak lezzetli kahve önerilerimizi zaman zaman sizinle paylaşıyoruz. Gerçek anlamda lezzetli, hafif içimli bir kahve arayışınız varsa Ruanda’nın meşhur kahve mabedi köylerinden olan Cyiya’da yaşayan dünyanın en güzel kahvesinin sahibi Ambruvase’yi mutlaka denemelisiniz. Cafe Ambruvase, en kaliteli kahve çekirdeği olarak sınıflanan Arabica çekirdekleriyle kavrulup paketlenmiş asit oranı son derece dengeli bir kahve.

Ruanda kahve üretimi

Tam da bu noktada Ruanda’nın kahve üretimindeki yerine değinmemek olmaz. Ruanda, dünyanın en kaliteli kahve çekirdeklerini üreten ülkelerden biri. Ülke kahve üretimiyle o kadar haşır neşir ki kahve, Ruanda’nın ihracat gelirinin %50’sini oluşturuyor. 2004’te kahve yıkama istasyonlarının kurulmasıyla kalitede önemli bir artış sağlandı, 500 bine yakın çiftçi bu tesislerde kahvelerini işleyip eğitim alabilir hale geldi. Ruanda’nın Cup of Excellence organizasyonuna bağlı tek Afrika ülkesi olduğunu da belirtelim.

Kahveciniz desteği

Cafe Ambruvase de Ruanda’nın eşsiz kahvelerinden biri. Bu leziz filtre kahveyi Kahveciniz’den temin edebilirsiniz. Kahveciniz, 27 yıllık tecrübesiyle kaliteli kahve kültürünün ülkemize yerleşmesine öncülük eden şirketlerden biri. Üstelik kahveye sadece kâr odaklı yaklaşmıyorlar; hangi kahve makinesini almalıyım, en doğru ekipman hangisi, hangi kahveyi tercih etmeliyim gibi sorularınızın yanıtlarını kahveciniz.com’un online destek bölümünden alabilirsiniz.


Link : https://kahveolik.com/2018/06/04/cafe-ambruvase-ruandadan-gelen-essiz-filtre-kahve/

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.