Blog

Kahveler

27 Ağustos 2018

Güne lezzetli bir kahve ile başlamak… Her gün milyonlarca kişi güne taze kahve ile başlıyor. Güzel kokusu ve lezzetli aroması ile yaşamımızın vazgeçilmez içeceklerinden bir tanesidir. Her ne kadar bizim kültürümüzde çayın yeri ayrı olsa da, ülkemizde de hatırı sayılır miktarda kahve tüketiliyor. Bu lezzetli içecek hakkında aslında yanlış bildiğimiz bir gerçek var! Çok fazla kahve tüketimi uykuyu giderici bir etken değildir. Kafein, vücuttan çok kısa bir sürede atılır ve aslında uykuyu kaçıran bu maddenin, uykusuzluğa pek bir etkisi olmaz.

Bir Başka Lezzet Avustralya Kahvesi Skybury..

07 Ağustos 2018

Coffea Arabica, Rubiaceae familyasına ait olup, meyve aromaları içerir. Kahve bitkisi Afrika tropiklerine özgüdür. Skybury Plantasyonunda, Arabica Coffee'nin Bourbon ve Katuai çeşitleri yetişir. Skybury, Avustralya koşullarında senkronize çiçeklenme, hasat, bitki gençleştirme ve beslenme sorunlarının üstesinden gelmek için deneyselden ticari alana geçiş yapan öncü bir kahve plantasyonudur.

Beyaz Çikolata Yapımı, Kalori kıymeti ve Faydaları Nelerdir? Cafe ve Evlerde Beyaz Çikolata Yapımı?

07 Ağustos 2018

Beyaz çikolatanın yapımında bildiğiniz sıcak çikolatalardan farklı olarak direkt kakao kullanılmaz. Kakao çekirdeğinin yağı alınarak kullanılır ve çikolata tadı verilir. Kakao yağının içine şeker ve süt ilave edilir ve beyaz çikolata elde edilir. Sıcak Beyaz çikolatada kakao bulunmaması sebebiyle bazılarına tadı farklı gelebilir.

French Press mi? American Press mi?

04 Ağustos 2018

Kahve tutkunlarının en çok kullandığı yöntemlerden biri olan ‘pres demleme metodu’, pratik ve hızlı oluşu nedeniyle uzun yıllardır cazibesini koruyor. French Press mi American Press mi?  (French Press ile American Press arasındaki farklar) Kahve tutkunlarının en çok kullandığı yöntemlerden biri olan ‘pres demleme metodu’, ergonomik ve hızlı oluşu nedeniyle uzun senelerdir cazibesini koruyor.

Filtre Kahve Nasıl Demlenir?

04 Ağustos 2018

Öğütülmüş kahve çekirdeklerinin bir filtreden süzülen su yardımıyla demlenmesi sonucu elde edilen kahvedir. Suyun filtreden geçerek kahveyle buluşması ve damla damla hazneye dökülmesi nedeniyle bu yöntemle hazırlanan kahveye ‘filtre kahve’ ya da ‘damla kahve’ denilmektedir.

Clifton Dağı Estate, Jamaika Blue Mountain - Yeşil Çekirdek

26 Temmuz 2018

Clifton Dağı, Jamaika'daki en eski ve sürekli işleyen kahve işletmesidir ve Jamaika Blue Mountain Coffee'nin en kaliteli ürününü üretmektedir. Zarif Great House'lu çiftlik, adanın Newcastle bölgesinde yer almaktadır ve deniz seviyesinden 1300 metre yükseklikte, Catherine Tepesi'nin doğu yamacında yer almaktadır. Jamaika Blue Mountain'ı dünyaca ünlü bir kahveye dönüştüren tüm özelliklere sahiptir - yumuşak bir asitlik, tatlı kremsi bir tat, çikolata ipuçları ve çiçek tonlarıyla.

Colombia FTO

26 Temmuz 2018

Kolombiya, dünyanın en büyük ikinci kahve üreticisi ve en büyük yıkanmış ve Arabica kahvesi üreticisidir. Yıllık üretim, her biri 70 kilo ağırlığında 12-15 milyon çuval arasında değişmektedir. Kolombiya yaklaşık 12.5 milyon çuval  ihraç ediyor ve iç tüketim yılda yaklaşık 2 milyon çuval. Kahve 1.200-2.000 metre yükseklikte yetiştirilmektedir.

Colombia Excelso Rainforest Alliance

26 Temmuz 2018

Kolombiya, dünyanın en büyük ikinci kahve üreticisi ve en büyük yıkanmış ve Arabica kahvesi üreticisidir. Yıllık üretim, her biri 70 kilo ağırlığında 12-15 milyon torba arasında değişmektedir. Kolombiya yaklaşık 12.5 milyon çuval kahve  ihraç ediyor ve iç tüketim yılda yaklaşık 2 milyon çuval. Kahve çekirdekleri 1.200-2.000 metre yükseklikte yetiştirilmektedir.

Burundi Kibuye Microlot

25 Temmuz 2018

Burundi Kibuye mikrolotu, Gitega eyaleti Bukirasazi komünitesindedir (1,866mil). Kibuye yıkama istasyonunda akarsu suyu kullanılarak işlenir ve Sodeco kuru değirmeninde işlenerek kurutulur. Burundi mikro-lotlarımız, optimum ekim zamanlarında çiftçilerin eğitimini, çekirdeklerin dikkatli bir şekilde hasat edilmesini ve ıslak öğütme işleminden önce özel sıyırma işlemlerini, gölge altında ve / veya yükseltilmiş Afrika yataklarında kurutma ve kurutma sırasında destekleyen JNP Kahve'den tedarik edilmektedir.

Burundi Muhanga Microlot

25 Temmuz 2018

Burundi Muhanga mikrolotu, Kayanza eyaleti Muhanga komüncüsünden (1,580 ). Muhanga yıkama istasyonunda akarsu suyu kullanılarak işlenir ve Sivca kuru değirmeninde işlenerek kurutulur. Burundi mikro-lotları, optimum ekim zamanlarında çiftçilerin eğitimini, çekirdeklerın dikkatli bir şekilde hasat edilmesini ve ıslak öğütme işleminden önce özel sıyırma işlemlerini, gölge altında ve yükseltilmiş Afrika yataklarında kurutma ve kurutma sırasında destekleyen JNP Kahve'den tedarik edilmektedir. Paketlemeden önce. JNP Coffee'den gelen kahvelerin çoğu son yıllarda Mükemmellik Kupası'nı kazandı.

Cinchona Estate, Jamaica Blue Mountain

25 Temmuz 2018

Cinchona Estate, Blue Mountain sahasından güneye doğru çıkıntı yapan bir çıkıntı oluşturan bir tepede bulunuyor. 1868 yılında, İngiliz hükümeti koloninin tarımsal ürün yelpazesini genişletmek için cinchona'nın deneysel yetiştirilmesi  başladığı zaman , onun kabuğu, elli iki şilyonun kahvenin 'on-board' fiyatına kıyasla, pound başına altı şiline satıldı.

Kaya Tuzu Faydaları

16 Temmuz 2018

Kaya Tuzu Temel besin maddeleri arasında yer alan tuz insan sağlığı konusunda son derece önemli bir besin kaynağı olarak yer almaktadır. Kaya tuzu ise tuzun henüz işlenmemiş doğal halidir.

1 2 3 4 5 .... 9 10 11
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.