Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 2 ürün görüntüleniyor.

American press

Uykusuz gecelerin ve uzun çalışma saatlerinin dostu, uykunun düşmanı, dost meclislerindeki koyu muhabbetin vazgeçilmezidir, kahve. Ülkemiz ve dünya çapında bir kahve kültürü var ve bu kahve kültürü uzun yıllara dayanmakta. Geçmişten günümüze değişmeyen değerlerden biridir kahve çekirdeği. Kahve çekirdeğinin serüvenine en büyük katkıyı şüphesiz ki kahve demleme teknikleri de yardımcı oldu diyebiliriz. Son yıllarda cafe kültürünün artması ve faydaları sebebi ile sık tercih edilen kahve türlerinden biri de filtre kahveler. Filtre kahveler, filtre kağıtları sebebi yağ oranının azaltılmasından kaynaklı ve yumuşak içimi sebebi ile sık tercih edilen kahve çeşitlerinden biri. Ülkemizde yeni yeni patlat veren bir içecek türü olsa da filtre kahveler dünya kültüründe oldukça önemli bir yere sahiptir. American press, hemen hemen her cafe de görmüş olduğumuz pratik filtre kahve makineleridir.

Kahve severlerin tercih ettiği American press

Kahvenin öyküsünün zamanla değişime uğradığı olmuştur, tabii ki. Ülkemize baktığımızda bunu net olarak görebiliyoruz. Bir cafeye gittiğinizde önünüze koyulan menüden anlayabilirsiniz. Türk kahvesinin envai çeşidi görürken, aynı zamanda yeni yeni oluşmakta olan filtre kahve kültürünü gözlemleyebilirsiniz. Filtre kahve severlerin, sayısı gün geçtikçe artmakta ve buna bağlı olarak kahve makineleri de piyasaya çıkmakta. Çünkü insanlar sadece cafeye gittiklerinde değil, uzun çalışma saatlerinde de yanlarında istiyor filtre kahveyi. Hal böyle olunca filtre kahve severlerin tercih ettiği bazı press makineleri ortaya çıktı. Günümüzde hemen hemen her cafede gördüğümüz American press adını İngilizceden aldığını söylemek mümkün. Kelime anlamı itibariyle baktığımızda Press kelimesi bastırmak, presslemek anlamına gelmektedir ki bu bize American press kahve makinesinin kullanılması hakkında büyük bir ipucu vermektedir. Öte yandan American press ismine baktığımızda American kelimesi America olarak anlamına gelmekte ve American press kelimesinin tam karşılığı ise Amerikan baskı olarak karşımıza çıkmaktadır. İşlevi itibari ile American press’e ismi ile özdeşleşmiş bir cihaz gözüyle bakabiliriz.

Press demlemeye yenilikçi bakış: Amerikan Press

Şık tasarımı ve keyifli kullanımı sayesinde American press, kahve severlerin gönlüne taht kurdu. American press ile manuel press metoduna yeni bir soluk getirilirken aynı zaman da kahvenin pürüzsüz tadı ilk yudumdan son içilen yuduma kadar aynı tadı sürdürüyor. Üstelik hızlı ve pratik bir kullanıma sahip olması en avantajlı özelliklerinden biridir. Üstelik kullanımının yanı sıra American press’in temizliği de oldukça basit. Ürünün yapısında bulunan yeniden kullanılabilir pod ile kahve haznesi basit bir şekilde boşaltılarak temizlenebilir. Oldukça basit bir mekanizmaya sahip olan American press, filtre kahvenin demini almasını bir süre bekledikten sonra American press’in üzerinde bulunan mekanizmaya basarak kahveyi cam haznenin dip kısmına götürme sureti ile demleme işlemi sonlandırılır. Oldukça basit bir çalışma prensibi olan American press’te kahvenin tadının tam alınabilmesi için bekleme süresinin olması gerekmektedir.

American pressin filtresinin çok ince olması sebebi ile kahvelerinizin içinde herhangi bir pürüz ile karşılaşılmamaktır. Damak tadına Americano hitap edenlerin bayılacağı, espresso esintili filtre kahveler hazırlamak isteyenler, kahvesinde acımtırak tattan uzak ve dengeli yayılan aromaları hissetmek isteyenlerin tercihi, American press. Öte yandan bir diğer önemli noktada da, kahvenin taze ve ince ince öğütülmüş olmasıdır. Bilindiği bu kural esasında her kahve için geçerlidir. Kahveniz ne kadar taze ve ince öğütülmüş olursa kahvenizin tadı o denli güzel olacaktır. Taze olmayan bir kahve ile yaptığınız filtre kahve uzun ve meşakkatli bir hazırlama süresine sahip olsa da istediğiniz tadı ne yazık ki o fincandan alamayabilirsiniz. Bu sebeple American press kahve makinesini kullanırken kahvenizin taze olmasına özen göstermelisiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.