Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.

Aromalı sıcak çikolatalar

Soğuk kış günlerinde adeta içimizi ısıtan hatta ısıtmakla kalmayıp mutluluk veren bir içecek aromalı çikolata. Dışarıda hafif kar yağarken, sıcacık evin içinde aromalı sıcak çikolata eşliğinde kitap okumak herkesi sevebileceği türden bir aktivedir.

Günümüzün en güzel tadı, çikolataların kökeni uzun yıllara dayanır.

Günümüzde vazgeçemediğimiz özellikle mutluluk hormonu salgıladığı için adeta o tüm kalorileri yok saydığımız çikolatanın tarihi çok eski zamanlara dayanmaktadır. Bu benzersiz lezzet insanlığa damga vurmuş bir tatlı türü olduğunu söyleyebiliriz. Çikolotların  temeli, M.Ö. 1500 yılına kadar gittiiği düşünülmektedir. İnsanlığın köklü uygarlıklarından biri olan Aztekler zamanında çikolata yenilecek bir tatlı çeşidi olmaktadn ziyade, cenaze törenleri veya kutlamalar gibi özel ve dini günlerderde kullanılmak üzere tüketilen bir tatlı çeşidi imiş. Çikolatanın ham maddesi olan kakao ise o kadar değerli bir olguya sahipmiş ki alışveriş zamanlarında para yerine kullanılan bir değermiş. Bu kadar değerli bir yiyecek olan kakaoya Aztek uygarlığı “Tanrının Yiyeceği” anlamında kullanılan bir besinmiş.

  1. S. 1500 yıllarına gelindiğinde kakao içecek formuna geçiş sağlamıştır. Ardından 1600 yıllarında ise kakaonunu içine şeker eklemesi yapılarak günümüzdeki her kesimden insanın gönlüne taht kuran çikolata olarak karşıma çıkmaya başlamıştır.

Temeli bu kadar uzun yıllara dayanmasının yanı sıra çikolatanın saymakla bitmeyen yararları bulunmaktadır.

Çikolata, hafızayı güçlendirir: Tadının yanı sıra çikolata içeriğinde bulunan bileşenler sayesinde hafızayı koruyucu ve güçlendirici bir yapıya sahiptir.

Çikolata, antioksidan görevi yapar: Son yıllarda sık sık duyduğumuz bir kelime olan antioksidan, çikolatanın yapısında bulunmaktadır. Vücudumuz için oldukça yararlı olması ile bilinen antioksidan, çikolata severlerin gönlüne taht kuran bir diğer çikolatanın özelliklerinden.

Çikolata, kalp krizi riskini azaltır: Yapısındaki mineral ve bileşenlerin çok olmasından dolayı çikolata, kanın incelmesinde yarar sağlar bu sebeple çikolata yemenin kalp sağlığı için aynı zamanda kalp krizi riskini düşürdüğü ve felç riskini azalttığı söylenebilir.

Çikolata, bağışıklık sistemini güçlendirir: Yapısındaki mineral ve bileşenlerin çok olmasından dolayı çikolata, bağışılık sistemini güçlendirici bir yapıya sahiptir. Çikolata yiyecek hastalıklara yakalanma riskinizi minimize edebilirsiniz.

Çikolata, mantıklı düşünmenizi sağlar: Yapısındaki mineral ve bileşenlerin çok olmasından dolayı çikolata, stres anında mantıklı düşünmeyi sağlar. Bu sebeple yoğun çalışma hayatında yediğiniz küçük bir parça çikolata bile işlerinizi su gibi berrak olarak görmenizi sağlar.

Çikolata, sinir sisteminizi harekete geçirir: Yapısındaki mineral ve bileşenlerin çok olmasından dolayı çikolata, stres anında mantıklı düşünmeyi sağladığına değinmiştik. Buradan hareketle çikolatanın sinir sisteminizi harekete geçirdiğini buna bağlı olarak refleks bakımından güçlendirici ani tepki vermenizi sağlayacağını da belirtebiliriz.

Çikolata, ağrıyan dokularda ağrı azalmasını sağlar: Yapısındaki mineral ve bileşenlerin çok olmasından dolayı çikolatanın antioksidan özelliği gibi vücuda faydalı bir özelliğinin olduğunu belirtmiştik. Bu özelliğe bağlı kalarak çikolatanın ağrıyan dokularda ağrı azalmasını sağladığını söyleyebiliriz.

Çikolata , cildi güzelleştirir: Yapısındaki mineral ve bileşenlerin çok olmasından dolayı çikolata cilt bakımında önemli bir yere sahiptir. Bu sebeple içeriğinde çikolata olan birçok maske ve peeling tarifi bulunmaktadır. Çikolatanın yapısında bulunan E vitamini cildi güzelleştirmesindeki yegane etkenlerden biri olduğunu söyleyebiliriz.

Farklı aromalı çikolatalar ile damak tadınızı şenlendirin

İnsan genellikle her zaman tükettiği lezzeti bir müddet sonra reddediyor. Farklı aromalı çikolatalar ile bu durumun önüne geçebilirsiniz. Ayrıca bu farklı lezzetler ile damak tadınızı genişletebilir, kimbilir belki de tahmin edemeyeceğiniz tatları deneyimleyip sevebilirsiniz.

Nane aromalı kakaolu sıcak çikolata: Nanenin o ferahlatıcı hissiyatını sıcak çikolatanızda da hissedebilirsiniz.

Kestane şekeri kakaolu aromalı sıcak çikolata: Kış denilince eskiden akıllara kazınmış olan soba üstü kestaneleri bir de kestane şekeri olarak sıcak çikolatanızda deneyimleyebilirsiniz.

Portakal ve tarçın kakaolu aromalı sıcak çikolata: Kış denilince en popüler meyvelerden biri olan portala ve sevilen baharat çeşitlerinden olan tarçının o yoğun kokusunu sıcak çikolata ile deneyimleyebilirsiniz.

Fındık aromalı sıcak çikolta: Fındığın o iç açıcı kokusu sıcak çikolatanın benzersiz tadı ile buluşuyor.

Çilek aromalı kakaolu sıcak çikolata: Tam bir çilek tutkunu iseniz çilek aromalı kakaolu sıcak çikolata tüm kış boyunca en sevdiğiniz içecek türü olacak.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.