Aeropress Kahve Demleme Ekipmanı

1.399,90 TL
Aeropress

Aeropress Kahve Demleme Ekipmanı

TÜKENDİ
Aeropress

Aeropress Kahve Demleme Ekipmanı

Stok Kodu : KD00051

AeroPress Kahve Hazırlama Seti,  350 adet filtresi ile birlikte
Evde, işte, hatta tatilde mükemmel kahve lezzetleri Aeropress ile çok kolay.

Aeropress alışılmamış ve çok özel bir kahve hazırlama tekniğine sahiptir. Filtre kahve veya espresso kıvamında kahveler elde edebilirsiniz.
Doğal aromaları kaybolmadan kahveniz kısa sürede hazır olur. Basit ve hızlı kullanım.Kolay temizleme

1.399,90 TL
güvenli alışveriş
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

güvenli alışveriş Güvenli Alışveriş 3D Güvenlik
ücretsiz kargo Ücretsiz Kargo 400 TL üzeri Alışverişlerde
havale ödeme Havale/EFT Havale/EFT ile Ödeme
aynı gün kargo Aynı Gün Kargo 16:00'ya Kadar Verilen Siparişlerde
telefonla sipariş Müşteri Hizmetleri 0 536 713 22 22
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Öneri Kutusu
 • Aeropress Kahve Demleme Ekipmanı

   

  Aeropress Kahve Demleme Ekipman Seti, 350 adet filtresi ile birlikte Evde, işte, hatta tatilde mükemmel kahve lezzetleri Aeropress ile çok kolay ! Aeropress alışılmamış ve çok özel bir kahve hazırlama tekniğine sahiptir. Filtre kahve veya espresso kıvamında kahveler elde edebilirsiniz. Doğal aromaları kaybolmadan kahveniz kısa sürede hazır olur. Basit ve hızlı kullanım.Kolay temizleme imkanı.

   

  Aeropress İle Kahve Hazırlama

   

  - Çekirdek kahvenizi filtre kahve çekiminden çok az daha ince öğütün.

  - Su ısıtıcısında tercihen filtrelenmiş yoksa damacana suyunuzu 92-94C’de ısıtın (suyu kaynatıp sonra soğutmayın).

  - Aeropress’in delikli filtre kısmına filtre kağıdını yerleştirin ve yerine vidalayın.

  - Aeropress’i, fincanınızı, filtre kağıdını (kağıt kokusundan kurtulmak için) bol sıcak sudan geçirin.

  - Fincanınızı tartıya alın ve üzerine aeropress’i yerleştirin.

  - Aeropress ile gelen huniyi kullanarak öğütülmüş kahveyi Aeropress’e alın ve yanlarına vurarak kahvenin düz bir yatak oluşturmasını sağlayın.

  - Tartıyı açın ve saati başlatın.

  - Hızlıca ısıtıcıdan 180 ml suyu kahvenin üzerine dökün ve 5 saniye şiddetle karıştırın (tüm kahve suya doymalıdır).

  - Üst parçayı sadece lastik kısmı girecek kadar olmak üzere alt parçaya hiç vakit kaybetmeden yerleştirin (böylece kahvenin kağıttan   akmasını engellemiş olursunuz).

  - 1.45 dakikaya ulaşınca üst parçayı çıkarın ve 5 saniye kadar tekrar karıştırın.

  - Üst parçayı tekrar yerine takın, tartının üzerinden alın ve yavaşça aşağıya doğru bastırın (toplam süre 2.00-2.10 dakikayı geçmemelidir, ılımlı bir direnç olmalıdır ve geride kubbe görünümlü bir kahve yatağı oluşmalıdır).

  - Eğer çok hızlı itilirse öğütme seviyenizi inceltin, çok yavaş itilirse ise tam tersine kalınlaştırın.

  - Suyun tamamı fincana süzülünce elde ettiğiniz kahveyi ister %50 oranında sıcak su ile deriştirin isterse de sert bir kahve seviyorsanız olduğu gibi için, sütle de deriştirebilirsiniz.

  - Vidalı parçayı sökün ve çöp kutusuna doğru sonuna kadar bastırarak kahve artığından kurtulun. Sıcak su ile tüm parçaları yıkayın.

   

  Aeropress

  Uykusuz gecelerin ve uzun çalışma saatlerinin dostu, uykunun düşmanı, dost meclislerindeki koyu muhabbetin vazgeçilmezidir, kahve. Ülkemiz ve dünya çapında bir kahve kültürü var ve bu kahve kültürü uzun yıllara dayanmakta. Geçmişten günümüze değişmeyen değerlerden biridir kahve çekirdeği. Kahve çekirdeğinin serüvenine en büyük katkıyı şüphesiz ki kahve demleme teknikleri de yardımcı oldu diyebiliriz. Son yıllarda cafe kültürünün artması ve faydaları sebebi ile sık tercih edilen kahve türlerinden biri de filtre kahveler. Filtre kahveler, filtre kağıtları sebebi yağ oranının azaltılmasından kaynaklı ve yumuşak içimi sebebi ile sık tercih edilen kahve çeşitlerinden biri. Ülkemizde yeni yeni patlat veren bir içecek türü olsa da filtre kahveler dünya kültüründe oldukça önemli bir yere sahiptir. Aeropress hemen hemen her kahve tiryakisinin evinde olmasını isteyeceği türden bir kahve demleme ekipmanı. Kahve tiryakileri için oldukça önemli bir yere sahip olan kahve demleme metotlarını bir inceleyelim

  Kahve, nasıl demlenir?

  Aeropress demleme ekipmanlarına geçmeden önce ilk yapmamız gereken, şüphesiz ki kahve demlemeyi derinlemesine incelemek olacaktır. Kahve demlemenin ise aslında tek bir yöntemi yok. Toplamda dört adet kahve demleme yöntemi bulunmaktadır. Gelin, kahvenin tadını daha da güzelleştiren bu demleme yöntemlerini biraz inceleyelim.

  1. Salma yöntemi ile kahve demleme: Bu yönteme salma veya daldırma yöntemi de denilebilmektedir. Yöntem ise şu şekilde; öğütülmüş olan kahvenizi su ile karıştırıp, belirli bir süre bekleyerek demlenir. Bu yönteme en bilinen örnek ise French Press’tir.
  2. Filtreleme yöntemi ile kahve demleme: Filtre kahveler ile hayatımıza girmiş olan filtrelerdeki mantık burada da geçerli. Yöntem şu şekilde; sıcak suyu öğütülmüş kahvenizin üzerine dökünüz, posasını filtrede bırakarak, kahve aşağısında bulunan kaba süzün. Bu yönteme örnek ise konik veya kağıt filtre örnek verilebilir.
  3. Basınç Yöntemi ile Kahve Demleme: Bu yöntemin en bilinen ve severek tükettiğimiz örneği espresso. Yöntem ise şu şekilde; sıcak su basınç yardımıyla kuvvetli bir şekilde öğütülmüş kahveden geçirilerek yapılır.
  4. Kaynatma ile Kahve Demleme: Kaynatma yöntemine ise kırk yıl hatır alma niyetiyle içilen Türk kahvesi en güzel örnek diyebiliriz. Yöntem ise şu şekilde; çekilmiş kahve suda kaynatılır ve kaynama noktasının üzerinde su ile temasta kaldığı en eski yöntemdir.

  İhtiyacınız olan kahve demleme ekipmanının adresi: Aeropress

  Kahvenin, tadını belirleyen en önemli aşamalardan biri kesinlikle kahve demleme metodu ve ekipmanıdır. Kahve demleme metotlarından bahsettiğimize göre Aeropress kahve demleme ekipmanını inceleyelim. Adından da anlaşıldığı üzere Aeropress diğer kahve demleme ekipmanları gibi Pres yani baskılamak, preslemek anlamına gelmektedir. Aeropress ile mükemmel demlenmiş filtre kahveler hazırlamak ise oldukça basit ve pratik. Zamanı iyi yönetmek isterken kahve keyfinden de mahrum kalmak istemeyenlerin tercihi Aeropress kahve demleme ekipmanıdır. Aeropress’in üretmiş olduğu kahve demleme ekipmanının yanı sıra filtre kapağı süzgeci, piston ucu ve Aerobie Aeropress filtre kağıdı ile tadı damağınızda kalacak kahveler yapabilirsiniz. Öte yandan kahve demleme metotlarında bir diğer önemli noktada da, kahvenin taze ve ince ince öğütülmüş olmasıdır. Bilindiği bu kural esasında her kahve için geçerlidir. Kahveniz ne kadar taze ve ince öğütülmüş olursa kahvenizin tadı o denli güzel olacaktır. Taze olmayan bir kahve ile yaptığınız filtre kahve uzun ve meşakkatli bir hazırlama süresine sahip olsa da istediğiniz tadı ne yazık ki o fincandan alamayabilirsiniz. Bu sebeple Aeropress kahve makinesini kullanırken kahvenizin taze olmasına özen göstermelisiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.