Ambruvase Endonezya Robusta Bali G-1 Çiğ Kahve Çekirdeği 250 Gr

103,31 TL
Cafe Ambruvase

Ambruvase Endonezya Robusta Bali G-1 Çiğ Kahve Çekirdeği 250 Gr

YENİ
TÜKENDİ
Cafe Ambruvase

Ambruvase Endonezya Robusta Bali G-1 Çiğ Kahve Çekirdeği 250 Gr

Stok Kodu : K01104
SKT : 20.05.2024
103,31 TL
güvenli alışveriş
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

güvenli alışveriş Güvenli Alışveriş 3D Güvenlik
ücretsiz kargo Ücretsiz Kargo 400 TL üzeri Alışverişlerde
havale ödeme Havale/EFT Havale/EFT ile Ödeme
aynı gün kargo Aynı Gün Kargo 16:00'ya Kadar Verilen Siparişlerde
telefonla sipariş Müşteri Hizmetleri 0 536 713 22 22
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Öneri Kutusu
 • Ambruvase Endonezya Robusta Bali G-1 Çiğ Kahve Çekirdeği 250 Gr

  Yüzyıllar boyunca, dünya bu Doğu Eklemler Bölgesi'nden haberdardır. Doğal kaynakları bol bereketli, verimli bir arazidir ve egzotik ürünleri yüzünden yüzlerce yıl önce "baharatlı ada" olarak bilinen bu kadar ünlüdür. Bugün Endonezya zengin kalır; sadece kaynaklarda değil, çeşitli kültürlerinde. Ülke, manzara güzelliğini, sanat çeşitliliğini ve halkının sıcaklığını hayretten düşürmeyen ziyaretçilerin cennetidir.

  Endonezya ekonomisi son yıllarda çarpıcı bir biçimde büyüdü. Başlangıçta bu büyüme petrol için yüksek dünya fiyatlarıyla bağlantılıydı. Ancak, petrol fiyatları dramatik bir düşüşle birlikte, seksenlerin başında ulusal ekonomi sıkıntı çekti. Hükümetin verdiği yanıt, ekonominin petrole ve gaza olan bağımlılığını azaltmak ve başta imal edilen mallar olmak üzere diğer ihraçların değerini artırmak üzere tasarlanmış bir dizi yeni politikaydı.

  Hükümet, ithal ikamesinden ihracata yönelik imalat yönünde hareket etti. Aynı zamanda kamu sektöre daha az önem verilmiş ve sanayide özel yatırımların geliştirilmesine daha fazla stres verilmiştir.

  Tarım, Endonezya ekonomisinin geleneksel omurgası olmuştur. Ülke, ya büyük mülklerde ya da küçük ev sahipleri tarafından yetiştirilen önemli nakit ürünlerinin önemli bir üreticisidir. Ulus şimdi palmiye yağı dünyanın ikinci büyük ihracatçısı. Diğer önemli nakit mahsulleri şeker kamışı, tarçın, hindiba, tütün, karanfil, kağıt, kakao, çay ve kahve şeklindedir.

  İyi topraklardan ve bol yağıştan ötürü kutsanmış olan Endonezya, dünyanın üçüncü lider kahve üreticisi ve ihracatçısıdır. Endonezya'nın toplam üretiminin yaklaşık yüzde doksanını Robusta, Arabica yüzde onunu oluşturuyor.

  Endonezya'nın kahve endüstrisi planlamacıları, artan dünya çapında bir Arap talebinin farkındalar ve mümkün olduğunda Robusta üretimini Arabica ile değiştirmek için adımlar atıyor. Endonezya kahvesi, yüksek kaliteli, güzel tadı ve farklı aromasıyla her yerde bilinir.

  Endonezya'daki kahve endüstrisinin başlangıcı, 1699'da Java kıyısında Arap kahvesinin gelişine kadar izlenebilir. Java'nın yerli çiftçileri Arabika'yı ilk kez üretenlerdiyse de, kısa süre sonra Endonezya'nın birçok iline yayılmıştır. 1712 yılına gelindiğinde hasat yılları, Endonezya kahvesinin ilk torbasını Amsterdam'a ihraç etmesini sağladı. İhracat arttıkça yıllar geçtikçe Java kahvesinin de saygınlığı var.

  Kupanın Özellikleri
  tatlı, badem, hafif bal, şeftali nektarı, çay gibi, çikolata, narin, yumuşak

  Yöresel kahveler çok çeşitlidir ama bazı yöresel kahveler o kadar özeldir ki, o yöresel kahveleri içmek bir ayrıcalıktır. Ayrıca bu kıymetli yöresel kahvelerin bir fincanı da inanılmaz fiyatlara satılır.

  Geisha: Bu kahvenin değerli olmasının sebebi içerdiği yoğun ve çeşitli tatsal profilidir. Tadında hissedilen yaban meyveleri ve narenciye tatları, mango ve papayaya kadar varabilmektedir.

  Ethiopia Forest: Bu yöresel kahve çekirdekleri ormanda yetişen kahve ağaçlarından elde edilmektedir. Toplam hasadı 600 kg. civarında olan bu kahvede kirazı andıran meyvemsi bir tat vardır. 

  Aged Sumatra: Asiditesi oldukça düşük olan bu kahve çekirdekleri çiğ şekilde 3 sene depolandıktan sonra satışa sunulur. Bundan dolayı çok daha yumuşak ve tatlımsı bir aroması vardır.

  Indian Monsooned Malabar: Hasat edildikten sonra Muson rüzgarlarına maruz bırakılan bir kahvedir. Çok yumuşak bir içimi vardır.         

  Galapagos: Bu yöresel kahve doğal bir cennet olan Galapagos Adaları’nın San Cristobal Bölgesi’nde 1875 yılından beri yetiştirilmektedir. Burada bitkiler organik olarak yetişmekte, kahve tatmin edici aromalar içermektedir, çekirdeklerde oldukça hafif bir asidite vardır.        

   Hawai Kona: Mauno Loa Volkanı’nın eteklerinde yetiştirilen bir yöresel kahvedir. Dolgun bir tat ile gelen hafif fındıksı bir aromanın yanında yok denecek kadar az bir asidite ve kuvvetli bir gövde vardır.

   

  cafe-ambruvase.png (43 KB)

  Cafe Ambruvase
  Ruanda'nın o meşhur kahve mabedi köylerinden olan Cyiya'da yaşayan dünyanıın en güzel kahvesinin sahibi Ambruvase. Yaşlıdır, aksidir ama kahvesine katar sertliğini. Kendi yetiştirdiği kahveler onun için mal mülk değil eksik olan evlat sevgisidir. Özel yetiştirdiği kahvesi her köşe başında içildi, her sohbete ortak olmadı ama adının her sohbetlere ortak olması dileğiyle...Damağınızda çikolata kreması, karamel dokunuşları, fındık ve kaju esintileri bırakarak sabahları yatağınızdan kalkabilmenizin ödülü olacaktır. Düşük asidik değeri sayesinde midenizin dostudur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.